Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek baj, ha egy szülő...

Szerintetek baj, ha egy szülő nem küldi diákmunkára a gyerekét? Mi abban a jó?

Figyelt kérdés

Nem provokáció miatt kérdezem, tényleg érdekel.

Itt szinte minden kérdéshez beírja valaki, hogy "menjél diákmunkára", pedig néha még a kérdéshez sem kapcsolódik ez.

Aztán itt van az én esetem. 11 éve járok iskolába, mindig is kitűnő voltam, versenyeket nyerek (sport, nyelv, történelem). Szinte a hét minden napjára jut valami elfoglaltságom, ha meg esetleg nincs semmi, akkor örülök, ha pihenhetek, szórakozhatok.

Eddig minden nyaramon tanultam valamit az utóbbi években, vagy nyelvvizsgára készültem, vagy a jogsit csináltam, közben versenyszerűen sportoltam.

A szüleim pedig nem akarják, hogy még ezek mellett dolgozzak is, mert arra tényleg nem lenne energiám, ráadásul nem is fizetnek valami jól az ilyen munkák, az én családom pedig szerencsére nem szorul rá arra, hogy saját magam fedezzem a költségeimet. Mert elég sok pénzt költök, szerintem a diákmunkával a tizedét tudnám kifizetni.

Meg az egyetem után lesz elég időm dolgozni, ha majd úgy alakul. De pl. itt van az anyukám és még a környezetemben több nő, akik sosem dolgoztak, pedig egyetemet végeztek és mégis boldog, teljes életük van.

Nem értem, hogy mi lehet a jó abban, ha mondjuk az ember fagyit oszt reggeltől estig a 40°-ban, vagy mosogat a semmiért szinte. És itt a válaszadók úgy beszélnek a diákmunkáról, mintha az által bárki milliomos lehetne és még nekik áll feljebb, ha azt írom, hogy szerintem ennek semmi értelme.


2015. máj. 25. 09:01
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
70%
Sokat költesz, a szüleid meg állják. Örülj neki, hogy telik nyelvvizsgára, jogsira, versenysportra. Ez remek. VAn, aki viszont 400.-/óra fizuért szórólapozva szedi össze a gatyája árát is szeptemberre. Mert ilyen is van, és nem azért, mert szemetek a szülei, hanem mert nem jómódban élnek, mint te. Nem milliomos lesz valaki a diákmunkával, hanem reálisan gondolkodó és látó ember. A te nézőpontod egyedi, és csak remélem, hogy egyszer kitágul annyira, hogy lásd, nem csak az a fajta élet létezik, amiben te élsz! Neked nem a pénzért, hanem a tisztelet és alázat megtanulásáért lenne értelme fagyit osztanod negyven fokban.
2015. máj. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
75%
Jó kis film, láttad már? Hátha átjön belőle valami: https://www.youtube.com/watch?v=zzk-ZHvc0S0
2015. máj. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Azzal, ha elmennék dolgozni, nem tiszteletet és alázatot tanulnék, csak utálnám az egészet és kikészülnék.
2015. máj. 25. 09:12
 4/49 anonim ***** válasza:
68%
Tudod mi a bajod kedves kérdező? El vagy kényeztetve.
2015. máj. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
58%
Vagy megtanulnád, hogy az, hogy ilyen életszínvonalon élsz nem kiváltság, hanem szerencse. Az ilyen leírásokból mindig az jut eszembe, hogy vajon voltál-e már éhes életedben? Kényelmes, nyugodt, stabil életed van. És úgy érzem, el sem tudod képzelni, hogy ez lehet másképp is. De a fiatalok nagyon nagy része nem él luxusban, és elenyészően kevés az a nő, aki otthon ücsörög, mert férjura keres annyit, hogy ne kelljen dolgoznia. Attól, hogy így éltek, még nincs jogod azt írni, hogy semmi értelme a munkának. Te is abból élsz, csak nem a saját munkádból, hanem máséból, mert eltartanak. Persze, hogy boldog és teljes életetek van, mert nem kell lemondanod semmiről, ki van nyalva a segged, és ahogy elnézem a helyzetet, jó eséllyel ki is lesz, mindig. De az egészséges lélek nem pénzen vásárolható dolog. Ha nem tudod beleképzelni magad mások helyzetébe, nem tudod elképzelni, hogy mások miért dolgoznak éjjel-nappal, sokan iskola mellett is, ha nem értékeled azt a hatalmas szerencsét, amiben élsz, akkor sérült vagy. Még ha kívülről nem is látszik.
2015. máj. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
És ez mégis mióta baj? :)
2015. máj. 25. 09:17
 7/49 A kérdező kommentje:
De értem, hogy mások miért dolgoznak. Viszont ha nekem erre nincs szükségem, meg szerintem van rajtam kívül néhány ember, akinek szintén nem kell dolgoznia kamaszként, akkor itt miért állítják be úgy, mintha egy annyira jó dolog lenne?
2015. máj. 25. 09:18
 8/49 anonim ***** válasza:
94%

