Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan reagálnátok hasonló...

Ti hogyan reagálnátok hasonló helyzetben, ha ezt vágják a fejetekhez? (Elnézést, ha hosszúra sikerült. )

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni.


Anyámmal nem jövünk ki túl jól, de vannak napok, amik már majdnem anya-lánya hangulatúak. A fő ok, amiért én elhatárolódtam tőle, mert egyszerűen a végletekig kiidegel, hogy az életem minden kis pontját irányítani akarja. Mindennapossá vált, hogy össze-vissza szid, mert "azt hallotta" (más családtagoktól), hogy nem ettem aznap semmit (holott ez sosem igaz, mert csak reggelizni nem szoktam, és véletlen, ha úgy alakul a nap, 1-2 szendvicsen elvagyok, de ez nagyon ritka - esetleg előfordul, hogy nem ebédelek főtt ételt). Mondhatom akármilyen szépen, hogy köszönöm, nem kérek semmit, folyamatosan kínálgat, sorolja, hogy mi van a hűtőben, és elkezd magától kaját csinálni nekem. Aztán meg szid, hogy ki kell dobni, mert miért nem kérem, holott 10x elmondtam, hogy nem vagyok éhes.


Ennek és többnek ellenére, én igyekszem normálisan, kedvesen beszélni vele. Az évek során nagyon elszigetelődtem tőle, s elismerem, tényleg ingerültebben felemelem olykor a hangom kapásból, ha az ilyen, hosszútávon idegesítővé vált apróságok előkerülnek. De nagyjából két hete megfogadtam, hogy ezen változtatok. Kedves vagyok vele, illemtudó, normális, stb.


A mai napon, mikor hazaért, már azzal indított, amit az első bekezdésben is említettem. Megmondtam neki, hogy nem tudom, honnan veszi ezt, de ettem két (nem kicsi) szendvicset, ráadásul egész nap nem voltam itthon, és a palacsinta, amit valahonnan vett, nem volt a legfinomabb, pedig kóstoltam.


Ezek után közölte velem, hogy hozott banánt, egyek egyet. De nem megkérdi, hogy kérek-e. Válaszoltam, hogy köszönöm nem. Erre dühösen becsapta a hűtőt, hogy (idézem): "Jó, akkor basz*dj meg." Szó szerint. !!!


Erre csak kapkodtam a levegőt, hogy mi a... Még csak nem is bunkón, de megkérdeztem, hogy hogy lehet ilyen? Ja, hogy ő csak "megkérdezte", hogy kérek-e banánt.


Ti hogyan reagálnátok le egy ilyen szituációt?


Én tényleg igyekszem toleráns lenni, elképzelem, hogy elfáradt egész nap, unokára vigyázott. De ez... kiverte a biztosítékot. Nagyon ritkán süllyed ilyen mélyre, s nyúl ilyen vulgáris szavakhoz. Nekem is biztos megfordult már a fejemben valami enyhébb szidás, de tuti felpofozna, ha ki merem mondani.


A "gyereknek" semmit, a szülőnek mindent szabad? Semmi szabad vélemény, mert ő "a kis taknyos". 20 évem alatt nem adtam rá okot, hogy bizalmatlan legyen irántam, mindig is "burokban" éltem.


Jövőre, ha minden úgy alakul, elköltözöm. De az ilyen és hasonló esetek miatt, fogalmam sincs, mit kezdek az idegeimmel addig. Arra ki sem térnék, milyen szinten szidalmazta minden valahai barátomat, barátnőmet, s jelenleg a párkapcsolatomat érzem rámenni erre.



2015. máj. 15. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha csak a kaja a baja, vedd el amit kinal es majd ha nem lesz a konyha korul, visszaviszed, visszateszed a hutobe es ennyi. Ha annyira azt nezi, eszel-e, tegy ugy (ezt csinaltam en is, eveszavaros koromban), hogy mindnig kikeszitesz vmikajat, bepiszkitasz egy-egy tanyert, mintha ettel volna. Mosogatoban egy-ket tanyer, morzsadarabok a kenyertartonal stb....tudom, hogy hazudni szar dolog de ha ettol megnyugszik....
2015. máj. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Az én anyám is kiidegel a kajaval, sokszor már nem normális, amit művel, megsértodik és még csak észre sem veszi. Csak akkor áll le ha nagyon kikelek magamból, de akkor is csak pár napra.
2015. máj. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Párom anyja detto ugyanez. Előre kiszedi az ebédet, külön megmelegíti mindenkinek, ha otthagyjuk, vagy azt merjük mondani, hogy majd mi szedünk magunknak, megsértődik. Kérdezi páromtól, hogy kér e x kaját, párom mondja, hogy később majd eszik, 2 percen belül ott van az anyja a kajával...

Állandóan kínálgatja, ha ki kell dobni bármilyen maradékot, hisztériázik, pedig ő volt az aki kiszedett egy akkora adagot...

