Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék le? 12 éves...

Hogyan fogyhatnék le? 12 éves lány vagyok,156 cm és 62 kg vagyok. Szerintetek túlsúlyos vagyok? Hogyan tudnék leadni kb 10 kilót?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy kinövöm, de ebben nem hiszek. Kézilabdázok.Heti 2x 1,5 órát. Plusz kb napi fél órát sétálok.De van hogy többet de van hogy kevesebbet. Heti 2x van testnevelés óra.Köszönöm a válaszokat.

2013. máj. 12. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sehogy. Sportolj továbbra is rendszeresen és akkor nem lesz baj.
2013. máj. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké!
2013. máj. 12. 20:53
 3/13 anonim ***** válasza:
Elég a sport egy ilyen fiatal szervezetnek, másra nincs még szükséged! Ne akarj kevesebb lenni!!
2013. máj. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Oké!! :)
2013. máj. 12. 21:06
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja persze kinövöd ha mázlid van. Nekem ugyanilyenek voltak az adataim és most 17 évesen fogyózok.. szerintme nagyon jó,hogy sportolsz :) figyelj egy kicsit oda az étkezésre csokik sütik egyebek ne legyenek sokszor,miket eszel egy nap?
2013. máj. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 darida ***** válasza:
58%

Szerintem túlsúlyos vagy. De semmi gond, ez még most könnyebben korrigálható, mint később.


Fogyókúrázni semmi esetre sem szabad ebben az életkorban, de az étrendedet, táplálkozási szokásaidat feltétlenül szakemberrel át kellene nézetni. Valószínűleg a szénhidrátbevitelt csökkenteni kell majd.


Másrészt a javasolnám az aerob sportok közül legalább hetente kétszer a futást és/vagy a kerékpározást, alkalmanként legalább 45 perces időtartamban. A félórás sétának kevés sportértéke van.

2013. máj. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
25,48 a testtömegindexe (normál). Hol túlsúlyos ez neked utolsó?! Ha továbbra is sportol, minden rendben lesz.
2013. máj. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 darida ***** válasza:

#7-nek:


A gyermekek Testtömeg indexét némileg másként értékelik, mint a felnőttekét. Például: [link]


Ez alapján túlsúlyos gyermekről beszélünk. Mshol a köv. kalkulátort használják: [link] amely alapján szintén a túlsúly kockázatát magasnak ítélik.


Nem szabad alábecsülni a gyermekkori túlsúlyt. Duci gyerekből kövér felnőtt lesz. Tizenéves egészséges gyereknek naponta legalább egy óra mozgásra van szüksége.

2013. máj. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm mindenkinek, akkor napi fél óra futás, és 1 óra séta megfelel? este 6 óra után nem szoktam enni semmit, sütit,csokit is csak ritkán eszem.
2013. máj. 15. 18:07
 10/13 anonim ***** válasza:

Még nagyon fontos, hogy ne igyál kólát, vagy más üdítőt, szörpöt, dobozos gyümölcsleveket, dobozos kakaókat. Túl sok bennük a cukor!

A teádba mézet tegyél cukor helyett!

2013. máj. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!