Engem sem kényszerítettek melózni. Nem vagyunk milliomosok, de valahogy mindig kigazdálkodtuk, ami kellett, még ha kicsit összébb is kellett húzni a nadrágszíjat pl. tanévkezdéskor. Az én szüleim is úgy voltak vele, hogy 1) tanul az a gyerek eleget, meg segít a ház körül, akkor hadd élvezze már ki legalább a nyári szünetet, 2) a legtöbb diákmunka tényleg éhbérért gürizés. Cserébe ha a hobbimhoz kellett valami nagyobb összeg, akkor igenis meg kellett dolgoznom érte.

Később, mikor idősebb lettem, elkezdtem németből és matekból korrepetálni kisebb gyerekeket, ezzel kerestem annyit, hogy az én kiadásaimat (ruha, tankönyv, utazás, kollégium, hobbi) fizetni tudtam, nem kellett a szüleimtől kérnem.

Tesóm nem talált más melót nyárra, mint gyomlálást, mert ő nem volt olyan jó tanuló, ő nem tudott volna korrepetálni. De önként ment gyomlálni, és zokszó nélkül gürizett addig, míg a kívánt dologra össze nem jött neki a pénz.

2015. máj. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
50%

Hát ha nem is állandóan és iskola mellett, de valami munka kell egy fiatalnak szerintem. Többet tanulhatsz belőle, mint az iskolából meg a hobbikból. Keresel egy kis zsebpénzt - és hiába ad meg mindent anyuci-apuci, ha kipróbálod majd rájössz, mennyivel másabb elkölteni a saját keresetet. Barátokat is szerezhetsz közben.

Megjegyzem pályakezdőknél gyakori kérdés, hogy ugyan szakmai tapasztalat nincs, de eddig milyen munkákat végzett? Elárulom a poént: ott nem az a helyes válasz, hogy nem dolgoztam még sehol.

Én örülök, hogy mentem dolgozni, amikor csak lehetett. Nem szorultunk rá, nem kényszerítettek soha, de csak előnyömre szolgált. Van olyan évfolyamtársam, aki 28 évesen szerezte az első munkáját... nem az életképes az első jelző, ami eszembe jut róla és tuti az is benne van, hogy két botot nem kellett addig keresztbe tennie.

2015. máj. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
62%

Látszik, hogy nem dolgoztál még. Nem jön át semmi és hiába is magyarázzuk, nem fogod megérteni. Ez olyan, mintha azt próbálnád elmagyarázni egy gyereknek, aki még nem volt szerelmes, hogy az milyen. Azt hinné, érti, de nem. Vagy egy majdnem felnőtt, vagy felnőtt embernek, hogy milyen az anyaság, apaság. Át kell élni.

Hiába mondom most azt neked, hogy megtanulod értékelni a pénzt, ha elkezdesz dolgozni, azt hiszed, tudod értékelni, azt hiszed, mivel látod, hogy apukád mennyit gürizik érte, tudod, mit jelent a verejtékkel megszerzett munka--nem, nem tudod. Nem tudod viszont azt sem, milyen jó érzés, mikor egy egész hónapot toltad a fagyiskocsit, megkapod a kis pénzed és megveszel rajta egy kütyüt. Azt a büszkeséged, a jó érzést, hogy az a te pénzedből van, azt csak akkor tudhatod meg, ha te dolgoztál meg érte.

A szülők ezért akarják, hogy elmenjenek a gyerekek nyári munkára. Azért akarják, hogy megmutassák nekik, hogy egy gömb fagyiért mennyit kell gürcölni, hogy talán rájöjjenek, hogy tanulni kell, és akkor nem kell majd fagyis kocsit tolni.

Most tanulsz, de én szüleid helyében akármennyire is gazdagok, elküldenélek egy-két hónapra hasonló melót végezni.

Mert most barátocskám, fogalmad sincs a munka értelméről, és ez elég szomorú.

2015. máj. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!