Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van esélyem hogy pert nyerjek?

Van esélyem hogy pert nyerjek?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy nagyon fiatal apa vagyok, 1 éves gyerekem van. Gyerektartást fizetek, de nemvagyok benne biztos, hogy a gyerekem a "legjobbat" kapja.A láthatást tiltja, vagyis nemláthatom akkor, amikor akarom csak 2-3 hetente,ami nagyon kevés.( gyámügy bevonásával)...15000 ft gyt-t fizetek, nemsok, tudom! Az anya gyesen van, de eddig az életében soha sem dolgozott hivatalos bejelentett munkával. Nekem van 104000 ftos netto jövedelmem, minimálbéren vagyok. Szüleimmel élek, édesapám is dolgozik. Elég rugalmas a munkaidőm.(ha a gyerek megbetegszik, azonnal eltudom vinni az orvoshoz,segitségére lehetek stb). Az exem sajnos eljár szórakózni a gyerek mellet, otthon hagyja, a szomszédok vigyáznak rá addig, dohányzik,pasikkal lóg stb... Sajnos az a baj, hogy nincs bizonyitékom erre. :( Ugye 3 éves kor után nemkapja majd a gyest, és ha nem dolgozik, meg hasonlók, mert az a fajta,hogy inkább éhenhal,minthogy elmenne dolgozni! Nekem meg lesz ugye a munkahelyem, és az én szüleim is támogatnáik a gyereket, mivel imádják az unókájukat. Édesapám elsősorban az anyagiaknál az én fizetésem mellet, édesanyám meg azzal, hogy felügyel a gyerekre,amig én dolgozom... ..a késöbbiekben kb( 3-4év mulva) lehet valami esélyem arra, hogy a bíróság nekem ítélje a teljes felügyeleti jogot? Mondva azt, hogy jobb feltételeket tudok teremteni neki...! ?

2015. máj. 19. 22:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%

Na itt van ez elvalt, megkeseredett nok klubja...

Sajnos nincs sok eselyed en is azt mondom, pedig ilyen anya mellett lehet, hogy nincs jo helye a gyereknek.

De a tendenciak vegre valtoznak, mar egyre tobb apanak itelik a gyereket ha harcol erte. Mar kicsit mas a helyzet mint 10-20 evvel ezelott, kezd kinyilni a birosag szeme is.

2015. máj. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%

miért vagyok lepontozva???


egy anyától nem fogják elvenni olyanért a gyerekét, hogy mert munkanélküli!!!!!

keres munkát és dolgozni fog, akkor meg bvisszaadják?

egy gyerekkel ezt nem lehet csinálni, hogy kiszakítják és szórakoznak vele..



elsősorban anyára van szükésge egy gyermeknek, a törvény nem "nőpárti" ahogy valaki írta, hanem pont hogy a gyermek fejlődése van szem előtt

2015. máj. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
35%
Alapesetben igen anyara van inkabb szuksege, de akkor eljen, viselkedjen anya modjara.Ha meg nem megy akkor ott az apa. Mert nem ordogtol valo ha az apa neveli fel a gyereket.
2015. máj. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
nem valószínű hogy normális munkát fog találni, hiszen még szakmája sincs...soha életében nem dolgozott!!! Nekem 2 szakmám is van, és érettségim is..az ő 8 általánosával ellentétben... Igen szüksége van egy gyereknek az anyjára, de egy apára nem??? Csak az "elvált nők " szemében létezik az a kifejezés, hogy "elveszi a gyereket" . Soha, eszembe sem jutna olyan hogy tiltsam az anyjától !!! A pénzügyi dolgok csak érvek, az igazi probléma az anyával van, amit bizonyitani sajnos nemtudok még!!!! A " bíróság elnézi ha az anya munkanélküli" . Akkor ezek szerint kapja majd a tartásdíjat, és a családi potlékot, és nyugodtan hátradőlhet majd az anya, még akkor is, ha hosszú ideje nem dolgozik, ugye???? Persze ha az apának lennének pénzügyi nehézségei, és a megállapított tartásdíjat nem tudná fizetni, vagy csak a töredékét bocsátaná az anyának, akkor keményen előállitják! szép....
2015. máj. 20. 12:35
 15/18 anonim ***** válasza:
45%

minden anya más

sokféleképpen nevelik a gyerekeket és nagyon sok mindent borzasztónak találok, mégsem törvénybe ütköző. mivel az erre nem terjed ki, pl hogy i hogy ordibál a gyerekével, vagy ki hogyan zsarolja érzelileg a gyerekét, nem egy eset van, pl aki tyúkólba zárta a gyereket, ott nőtt fel, szinte füvön élt, és a szülők még csak feleősségre sem lettek vonva!!pedig nem egyszer volt kórház belőle alultápláltság miatt.


mivel a gy-t törvény írja elő az apa részéről, ott is a jogszabály be nem tartásáért vonják csak felelősségre ha nem fizet.


agyarán gyereknevelésre szinte nincs tövényi szabályozás, mindenki úgy veri a gyereket ahogy akarja, míg nem életet veszélyeztet :(

2015. máj. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
25%

amúgy azt hogyan érte el az anya, hogy hivatalosan is csak alig lásd a gyereket és akkor is csak ellenőrzés kíséretében..?

ha neki volt, neked is akadhatnak kiskapuk.

2015. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
60%

én azt javaslom, hogy rögzítsd a telefon beszélgetéseiteket .

próbálkozhatsz

de igazából akkor majd kiderül, ha vége a gyesnek, hogy a nő elmegy -e dolgozni. bár gyanítom hogy elfog menni, mégha csak valami rúdtáncosnak is.

de ez tényleg nem indok, hogy szerinted nem fog dolgozni később sem

2015. máj. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
68%
aki amiatt háborog, hogy "el akarja venni" tőle a gyereket, annak felhívnám a figyelmét, hogy jelenleg a kérdezőtől van elvéve a gyerek...
2015. máj. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!