Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyereketek magatol leul...

Gyereketek magatol leul tanulni? Hany eves?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van. A 13 eves lanyomnak eddig sose szoltam, mindig magatol tanult iskola utan. A fiam 15, vele nehezebb, nyustolni kell, konnyebben elterelodik a figyelme. Vele gyakorolni is szoktam. Nalatok mi a helyzet?


Udv. :)


2015. máj. 25. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem a szülő vagyok, hanem a gyerek. Alsó tagozattól kezdve egyedül tanultam és eredményesen, gyakorolni is egymagam szoktam. 15/L
2015. máj. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nehezen veszem rá magam, de mindig megtanultam amit és amikor kellett. Öcsém sokkal előbb nekiállt mindig. (26F)
2015. máj. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én soha nem ültem le tanulni se magamtól, se nyüstölésre, csak most mióta egyetemre járok.

Oké, mikor gépeztem, sokszor olvasgattam sulival kapcsolatos dolgokról, de az nem célzott tanulás.

Kb 4-es átlagom volt mindenből.

2015. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is "gyerekként" írok

Minidg magamtól tanultam, első osztálytól..gyakorolni sem kellett, max a verset mondtam fel..

Tesőmat midnig nyüstölni kellett, gimiben azt hitték nem, inkább kellett volna., meg az érettségire és 20felett a jogsit amikor csinálta is figyelmeztetni kellett, hogy ennél többet kell tanulni..

2015. máj. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 12 vagyok. Amióta elkezdtem a sulit, ha hazajöttem mindig nekiálltam a leckének. Anya mindig odajött, átnézte a házimat (még most is), megkérdezte értem-e az anyagot, és leült velem tanulni, mint pl. törit. Anyukám ezt imádja csinálni, amúgy boldogulnék magamtól is, de szerintem, még ilyen 6-8 évig ezt fogja csinálni. A tesóimnál is ezt csinálja, azonban ők nem ülnek le maguktól tanulni. A tesóim pedig pár évvel idősebbek.
2015. máj. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szintén a >gyerek< oldalról:

Alsóban együtt tanultunk napköziben, de én általában mindig az elsők között voltam kész, aztán ha kellett segítettem annak aki még nem készült el, vagy nem értette (pl.matek). Felsőben 5-6.osztályban kicsit azért a tanárok is bekeményítettek de nem sok tanulással (napi max.1-1,5 óra) mindkét évben kitűnővel zártam. Aztán átmentem egy kisgimibe, de most is kb.ugyan annyit tanulok. 7.-ben fizikából lettem 4-es többi 5. Idén kicsit más a helyzet, mert előre kellett tanulnom cserediákság miatt, de akkor sem "haltam bele". Most nem kell semennyit sem tanulnom, de azért átnézem amit veszünk (otthon már nagyjából mindenből lezártak). Asszem 1-2 4-esem lesz..biosz és fizika.:) 14/L

2015. máj. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Általánosban még volt, hogy tanultunk együtt a szüleimmel meg noszogattak, hogy üljek le tanulni, de ez már megszűnt. Már a felső tagozat vége felé sem volt jellemző. Magamtól szoktam tanulni, de sosem voltam szorgalmas és nem is leszek az. Ami érdekes meg értelmesnek tartom és úgy gondolom, hogy hasznos azt könnyebben megtanulom, szívesebben is állok neki tanulni, de amit meg feleslegesnek, hülyeségnek tartok azzal nem szívesen foglalkozom és ezekre kevesebbet vagy egyáltalán nem készülök. A szüleim nem szólnak ebbe bele tulajdonképpen. Ezt már sokszor megbeszéltük, tudom, hogy magamnak tanulok. Ha éppen rossz jegyet viszek haza, akkor nem szidnak le, nincs büntetés vagy akármi (nem is volt soha), úgy vannak vele, hogy ez rajtam múlik és az én döntésem és én úgy gondolom, hogy igazuk is van. Egyébként nincsenek rossz jegyeim, a félévi átlagom 4,7 volt, ami szerintem jó. Egyébként a szüleim nem is nagyon tudnának segíteni mert egész mást és máshogyan tanulok én most mint ők x évvel ezelőtt, mások az elvárások meg tulajdonképpen minden megváltozott. Az idősebb testvéremet szoktam néha egy-egy dolgozat előtt megkérni, hogy magyarázzon el nekem valamit, de most már ezek az alkalmak is ritkulnak. Néhány tantárgyból ha számonkérés van, akkor előtte otthon fel szoktam mondani valakinek. 16/l
2015. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!