Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen tulajdonoságokkal kell...

Milyen tulajdonoságokkal kell rendelkeznie egy apának akinek az a célja hogy a gyermekei sikeresek legyenek az életben?

Figyelt kérdés
Sok tanár véleményét hallottam anno és kíváncsi lennék hogy ti hogyan gondoljátok ezt?

2015. máj. 4. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Hát még messzi nem volt elárasztva a társadalom avval a sok sorskorrekciós tudással, amivel ma, mikor Kodály Zoltán már megmondta, hogy a zenei nevelést a gyermek nagymamájának ahasában kell elkezdeni.:)

Szóval az apánál már rég késő elkezdeni a sikeresség kialakítását. Ez már a világok (univerzumok) keletkeztetésénél dől el szerintem..:)

2015. máj. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A gyermekeid attól lesznek sikeresek, ha te következetes vagy velük. Sokat játszol velük társasjátékot, sokat kirándultok, és rengeteget beszélgettek. Már kicsi korban is.

Ha iskolások, akkor pedig segíteni kell őket a tanulásban. Majd látod mennyire...., vannak gyerekek, akik maguktól tanulnak, vannak akiket folyamatosan figyelni, kérdezni és segíteni kell, mert hajlamosak a leckét letagadni (főleg a 12 év körüli fiúk). De nem kell kétségbe esni, a fiúk későn érnek, de a mindennapi tanulás, készülés soha ne maradjon el, és amíg megbízhatatlan, addig ez sok feladatot ró a szülőre.

Minél jobb gimibe bekerülni, és ott is helyt állni. Ha kirajzolódott, hogy mi szeretne lenni, akkor azokból a tantárgyakból ráhajtani, és ha szükséges magántanár segítségét kérni. Gimibe legalább egy középfokú nyelvvizsgát le kell tenni, de inkább kettőt, vagy egy felsőfokút.

Így be fog kerülni egy jó egyetemre, és nem is lesz gond ott sem....


Nem könnyű feladat...., nekem két egyetemistám van....:)

2015. máj. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
A sajat apamat vegigelemzve: Jofej, ambiciozus, van mit felmutatnia, nagyon muvelt, igenyes, preciz, edeklodo, udvarias, szigoru. Ezeket persze hasznalni is tudni kell.
2015. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2: Én vagyok az első hozzászóló.

Én apa nélkül nőttem fel, apám gyakorlatilag avval foglalkozott, hogy bűncselekményeket követett el ellenünk anyámmal, és anyagilag ellehetetlenített minket.

Sosem tudott nekem senki segíteni otthon a tanulásban, magamtól és magamnak tanultam, az ország legerősebb iskolájában és 2 diplomám van (eddig).

2015. máj. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

... de mondjuk az iskolázottságnak VAJMI KEVÉS köze van az életben való sikerességhez! Úgyhogy, nem is értem, kedves 2., hogy miért ezt hoztad fel ebben a topicban.

Én az iskolai sikereket úgy halmozom, ahogy csak akarom, játszi könnyedséggel, de a világon semmi másban nem vagyok sikeres.

(1. és 4. voltam.)

2015. máj. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Költőnő? ***** válasza:
kommunikáció. szeretet, belátás, következetesség
2015. máj. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves 1-4-5!

Mint írtam :"vannak gyerekek, akik maguktól tanulnak"

Amit leírtál magadról, abból számomra az derül ki, hogy nincsenek olvasási nehézségeid.

Abban azonban igazad van, hogy én tényleg a sikeres életet szinte azonosítom azzal, hogy a tanulásban és a szakmában kell sikeresnek lenni...., pedig az életnek még egy csomó területe van, ahol sikereket lehet elérni, tehát valóban át kell gondoljam az általam leírtakat.

Ott van például a család, ahol szintén lehet sikeres az ember, egy boldog párkapcsolatban...., csak én ezt inkább a boldogság, mint a siker kategóriába tenném. De ott van a sport, vagy a zene... Azt hiszem sok területen lehet sikeres az ember, de én valahogy a szakmai sikerekre összpontosítottam.


Kérdező! Mit értesz sikeres gyermekek alatt?

2015. máj. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Abban azonban igazad van, hogy én tényleg a sikeres életet szinte azonosítom azzal, hogy a tanulásban és a szakmában kell sikeresnek lenni..."


Azt mondodm, az iskolai sikerességnek semmi köze a szakmában való sikerességhez.

Itt állok 40-en felül, de képtelen vagyok annyit megkeresni, amiből megéljek, vagy elismertetni bármi tudásomat - az iskola falain kívül.

Így vili már?

2015. máj. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elsősorban példamutatással, hogy az apa is sikeres legyen az életben.
2015. máj. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8-as, persze, hogy vili...

Különben ez is egy érdekes kérdés, hogy ki a sikeres munka területen? Aki sok pénzt keres vele, vagy aki azt csinálja, amit szeret..., de könnyen lehet, hogy nem fizetnek jól...


Különben van egy ismerősöm, aki okos, becsületes, szorgalmas, segítőkész, meg minden olyan tulajdonsággal rendelkezik, ami egy jó embert jellemezheti, ráadásul imádja a fiát..

A gyereke pedig úgy kihasználja, és elég bunkó is amikor beszél az apjával (kamasz, de úgy gondolom ez nem magyarázat), szóval nem ezt érdemli az apja, mégis ilyen lett, talán mert mert az anyjától nem sok jót látott..

Minden esetre én már jól szájon vágtam volna, hogy a fal adja a másikat, mindjárt tudna szépen beszélni...., de itt a válaszolók nagy része azt vallja, hogy nem szabad megütni a gyereket. Amit én is vallok, de néha muszáj, sőt könyörög érte...:)


Szóval nem könnyű kérdést tettél fel Kérdező :)!

2015. máj. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!