Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányok, gyerekként, kamaszként...

Lányok, gyerekként, kamaszként, milyen élményeitek vannak apátok zsarnokoskodásárol veletek szemben, miben nyílvánult ez meg, mit csinált?

Figyelt kérdés
Csak olyan lányok írjanak, akiknek az apja zsarnok volt/van vele szemben
2015. máj. 23. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyám volt zsarnok. De csak kamaszkoromban. Így felnőttként visszagondolva, talán nem tudta elfogadni, hogy én is nő vagyok és talán riválist látott bennem. Utána rendeződött a viszonyunk. De kamaszkoromban nagyon sok fájdalmat okozott nekem. Sajnos sok olyan mondata van, ami még felnőttként is visszhangzik a fejemben. Sokat rombolta az önbizalmam és az önbecsülésem.
2015. máj. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sosem volt az apám zsarnok, de sok mindenben teljesen ellentétes a véleményünk, máshogy kezeljük a konfliktusokat (is), és ha olyat tettem, amit nem helyeselt (akár már felnőttként), olykor napokig nem szólt hozzám - a jeges csönd, ami olyankor eluralkodott a lakásban, a halálom:(
2015. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
alkesz volt,és egyből ütött mindenért
2015. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyák volt egy agresszív zsarnok. Szidott, vert bennünket. De az iskolatársaink legtöbbjénél is ez volt a helyzet sajnos. Apukánk mindig nagyon rendes volt. Amennyire tudott védett bennünket anyánktól.
2015. máj. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Apám pici koromtól így kommunikált velem:Takarodj! Szűnj meg! U.a anyád!

15 évesen leléptem otthonról emiatt. Amikor 20 lettem és meglátogattam, meg akart nevelni, így kaptam egy hatalmas verést. Menekülőre fogtam, de bezárt és tovább ütött.... míg a kés elő nem került és a tüdőverőerébe nem állítottam.

2015. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Apával soha nem volt semmi gond. Anya viszont állandóan üvöltözött, sokszor megvert. Borzasztó anya volt. Boldog voltam mikor megszabadultam tőle.
2015. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Zsarnok volt és az is. Mit csinált? Például ha nem azt csináltuk ami t ő mondott, akkor megsértődött és nem állt szóba velünk napokig, hetekig, hónapkig, egészen addig amíg bocsánért nem esedeztünk. Ezt csinálta velem már 8 éves koromban is és később is folyamatosan. De anyummal is ezt játszotta. Pl. emlékszem 15 éves voltam és épp mandulagyulladással nyomtam az ágyat. Mamám hozott narancsot, hogy minél hamarabb meggyógyuljak. Még volt 1 db, amit meg akartam enni, erre faterom el akarta venni tőlem. De mondtam neki, hogy ne egye meg, nekem most az jól jönne. erre fogta a narancsot, hozzám vágta (de csak az ablakot találta el) és onnantól kezdve nem szólt többet hozzám. Ez így ment hónapokig, míg én........bocsánatot nem kértem. De volt olyan is, hogy többször egymás után levette a szappanomat (érzékeny bőröm van, nekem külön szappanra van szükségem) de persze erről nem szólt semmi. Nem kérdezte meg, hogy elveheti-e...és semmi. Csak kiszolgálta magát. Erre szóvá tettem, hogy legalább ne az egészet vegye el, vagy szóljon, ha kell. erre leüvöltötte a hajamat, elhordott minden senkinek...hogy nekem kuss a nevem...majd nem állt velem szóba hónapokig ismét. De pl. gyerekként soha nem játszhattam az udvarban..pedig családi, kertes házban éltünk. hogy miért? Mert az udvar sarkában lévő pár galamb, sokkal fontosabb volt neki mindig is, mint a gyereke............ De holnap reggelig sorolhatnám a dolgait.
2015. máj. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%

Utolsó, ez a galambos rész nagyon gáz:( Utálom az állatkínzást, de én széttapostam volna azokat a galambokat.


