Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy anya megengedj...

Mit tegyek hogy anya megengedje a lakásba hogy legyen kutya?

Figyelt kérdés

Minden vágyam egy kutya(kistestű)

És társasházban lakunk


2015. máj. 8. 15:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos semmit nem tehetsz. Ez az ő otthona is, és ha nem akarja egy állatkával megosztani, akkor nem lehet ráerőltetni. A kutyus, főleg, ha még pici, kakil-pisil mindenhová, megrágja a bútorokat, és hasonlók. Tudom, mert az enyém is ilyen volt :) De én akkor már külön éltem, és magam kárán tanultam meg, hogy nem jó egy kutyának az emeleti lakásban, főleg, ha nem otthonülő idős néni vagyok, aki ráér vele egész nap foglalkozni. Miért nem kérsz hörcsögöt vagy valami kicsit, ami jól elvan egy körbehatárolt területen is, és te magad is tudod etetni és gondozni , egy kis diákmunkával is megkeresed az árát?
2015. máj. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
37%
Bocsi hogy nem sok hasznossal szolgálhatok, de nekem pont ugyanez van...anya meg is engedi csak apa nem. Jó lenne valami ami tutira beválik.
2015. máj. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%
Majd ha lesz saját lakásod, lesz saját kutyád, kitartás, akkor már lehet annyi amennyit csak akarsz.
2015. máj. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
33%
A kutya által összepisilt, szétrágott dolgokat helyrehozni nem olcsó, szóval fogadd el hogy nem akarnak lakásba kutyát. Valakinek nevelnie is kell, mindig sétálni vinni, eleinte ez érdekes, egy gyereknek kb 2 hétig, aztán a kutya a szülőkre marad.
2015. máj. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
34%
Hát sajnos nem tudom mit tehetnél, bár én soha nem tudom megérteni azokat a szülőket, akik legalább egy kiskutyát nem engednek a lakásba a gyereknek. Igen valóban a kutya gond, de a szeretet, amit ad az embernek, a gyereknek társ, felbecsülhetetlen. Nálunk is van a lányom 7 éves kora óta kutya a lakásban. A legjobb döntés volt.
2015. máj. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
41%
Kutya NEM való lakásba! Még akkor sem, ha sokan tartanak.
2015. máj. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
17%

6-os, szerintem inkább a te helyed lenne a lakáson kívül.


Kérdező próbáld megpuhítani anyukád szívét.

2015. máj. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező, én megértem anyukádat, meg nem is.

Nem értem, mert az én családom pl. imádja az állatokat, elképzelni nem tudnánk az életünket a kutyánk és a cicáink nélkül. Viszont épp ezért meg is értem anyudat, mert tudom, hogy egy állat óriási felelősség. Azt az állatot nevelni kell, etetni, sétáltatni, háromhavonta férget hajtani, évente oltani, ha beteg, orvoshoz vinni. Ezek mind drága és időigényes dolgok, megértem, hogy manapság erre sok felnőttnek nincs ideje, se pénze. Azt meg nem tudom, hány éves vagy, de ha kiskamasz, akkor duplán megértem anyudat, hiszen attól fél, hogy előbb-utóbb az ő nyakába szakad a kutya gondozása, amire nem biztos, hogy lenne ideje.

2015. máj. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%

A felettünk lakó engedett a gyerekek nyomásának, megvette a kiskutyát. Azóta reggel 7-től du. 5-ig sír, ugat a lakásban. Őrjítő.

Anyukádnak is biztosan vannak ésszerű indokai, hogy miért nem engedi meg.

2015. máj. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%
Tegyük fel, hogy átlagos 1-2 gyerekes családról és két dolgozó szülőről van szó. Reggel 6kor kelnek, reggeli, rohanás a suliba, és valaki mondjuk felkel fél órával előbb és leviszi a kutyát. A gyerekek suliban vannak kb. 1ig, utána szakkörök, sportfoglalkozások, hazaér a család 5-re. Akkor valaki megszánja szegényt és leviszi megint. Tehát a kutya 7-8 órát minimum dekkol egyedül a kb. 2-2.5 szobás emeleti lakásban, társaság és tér nélkül, és ha tönkre mer tenni valamit unalmában, még ő kap majd büntetést. Mindezt azért, mert a gyereknek 10-12-14 évesen kutya a vágya. Aki szereti a kutyát, az nem vállal, amíg foglalkozni nem tud vele. Szívtelenségnek tartom az ilyen állattartást.
2015. máj. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!