Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is rossz az ilyen...

Szerintetek is rossz az ilyen nevelés?

Figyelt kérdés

A szüleim megcsináltak mindent helyettem, túlságosan is sokat törődtek velem, nagyon féltettek, pl. az iskolába is mindig kísérgettek 8. osztályig.


És ez miatt nagyon félénk, szerencsétlen, iszonyúan gátlásos, gesztus nélküli, az érzelmek kifejezésére képtelen személy lettem. Vagy például az utcára sem tudok kimenni, az utóbbi 4 évben sehol sem voltam a sulin kívül (ráadásul elég szar tanuló is vagyok).

Illetve a boltba se tudok elmenni, mert ott is szerencsétlenkedem mikor utoljára voltam.


Nyilván azt mondanom sem kell, hogy barátaim nincsenek, ki is lenne a barátja egy ilyen szerencsétlennek...


Mitől van ez? a nevelés miatt? vagy mert az egyik szülőm is valamennyire ilyen, de ez nálam triplán jelentkezik?


19/F


2015. máj. 13. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát a gyereket önállóságra kell nevelni, jobb lesz az neki is és a szülőknek is később.


A túlféltés okozhatja azt, hogy egy életképtelen ember leszel, de nem feltétlenül csak ez felelős a dolgokért. Ismerek olyan kamaszt akinek otthon a segge is ki van nyalva de ennek ellenére teljesen jól feltalálja magát ha kell.


Biztos benned is van egy kis hiba, 19 évesen akkor tán ideje önállóbban élni az életedet és megpróbálni neked jobban szocializálódni, belerázódni az életbe, nem kell mindig másban keresni a hibát, mert még ha esetleg mások hibáztak, akkor is te életed, neked kell helyrehozni.

2015. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Hát valóban, ez már túlzás, de nem okolhatod örökké a nevelést vagy a genetikát vagy külső okokat, ha nem vagy elégedett az életeddel. Fogadd el, hogy ez van, és utána ha nem tetszik, változtass. Neked először szakember, pszichológus felkeresését ajánlom, az önbizalmadat helyre kéne rakni, szociális fóbiának is tűnik kicsit talán.

De ha csak a szüleidet okolod és mutogatsz másokra, akkor nem lesz jobb semmivel. Tegyél inkább, hogy jobb legyen.

2015. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy okolom vagy hogy őket hibáztatom, csak az okokat akartam megtudni, ami nem egyenlő a hibáztatással.
2015. máj. 13. 14:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen a hibás nevelés lehet oka. Az nem normális, hogy 14 éves korig kísérnek az iskolába, persze, hogy nincs önállóságod. De fordítsd meg a dolgot és gondolj arra, milyen ciki lesz ez 20 év felett (már most is az), hogy a boltba sem vásárolsz önállóan. Van, aki ilyenkor már családot alapít. Mondd meg a szüleidnek hogy nagykorú vagy, ne gyámkodjanak feletted, önálló akarsz lenni és hagyjanak élni. Tanulj meg önállóan mosni, vasalni, vásárolni és utána nem fogod magat szerencsétlennek érezni. Ha pedig nem érzed magad majd így, barátaid is lesznek. Már kezdd ma azzal, hogy egyedül kimosod a ruháidat és megcsinálod a vacsorádat magadnak.
2015. máj. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez önmagában nem ok, hogy ennyire félős legyél, hogy kísérgettek és féltettek. Hiszen, ha jól értem, akkor 8-tól már nem kísérgetnek. Lett volna azóta lehetőséged kibontakozni. Nem tudom, otthon milyen a légkör. Én arról gondolnám, hogy ilyen, akit bántanak otthon.

Érdemes lenne szakember segítségét kérni, hiszen a normális életet is befolyásolja, ha még a boltba sem tudsz lemenni.

2015. máj. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Rossz nevelés, igen, de ez 19 évesen már nem mentség! Tessék összeszedni magadat, mert különben örök életedre ilyen életképtelen maradsz.
2015. máj. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem eleve ilyen voltál, és ezért féltegettek. Próbáltak volna engem 8 éves korom után kísérgetni.
2015. máj. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Engem mindig befogtak dolgozni, meg "kicsaptak" otthonról, nem kísérgettek már elsőben se, mégis olyan szerencsétlen és gátlásos vagyok mint te :DDD Az ilyen nevelés nyilván nem jó, de személyiségtől is függ.

Barátom helyett is mindent megcsinált anyukája, mégis teljesen önálló lett egyből amint elköltözött otthonról.

Embere válogatja.

21/L

2015. máj. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem részben nevelés, részben gének. Ha változtatni akarsz, tűzz magad elé kihívásokat. Nem kell nagy, mindig csak egy kicsit lépj előre. PL, ma egyedül mész el boltba. Ma csak bemész, körülnézel. Holnap megkérdezel vmit az eladótól. Jövő héten veszel is valamit. Utána már jöhet a többi. Valaki leszólítasz az utcán, megkérdezed az időt. Buszmegállóban megkérdezed, hogy ez meg az a busz elment-e már. Megköszönöd. Otthon tükör előtt gyakorolod a mimikád, és mosolyogsz hozzá. A végére természetes lesz. Ha nagyon nem megy, kérd pszichológus segítségét. Ha házorvos beutal, nem kerül pénzbe.
2015. máj. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hát öcsém, üdv a klubban
2015. máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!