Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyának miért kell így viselke...

Anyának miért kell így viselkednie azért, mert itt aludt a (volt) barátom? Ha először szerette, most miért nem? Érdemes lenne erről beszélni vele?

Figyelt kérdés

Decemberben lett egy barátom, mindenben Ő volt nekem az első. Eleinte nem voltam biztos magamban, mert egy olyan fiú, mint Ő, mégis mit akarna tőlem, a suliba fogadásokat kötöttek, hogy vajon mikor kerül a helyemre egy új lány, stb. De aztán egyre több időt töltöttünk kettesben és még jobban belezúgtam. Rengeteg közös programunk volt, többször voltunk külföldön is együtt, de 2 hete szakítottunk... Én azóta zombimódban voltam, alig léptem ki a házból, suliba se nagyon jártam, ettem és aludtam szinte.

Erre tegnap este 11-kor írt egy üzenetet, hogy mizu, meg hogy vagyok... Aztán mondta, hogy nagyon szeretne velem aludni, de mondtam, hogy abból nem alvás lenne és szakítottunk. De mondta, hogy tényleg csak mellettem szeretne aludni, mint régen (sokat aludtunk együtt) és nem fog próbálkozni. Mondta, hogy értem jön és aludjak nála, de azt nem akartam, így hajnal fél 1-kor ő jött ide. Nem volt semmi, csak beszélgettünk.


Viszont reggel lementem kaját csinálni és anya elkezdett velem veszekedni kb., hogy miért hagyom, hogy ennyire kihasználjon, sosem fogok továbblépni, ha együtt alszunk, meg együtt utazgatunk és azt sem értettem, hogy mi a baja. 2 hete még imádta, mondta, hogy mennyire örül, hogy ő az első barátom és hogy így vigyáz rám, elengedett vele még a világ másik részére is, most meg azon van ki, hogy együtt aludtunk.


2015. máj. 6. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

anyudnak igaza van, még ha nem is jól kommunikálta le veled, a srácnak egy meleg test kellett ahova csak odabújhatott, és ugrasztott téged.

szakítottatok, és itt most te sérülhetsz.

2015. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Miért szakítottatok? Egyébként igaza van anyukádnak, ha békülni akar, akkor ne az ott alvással kezdje, ha pedig nem akar, akkor ennek semmi értelme.
2015. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

"Én azóta zombimódban voltam, alig léptem ki a házból, suliba se nagyon jártam, ettem és aludtam szinte."


Ettől van kiborulva édesanyád. Te mit szólnál, ha így látnád a gyerekedet, és nem tudnál neki segíteni? Aztán egyszer csak beállít az az ember, aki miatt így látod a gyereket? Mennyire rajonganál érte ezek után?


Amúgy igaza van abban is, hogy ha találkozgatsz vele, sokkal nehezebb továbblépned. Azért ahhoz is vastag pofabőr kell, hogy ő jelentkezik, hogy csak aludna veled, lehetne rád annyira tekintettel, hogy legalább békén hagy.

2015. máj. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Jogos anyukád ellenérzése. Ő látta hogy mit művelt veled a fiú a szakítással. Nem biztos benne hogy nem-e kihasználni akar téged egy darabig.

Te viszont tudod, hogy a te közelségedre volt szüksége a fiúnak, és hiányzol neki. Lehet hogy ha megfelelően lett volna lekommunikálva mindez anyukáddal akkor nyugodtabban fogadja.

2015. máj. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
A srác kihasználja a kisebbségi érzésed, épp lábtörlő nem vagy. Anyukádnak miért kéne ebben támogatnia? Ő szeret, a sráccal ellentétben. N31
2015. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Anyukád csak nem akarja, hogy egy lábtörlő legyél, akit akkor vesznek elő amikor épp kedvük tartja. Bár, erre magadnak kell rájönni, hogy a srác nem szeret és csak szórakozik veled, anyukád pedig figyelmeztetni akar rá. 23/N
2015. máj. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Lepontozhatsz mindenkit, attól még igazunk lesz. Ez a srác kihasznál. Amíg ezt nem látod be, menthetetlen vagy. Kihasználja az érzéseidet. "Ő mégis mit akarna tőlem"... röhejes. Tipikus orbitális egójú bunkó, aki sakkozik a csajokkal. Elhiheted, hogy minden napra más melegíti esténként. És nem azért, mert te nem vagy értékes, hanem azért, mert Ő nem az. Egy nulla. Tedd magasabbra a mércét! Jóóóval magasabbra! N31
2015. máj. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Édesanyád azért viselkedett így, mert ő látja azt, amit te még nem. Legyen már tartásod, hogy nem ugrasz a srác első füttyentésére. Így sosem fog megbecsülni, ha mindig leakaszthat amikor kedve tartja,akár hajnal fél 1 kor... Amikor nem kellesz neki meg odébbáll.Hallgass anyukádra, tapasztalatból mondom sajnos, de nekem is mondhatták amíg ,,be nem vertem a fejem" párszor...

25/N

2015. máj. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem írtad, hogy hány éves vagy, pedig nem mindegy. Ha mondjuk 15, igaz, hogy anyádnak nem kellett volna veszekedni, mert el lehetett volna mondani normálisan is, amit akart, de amúgy teljes mértékben igaza van, hogy védeni próbál. Ha mondjuk 25 vagy, a helyzet ugyanez, csak éppen felnőttként úgy cseszed el az élted, ahogy akarod, nem kell hozzá/ellene anyádnak tanácsokat adni. (Persze egy normális szülő akkor is megteszi.)
2015. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

Azt kell mondjam, szerencsés vagy, hogy anyád ennyivel lereagálta a dolgot. Én annak idején egy büdös nagy pofont kaptam az anyámtól, amikor kiderült, hogy újra összejöttem nagy szerelmemmel, akit előzőleg kirúgtam, mert megcsalt, majd hetekig én is kibőgött szemekkel, zombiként közlekedtem, az egyetemen félévismétlésre utasítottak, mert tanulni sem tudtam...Nem jó, persze, ha egy anya veri a húszéves lányát, de mai fejemmel, magam is szülőként már értem, milyen érzések dúlhattak benne.

Nincs annál rosszabb, mint amikor szenvedni látod a gyerekedet, és tehetetlen vagy, mert nincs rá mód, hogy segíts neki. Aki pedig ezt okozta, azt legszívesebben kinyírnád, de ezt se teheted meg...

2015. máj. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!