Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van esélyem hogy pert nyerjek?

Van esélyem hogy pert nyerjek?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy nagyon fiatal apa vagyok, 1 éves gyerekem van. Gyerektartást fizetek, de nemvagyok benne biztos, hogy a gyerekem a "legjobbat" kapja.A láthatást tiltja, vagyis nemláthatom akkor, amikor akarom csak 2-3 hetente,ami nagyon kevés.( gyámügy bevonásával)...15000 ft gyt-t fizetek, nemsok, tudom! Az anya gyesen van, de eddig az életében soha sem dolgozott hivatalos bejelentett munkával. Nekem van 104000 ftos netto jövedelmem, minimálbéren vagyok. Szüleimmel élek, édesapám is dolgozik. Elég rugalmas a munkaidőm.(ha a gyerek megbetegszik, azonnal eltudom vinni az orvoshoz,segitségére lehetek stb). Az exem sajnos eljár szórakózni a gyerek mellet, otthon hagyja, a szomszédok vigyáznak rá addig, dohányzik,pasikkal lóg stb... Sajnos az a baj, hogy nincs bizonyitékom erre. :( Ugye 3 éves kor után nemkapja majd a gyest, és ha nem dolgozik, meg hasonlók, mert az a fajta,hogy inkább éhenhal,minthogy elmenne dolgozni! Nekem meg lesz ugye a munkahelyem, és az én szüleim is támogatnáik a gyereket, mivel imádják az unókájukat. Édesapám elsősorban az anyagiaknál az én fizetésem mellet, édesanyám meg azzal, hogy felügyel a gyerekre,amig én dolgozom... ..a késöbbiekben kb( 3-4év mulva) lehet valami esélyem arra, hogy a bíróság nekem ítélje a teljes felügyeleti jogot? Mondva azt, hogy jobb feltételeket tudok teremteni neki...! ?

2015. máj. 19. 22:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Igen van. De ügyvédre szükséged lesz. Érvelhettek pl. a pénzügyi körülményekkel és a rugalmas munkaidővel, a családod segítségével és azzal, hogy az exed indok nélkül akadályozza a megítélt láthatást (tanúkkal igazolva, ha lehet).
2015. máj. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%
Nincsen. A bíróság nemigen változtatja meg a gyermek elhelyezését. 2hetente gondolom azért látod, mert ennyit ítéltek meg. Most minden rosszat mondasz az anyára, de semmire nincsen bizonyítékod. Akkor az nincs is, és nem is érdekel senkit. Amúgy meg nézd a gyerek érdekét, neki sem érdeke, hogy elszakítsák az anyjától Te meg elvennéd, hogy a szüleid nyakába varrd?
2015. máj. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%

szép is lenne ha így működne..

csak mert munkábanállá előtt van egy anya, attól még nem fogják elvenni a gyerekét.

sőt, azt is elnézik, ha valaki egyedülálló anya és nincs munkája..

2015. máj. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%
miért tiltja, védi tőled ennyire a gyereket..?
2015. máj. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
utolsó : pont a gyerek érdekeit nézem! attol hogy nincs bizonyítékom, tudom még! Ezért is fordulnék a bírósághoz, mert rossz érzés hogy anyuci ilyesmiket csinál a gyerek mellet. Nem varnám a szüleim nyakába, csak egyszerüen ők is átérzik azt, amit én... akkor láthatná amikor akarja.Ha egy lehelletnyi esélyem is van, ezekkel az érvekkel...de... még véletlenül se gondoljak ilyesmire,mi??? mert anyuka csak 1 van, még ha ilyen is... apa meg le van sz.. ?????
2015. máj. 20. 01:39
 6/18 A kérdező kommentje:
3-mas : fogalmam sincs...
2015. máj. 20. 01:41
 7/18 anonim válasza:
54%
A felsorolt érvek alapján nincs esélyed a felügyeleti jog megváltoztatására. Ez nem indok hogy elvegyék tőle a gyereket. Ha okyennel bíróságra mész, max azt éred el hogy magad ellen uszitod az anyát és félelmei miatt még jobban elzárkozik előled.
2015. máj. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%

Ne a sok elvált nőre hallgass, mert van esélyed. Ha igaz, amit írsz, a gyerek nálad jobb helye lenne,mint egy munkanélküli, felelőtlen anyánál.

Keress egy ügyvédet, de addig is, amikor akadályozza a láthatást, vagy tudod, hogy a szomszédok vigyáznak a kicsire, menj a Gyámhatóságra. A Bíróság ma már a nem csak az anya érdekeit nézi, hanem a gyerekét. Ha ritkán is, de megváltoztatja a gyerekelhelyezést.

2015. máj. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
18%
Van esély. Csak ez a rendszer nő párti. Automatikusan mindent az anya kap. Ha a birõság egy kicsit is nézné a gyerek érdekeit, érzelmeit, nem 2-3 hétbe engedné a láthatást Ha nem tetszik az apának fogadj ügyvédet , fizess ha bele rokkansz is. Mert tudjuk arról szól hogy a biróságnak, ügyvédeknek ia megkell élni. Bevėteli forrás.
2015. máj. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

1. Ha a gyerek 3-4 éveig az anyánál él, akkor utána nem igazán van esély arra, hogy elvegyék töle, mert a gyereknek az állandóaság fontos az életében. Ha ilyen idösen kiszakítják a megszokott környezetböl és attól a szülötöl, aki addig is ellátta, az igen nagy törést okozna neki. Iylesmit csak akkor csinálnak, ha a gyerek komoly veszélyben van.


2. Az, hogy egy kisgyerekes nö nem dolgozik, nem ok arra, hogy elvegyék töle a gyereket, és föleg nem adják oda egy olyan apának, akinek szintén nincs érdemleges jövedelme.


3. Az nem gond, ha az anya idönként eljár szórakozni (az, hogy valakinek van gyereke, nem azt jelenti, hogy attól kezdve nem távoldhat el a gyerektöl 10 lépésnél messzebb, illetve megszünik az élete), ehhez joga van. Amennyiben a gyerek felügyeletét megoldja - és a szomszédokkal meg van oldva -, semmiféle mulasztást nem követ el.


4. A láthatást nem akadályozza a kérdés szerint sem, haneméppen hogy betartja azt, csak soron kivüli láthatást nem engedélyez - és erre lehet, hogy meg is van az oka, ha ennyire ellenségesen állsz az anyához.


5. Az, hogy te elöre kijelented, hogy az anya nem fog soha dolgozni, igencsak rosszindulatú dolog, és már csak emiatt sincs esélyed arra, hogy a gyereket nálad helyezzék el. Ugyanis ha ilyen ellenséges vagy az anyával szemben, az kimondottan ártalmasnak minösül a gyerek lelkivilága szempontjából.

2015. máj. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!