Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pedagógus szülő gyerekei,...

Pedagógus szülő gyerekei, milyen a kapcsolat anyuval/apuval? Befolyásolta-e az életeteket a szülő foglalkozása és ha igen, miben?

Figyelt kérdés

Nekem anyukám pedagógus és úgy érzem, nehéz volt a gyermekkorom, mert nagyon szigorúan nevelt. Pl. a nevelési elvei büntetőközpontúak voltak. Ha mindent jól csináltam nem méltatott, de ha valami nem tetszett neki, azonnal "lecsapott". Kínzott alsó tagozatban, hogy kitűnő tanuló legyek, egész nyáron tanulnom kellett, miközben felhallatszott a többi gyerek hangja a játszótérről. Anyák napjára is úgy készültem a suliban, aztán nem megdicsért, mint a többi anya a többi gyereket, hanem leszidott, hogy miért nem mondtam hangosabban a verset, meg miért nem írattam meg vele a verset, hogy jobb legyen (az volt a feladat, hogy mindenki maga talál ki 1 verset az anyukájáról és meglepetés, anyukának nem szabad elmondani). Szóval szigorú korlátai voltak. Aztán középiskolában fellázadtam és csakazértis megbuktam. Utána a tanulás terén engedett a gyeplőn (azóta is csodálkozom) de más dolgokban mindig korlátokat szab. Pl. nem alhat a barátom nálunk éjszaka (pedig huszonévesek vagyunk) arra hivatkozva, hogy "nem illik". Szinte mindig mindent ezzel indokol, kb. egy 19. századi etikett szerint, mi "ildomos" mi nem (ha rajta múlna, csadorban járnék). Szóval így most, hogy egyre közelebb vagyok az önálló életemhez (1 hónap és elköltözök) elgondolkodtam, hogy olyan sok dologban megnyomorított ez az egész... hogy én mindig élő példa kellett legyek, hogy de szuperül nevel, az Ő Nevelése, micsoda udvarias intelligens kislány, akivel villogni lehet (csak azt felejtette el mindig, hogy nagyon középszerű, csúnyácska kislány voltam és nem feleltem meg az ő megálmodott vágyainak)... szóval bennem van egy olyan szomorúság. Nem lehettem sokáig önmagam, nem választhattam meg szabadon a barátaimat, a szakmámat is nagy harcok árán stb.

Kíváncsi vagyok, másnak hogy alakult a gyerekkora, akinek szintén tanár szülője volt, milyen pozitív dolgok voltak esetleg.


2015. máj. 23. 20:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Egyik egyetemi csoporttásam anyukája is ilyen. Szigorúan nevelték, arra a szakra ment, amit az anyukája akart és nem arra, amit ő szeretett volna. Lehet, hogy látszólag jó nevelésnek tűnik, mégis nős pasikkal kavar titokban és hasonlók, amiket anyuka nem lát és nem tud
2015. máj. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Nekem a férjem anyukája ilyen. Ő zenetanár, férjemnek kötelező volt furulyázni, zongorázni, énekelni és gitározni tanulni. Szigorú nevelést kapott, okos, jólnevelt gyerek volt, csak éppen szeretetet nem kapott egy szemet sem. Középiskolás korában koleszos lett, ott neki is leromlott a tanulmányi átlaga és 3 hetente járt csak haza. A helyzet nem változott, 2 gyerekünk van, a kisebbik 9 hónapos, de még nem látta. Nem kíváncsi senkire, még a saját fiára sem. Karácsonyra kaptunk tőle egy képeslapot!! és ennyi. Pedig nem lakik messze. Én sokáig erőltettem, hogy jöjjön, találkozzanak, hívja fel a férjem, de egyik sem nyit a másik felé. Már 12 éve vagyunk együtt, változni nem fog a dolog, most már én sem foglalkozok kedves anyóssal. Én is pedagógus vagyok, imádom a gyerekeim, nem kell teljesíteniük itthon, nincsenek elvárásaim. Ha büszke vagyok rájuk, akkor agyon dicsérem őket, ha rosszat tesznek, akkor elbeszélgetek velük. Remélem, így is és nem leszek a gonosz tanár itthon sem. Igaz, én amíg tanítottam se voltam szigorú, nagy híve vagyok a differenciált oktatásnak és toleráns is vagyok.
2015. máj. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 mandula95 válasza:
57%

Szerintem ez nem mindig szakma kérdése, inkább a neveltetésé és az értékrendé.

Sajnos ebből a gyerek általában nem profitál. Lehet, hogy kifelé minden tökéletes, de közben ez a családon belül nem egy leányálom.

Ha elköltözöl, hátha jobb lesz, hátha rájön majd.

