Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a gyászoló anyukámon?

Figyelt kérdés
A 46 éves anyukám 25 év boldog házasság után maradt egyedül, az apukám hirtelen meghalt, ez két hónapja történt. Ketten vagyunk gyerekek, én 24, már nem otthon élek, és a húgom, 15, még anyával. Nem tudunk minden egyes délután / este vele lenni, és olyankor nagyon magányos, unatkozik, szenved egyedül. Még nagyon gyászol, ezért nincs kedve kimozdulni, telefonon beszél néha a barátaival, de ők is messzel laknak. Gyakran mondja, hogy nem tud kihez szólni, nincs neki kivel beszélgetnie, és ettől becsavarodik, nemrég költöztünk abba a városba, nem ismer szinte senkit. Hazajárok, amikor csak tudok, a húgom is sokat van vele, de ez kevés. Mit tehetnék érte? Hogyan szerezzek neki kapcsolatokat? Nem tudok helyette barátkozni. Van valaki, aki megoldott már hasonló problémát? Ti mit tennétek?

2015. máj. 21. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Részvétem.

A gyásznak megvan a folyamata, megvannak a fázisai, és megvan, hogy kinél hogyan zajlik.

Próbálj meg minél több időt vele tölteni, de erőltess rá semmit, a gyászt nem lehet sürgetni.

2015. máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagymama, rokonok nincsenek, akikhez el tudna menni, vagy ők tudnának oda hozzá menni, beszélgetni?
2015. máj. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Rá kéne beszélni, hogy tartson valami állatot, pl. papagájt, macskát, stb. Vagy meg kellene tanítani facebookozni, anyukámnak sokat segített, ott szokott játszani és építi a kapcsolatait vele.
2015. máj. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg szenved egyedül, szerintem is jó ötlet, hogy közösségi oldalak felé nyisson, akkor több régi baráttal tudna beszélgetni. De szerintem ha nem akarja, ne erőltesd rá, csak ajánld fel neki, hogy szívesen segítesz neki megtanulni. Vagy az állattartás is jó ötlet, ha állatbarát.
2015. máj. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Esetleg ha egy kismacskát ajándékoznál neki, az lehet, hogy jó lenne. Foglalkozna vele, lefoglalná, szeretgetné. Valami tanfolyam nem érdekelné? Egy ismerősöm, miután kirepültek a lányai és nem igen tudott magával mit kezdeni, majdnem elment egy értékbecslő tanfolyamra, mert érdekli a műtárgyak. Aztán az unokák ettől eltérítették, de az ötlet felmerült.

Kicsit kirándulni, szép a május köröttünk...

Szervezhet osztálytalálkozót is, hátha újra tud indulni egy régi barátság.

2015. máj. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos tippeket, nagyon kedvesek vagytok hogy szántatok időt rám!


Szép napot mindenkinek!

2015. máj. 21. 13:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem, kérdező.

Anyukám 1 éve halt meg súlyos betegség után, ami felőrölte a családot.

Nehéz kimondani, de neki is jobb volt már, hogy elmehetett, mivel olyan szenvedést, amit ő átélt az utolsó 3-4 hónapban senkinek sem szabadna átélnie, illetve a család is felőrlődött az ápolásában, illetve abban, hogy muszáj volt végignéznünk a teljes leépülését (fizikailag és szellemileg is).


hazaköltöztem apuhoz, hogy ne maradjon egyedül.


Sajnos úgy láttam, NEM lehet semmit tenni a rosszkedv, levertség és a gyász ellen. Szerintem, nem is szabad. Apu 6-7 hónap után kezdett kicsit élénkebb lenni, akkor kezdett el normálisabban enni újra.

Ahogy fentebb is írták, a gyász folyamatának le kell játszódnia.


Anyukád egyedül van a fájdalmával- ezen sajnos, nem sokat tudsz segíteni. Egyedül érzi magát, nincs akihez szóljon- azt meg kell szoknia, hogy egyedül van. A "nincs" érzést.

Javasolták a kutyát/macskát, azt hiszem én is, ez jó ötlet!


Szerintem az is segítene, ha pl. nem csak elmennél hozzájuk, hanem elmennétek néha egy-egy fél napos kirándulásra, ami kicsit felrázza.


A társ elvesztése után, szerintem ő nem feltétlenül barátkozni, ismerkedni akar, hanem előtte fel kell dolgoznia a tragédiát.

Mondtad is: nem tudsz helyette barátkozni.

Egy ilyen friss dolog esetében, sztem nem is kell. Amint túl lesz a nehezén, nyitni fog a világ felé- ha eljön az ideje.


Addig próbáld meg többször látogatni, közös programokat szervezni. Kutya: új rendszert vinne az életébe, segíthet.

2015. máj. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor apu 4 éve meghalt, anyu is nagyon megzuhant. Gondolkodtunk testvéremmel, mit lehetne csinálni, aztán végül vettünk neki számítógépet, beköttettük hozzá az internetet. Eleinte idegenkedett tőle, de belejött. Megtalálta gyerekkori-fiatalkori barátait, facebook, youtube, film-archívumok - bevált a dolog. Nyilván a net nem pótolta aput, de volt valami, ami anyut elkezdte érdekelni, tanulgatta a netet, megtanult chatelni, skype-olni,élvezte hogy a külföldön élő rokonainkkal is tudott beszélgetni.... nekünk ez vált be.

Arról meg nem a net tehet, hogy sajnos anyu is elment, most már másfél éve lassan.

2015. máj. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!