Nekem is zsarnok volt az apám, a mai napig az szintén. Sokat ordított velem gyerekkoromban, szinte csak üvölteni hallottam, de nem akárhogy, hanem torka szakadtából, mint egy állat. Ha nem az volt, amit ő akart, akkor csapkodott, széttörte a tányérokat nem is egyszer, zsarolta anyámat, zsarolt engem, sokszor azzal is fenyegetett, hogy elhagy minket és akkor éhen halunk, de persze sose tette. Ilyenkor amíg kicsi voltam, kétségbe estem, hogy miattam volt az egész, de aztán rájöttem, hogy nem akar ez elhagyni, csak zsarol. Anyám persze a mai napig bedől neki. De ha egyszer kitennénk apám cuccait a ház elé, hogy akkor menjen, biztos vagyok benne, hogy sírva könyörögne, mint egy gyerek, mert lelkileg az. És még lehetne sorolni, hogy miket csinált...nem maradtak el az ócsárlások se, mint a hü. pi és még sok szép jelző és a hazugságok, meg a korlátozás se. Pl azt akarta, hogy 18 évesen 8-kor legyen takarodó, mert még gyerek vagyok. Remélem, egyszer bezárják egy elmeosztályra és akkor neki lesz takarodó este 6-kor.:)

2015. máj. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

A teljesség igénye nélkül:

-ha ellenkeztem vele (nem nagy parasztságokra gondolok, csak pl. arra, hogy néztem egy műsort a tévében du. 4kor, ordított, hogy tanuljak inkább, erre csendesen megmondtam, hogy szeretném végignézni, még kb. fél óráig tart), akkor ordított, majd kék-zöldre vert... ugyanez, ha elméletileg tiszteletlenül beszéltem vele (pl. azt mondtam, hülyeséget mondott, vagy elvihogtam magam, mikor bénázott vmiben)

-minden áldott reggel meg kellett hallgatnom a mai fiatalság mennyire nem tanul dumát reggelinél vagy ha autóval utaztunk vhova... úgy, hogy én kitűnő voltam... amit csak akkor dicsért meg, ha társaságban voltunk, és rájött, hogy az imádott fiacskájával (öcsémmel) nem tud dicsekedni, mert az kb. csak a tökét vakarja egész nap, én meg rendesen tanultam, hogy megfeleljek nekik

-nem engedett el soha sehova (de még délutáni programokra se, vagy ha igen, akkor egy órán belül legyek otthon... ha meg elengedett, akkor kocsival ment elém mindenhova, még olyan helyekre is, ahonnan 2 sarokra laktunk, és ha 1 percet késtem önhibámon kívül a megbeszélttől, akkor már ordibált)

-sarokban térdepeltetés... és még elkezdte, hogy örüljek, hogy nem kukoricán...

-zsebpénzem nem volt; ha szerettem volna vmit, akkor kuncsorognom kellett, és az esetek 99%-ában jött a hülye vagy, minek kell ez neked?-duma... még ha tényleg nagy hülyeségekre akartam volna költeni, megértettem volna... de pl. 10évesen leordította a fejem azért, mert mertem venni egy Backstreet Boys-os kulcstartót kemény 150 Ft-ért... de a durvább tinédzser koromban volt, amikor kezdtem kapisgálni a saját stílusomat, meg nem akartam már az unokatesóim levetett, ódivatú cuccaiban meg a kínai piac legaljában járni (és nem, nem azért, mert nem lett volna pénz rá, mert lett vona! cigire, drága sajtra mindenesetre volt)... erre leszúrt, hogy jók az eddigi ruháim is, minek új, meg minek akarom cicomázni magam, amikor úgyis kövér vagyok, és semmi nem áll jól (pedig de, csak meg kellett tanulnom az alkatomhoz öltözni)... de pl. új fényképezőgépet a régi borzadály helyett is csak évek múltán kaptam, mert gyerek vagyok, biztos béna vagyok a fotózáshoz, szóval nem a gép a rossz... pedig homályos képeket lehetett vele csak készíteni.

karácsonyra se kaptam soha, amit kértem, max. ha könyv volt... plusz folyamatosan karácsonyra kaptam mindenféle készségfejlesztő meg logikai szart meg olyan dolgokat, amik sulihoz kellettek, és másoknak simán megvették ünnep nélkül is a csóróbb szülei... pedig azok helyett jobban örültem volna egy pár normális felsőnek vagy egy parfümnek

-betegesen ellenőrzött mindenféle piti dologban (olyanokat kitalált, hogy biztos nem fürdök rendesen, mert nem hallotta rendesen 3 szobával arrébbról a víz csobogását, kikérdezett olyan tárgyakból 17-18 éves koromban is, hogy mit tanultunk meg rende1sen készültem-e, amihez nem értett, és bele se olvasott a könyvbe se... meg nyitogatott be a szobámba egy este legalább 4x, hogy szellőztetek-e, be van-e csukva rendesen az ajtó, tanulok-e, nem beszélgetek-e túl sokat azokkal a barátaimmal, akik neki nem szimpatikusak, kenem-e rendesen az ekcémámat, szedem-e rendesen az allergiagyógyszer, mindezt teljesen ok nélkül... osztálykiránduláson napi 3x be kellett náluk jelentkeznem...)

2015. máj. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!