2015. máj. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ennek semmi köze ahhoz, hogy pedagógus-e a szülő, vagy sem.
2015. máj. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Én még csak 14 éves vagyok, anyukám némettanár. Egy csomó ideig az volt az elvárás, hogy kitűnő legyek. Pedig van néhány tárgy, amit egyszerűen hiába tanulok, nem megy. Aztán idén elkezdtem beszámolni neki arról, hogy mikor mit tanulok. Mostmár látja, hogy tanukok, ha valamit nem értek, megkérdezem tőle, úgyhogy elfogadta, hogy nem megy minden ötösre, és nem dühös hogyha rosszabb jegyet kapok.
2015. máj. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

az én édesanyám is tanár, de teljes mértékben az ellenkezőjét tapasztaltam vele, mint te. nagyon nyitott, szabadelvű nevelése volt mindig is, és nagyon jó a kapcsolatunk. egy tetovált, piercingel, színes hajú, egyszval elég durván kinéző lány vagyok, ebben is mindig támogatott, hadd legyek önmagam. 14-15 éves korom óta oda járok el, ahová szeretnék, csak szóljak, hogy hova, és hogy mikor jövök. az eddigi barátaimmal is mindig nagyon jóban volt, nálunk alhattak, és én is náluk szinte bármikor. fiatal koromtól kezdve mindent meg tudok beszélni vele, a pasi témákat, és a szexet is könnyedén. (egy durvább kalandomat elmeséltem neki, és arra is nevetve annyit reagált, hogy jól tetted kislányom, ha ennyi idős lennék, én is ilyen lennék) ha valami hülyeséget csináltam, nyilván nem támogatott, de nem volt sose vita, vagy tiltás. szabad kezet adott mindenben úgymond.

szóval én nagyon szeretem anyukámat, nagyon jó fiatalkorom volt vele, és örülök, hogy így felnőve a barátnője is lehetek, akivel meg lehet beszélni a dolgokat.

20L

2015. máj. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
#6 vagyok. édesanyám amúgy a munkájában, tanítványaival is ugyanilyen nyitott, megértő és kedves, imádják a tanulók is, pedig gimnazistáknál ezt nem olyan könnyű elérni :D
2015. máj. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Az én anyukám is pedagógus (gyógypedagógus, fejlesztősként dolgozik), apukám nem tanár, de sokat tanított régebben az egyetemen. Én egyáltalán nem azt tapasztaltam, amit te, szerintem szuper szüleim vannak. Most már férjhez mentem, és valamennyire utólag úgy érzem, hogy nem a jutalmazás vagy a büntetés, hanem a példamutatás volt rám a legnagyobb hatással.


Úgyhogy szerintem nem attól függ, hogy mi a szülő szakmája. A te anyukád ilyen lélek, abban hisz, hogy így teszi veled a legnagyobb jót. Lehet, sajnos, hogy téved, ami miatt te szenvedsz, de ez nem amiatt van, hogy tanár.

2015. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám tanár, de egyáltalán nem hasonlít a tiédre. Olyan korlátokat szabott, hogy nem szabad belenyúlni a konnektorba (vagy egyéb módon megöngyilkolni magam), de egyébként hagyott nyugodtan élni és támogatott mindenben, amit én fontosnak tartottam. Nemhogy a pályaválasztásomba nem szólt bele, már a középiskolai jelentkezésnél is csak az számított, én mit akarok (ő pont mást akart volna, de szó nélkül utánajárt mindennek, elintézte a papírmunkát és fizette a többletterheket - és aztán örült, hogy jól választottam, jól érzem magam). Azzal barátkoztam, azt hívtam vendégségbe, azt látogattam meg, akivel/akit csak jólesett,

Ami rossz volt abban, hogy tanár, az az, hogy nem keresett valami sokat (ő volt az egyetlen kereső a családban, úgyhogy ez egyáltalán nem volt mindegy).

Viszont jó volt, hogy az iskolai szünetekben szinte végig ő is szabadságon volt, délutánonként hamar hazaért, sok ideje maradt rám meg a testvéremre. Az is jó volt, hogy mikor a tanító néni kifejtette, mennyit gyakoroljunk otthon délután vagy épp a nyári szünetben, hogyan foglalkozzon velem otthon, akkor azt nem vette szentírásnak (kb egyik fülén be, másikon ki), hiszen ő is látott már közelről gyereket.

2015. máj. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is tanár és rossz anya. De az nem végzettség függő. Apám nem tanár mégis mindig irreális elvárásai voltak felénk (két húgom van).

Egyet tudok tanácsolni, költözz el és ne a múlton keseregj, hanem nézz a jövőbe amit te magad fogsz felépíteni. És nézd a jó oldalát megtanították neked milyen szülő ne legyél.

Nem írom le az én anyám milyen volt mert nagyon hosszú lenne, de 18 évesen elköltöztem, tanultam, dolgoztam, már saját családom van és mindent amit elértem azt magamnak köszönhetem, erre büszke vagyok. Fel a fejjel, ne foglalkozz vele, kezd el a saját életed!

2015. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!