És úgy ahogy mondod, rohadt idegesítő, de nem hiszem, hogy tehetünk ellene bármit.

2015. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Jaj, az én anyám is ilyen... Ülök nyugodtan és egyszercsak rámront magából kikelve, hogy mit képzelek én, hogy nem iszok soha elég vizet / rádiót hallgatok alvás közben / sosem mosok arcot reggel!! Ő ráadásul nem "hallotta" hanem csak tudja és kész. Ja, mellesleg 23 éves vagyok, külön lakásban élek, naponta kb 30 percet vagyunk együtt, de van hogy napokig nem beszélünk, találkozunk... De ő tudja... Ha megkérdezem honnan tudja mit csinálok 24 órában, mikor nem is lát, akkor nem válaszol. Én semmilyen megoldást nem találtam, csak hogy nem hallom meg amit mond, de néha nehéz.
2015. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Anyádnak nem volt véletlenül nélkülöző élete? Vagy olyan szülei, akik nem foglalkoztak vele, csak megvettek neki mindent, hogy befogja a száját? Valamiért a te anyád ételen keresztül próbálja kimutatni a szeretetét/törődését, és amikor te ezt visszautasítod, anyaként érzi magát visszautasítva. Valami nagyon el van benne tájolva, de szerintem ez tudatalatti viselkedés, mert egyébként elég nyilvánvaló, hogy aggódik érted (sőt, túlaggódik), csak éppen nem a megfelelő módon mutatja ki. Azt, hogy miért szidja a barátaidat/barátnőidet, nem tudom, talán pont azért, mert miattuk háttérbe szorul, és el kellene engednie, ahogy felnősz. Ráadásul ezekkel a tetteivel még inkább elidegenít magától, ami miatt még frusztráltabban próbál anyáskodni feletted, vagyis etetni és megvédeni azoktól, akik szerinte kihasználhatnak vagy elvihetnek tőle.. Anyádnak pszichológus kellene, de nyilván ő nem látja be, hogy probléma lehet a viselkedésével. Te csak úgy tudsz javítani a helyzeten, ha nyitni próbálsz felé, ha javul a kapcsolatotok, talán nem próbál olyan görcsösen kapaszkodni beléd, és hagy élni.
2015. máj. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindenkit felpontoztam, mindenki hozzászólásában találtam valami hasznosat.


Én továbbra is megpróbálok kedves lenni vele, de nagyon nehéz nem kiborulni, amikor sorozatban 5. alkalommal kérdezi meg ugyanazt. Hazudni és megjátszani nem fogom magam, mert mint mondtam, teljesen alaptalanul is feltételez ilyesmiket rólam, hiába soha nem voltak evési zavaraim. Arra tudok gondolni, hogy mivel anyám és a család többi tagja is igen elhízott, emiatt rengeteget piszkálnak, hogy én milyen csontos vagyok (53 kg és 163 cm).


Ami a barátaim és barátnőim szidalmazását illeti... Anyámat én alapvetően egy kétszínű embernek tartom. Láttam, tapasztaltam. Tinédzser éveim alatt is, ha valaki átjött hozzám (általában idősebb, komolyabb emberekkel barátkoztam, 1-2 illetőre kell gondolni itt, az is nagy ritkán), velük rendkívül kedves volt, de a mosolya sose volt őszinte, az érdeklődése sem. Inkább csak kényszerből beszélgetett bárkivel, s most a barátommal is ezt érzem, pedig nem is beszélnek közös nyelvet (a fiú külföldi).


Később, amikor elmentek, a hátuk mögött mindenféle szidalmazást hallgattam végig, napokig, amik még évekkel később is említésre kerülnek. De a véleményét sose mondta a szemükbe. Pedig az aztán mindenkiről megvolt... Tizenéves koromban így eléggé antiszociális lettem, a legtöbb ismerősömmel alig találkoztam, sok barátságom ráment.


Még egyszer köszönöm azoknak, akik elolvasták és válaszoltak.

2015. máj. 15. 23:26
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Most mondja mar meg aki lepontozott, hogy miert tette?
2015. máj. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én sem teljesen értem ebben a kategóriában a pontozásokat... Szinte teljesen mindegy, mennyire jóindulatú, figyelmes és segítőkész valaki válasza, amiben valószínűleg többen egyetértenének, akkor is lehúzzák. Nagyon könnyű leértékelni valaki véleményét, tapasztalatait, különösebb indoklás nélkül...
2015. máj. 16. 01:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Én telibe dobnám a kajájával,hogy egye meg.Nálunk is így működött a rendszer néha repült ez-az,de ennek ellenére nem lettem egy suttyó paraszt.Anyámmal ma már csak röhögünk ezé.
2016. szept. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ha ezt tovább csinálja mond meg neki hogy te is tudsz ilyen lenni pl: találd meg a gyenge pontját tudnia kell anyukádnak hogy eleged van ebből vagy ha nem szeretnél vele veszekedni akkor üljetek le és beszéljétek meg
2017. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!