Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti mi alapján döntöttet...

Szülők ti mi alapján döntöttetek arról hogy a gyereketek milyen gimnáziumba vagy általános iskolába menjen?

Figyelt kérdés
A saját peldam alapján egy falusi iskolaban tanultam gyenge követelmenyek, nem volt választható nyelv sem. Gimiben úgyszintén nem lehetett a szakon sem angolul, sem németül tanulni. Ezek a dolgok a mai napig problémat okoznak. Az ismerős kislány egy hasonlóan rossz iskolában tanult, sok mindent nem tanultak amit az erős gimiben ahova jár követeknek. Ti mi alapján hoztatok döntést arról hogy a gyerek hol tanuljon?
2015. máj. 17. 08:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

A középiskolát maga a gyerek dönti már el, illetve nyilvánvalóan közösen, de az ő véleményét nagyon is figyelembe véve.

Az általános iskolánál figyelembe vesszük:

- iskola közelsége

- légköre

- tanárok

- oda jelentkező leendő osztálytársak

- nyelv (nagyon fontos)

- lehetőség szerint humán beállítottságú legyen, mert az egész családunknak az fekszik inkább

- tanítási módszer, liberálisabb hozzáállás

- legyen idő mellette - később persze - különórákra, szakkörökre, sportra, vagy amit szeretne.

2015. máj. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
Az én lányomat többé-kevésbé a véletlen irányította. Nyolcoszt gimibe felvételizett az osztálytársa, aki hisztizett, hogy egyedül nem megy el az írásbelire. Felhívták a szülei a gimit, hogy írhat-e olyan, aki határidőre nem jelentkezett és engedték. Aztán az enyémet felvették. Sokat agyaltunk, még a beiratkozás napján sem voltunk biztosak abban, hogy vinnénk. Végül nem bántuk meg, hogy oda ment, erős suli, magántanár nélkül lazán nyelvvizsgázott két nyelvből, alaposan felkészítették őket az emeltre.
2015. máj. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%
Az általános iskolát értem. De a gimnáziumot, középiskolát miért a szülő akarja eldönteni? Talán az ő élete?
2015. máj. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
12%

3!

Hivatalosn szülő dönt, aki vagy figyelembe veszi a gyerek véleményét, vagy hem

2015. máj. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim anno engem egy nagyon rossz általános iskolába írattak. Azóta is haragszok rájuk ezért.
2015. máj. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk csak a korzetibe vették fel... A jónak számító iskolákba protekcio vagy sok pénz kell.
2015. máj. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%
#4, ez szerencsére nem így van, sőt már 40 éve sem így volt... a továbbtanulás az egyik olyan téma, ahol a fiatalkorú simán a gyámhatóság segítségét kérheti akár, ha a szülő rá akarja kényszeríteni a saját akaratát.
2015. máj. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%
Az általános iskolánál szerintem inkább a közelséget figyelik és a tanárok minoseget, viszont középiskolát a gyerek válassza ki. Persze tanácsokat adni és véleményt mondani lehet, de semmiképp sem szabad lebeszélni, megtiltani vagy helyette dönteni. Az ilyet nagyon utálom. Nyelvet meg már szerintem minden iskolában tanítanak. Ezzel csak az a baj, hogy én óvodás korom óta tanulok angolul, körülbelül 12-13 éve és még mindig kakát se tudok, hiába vagyok ötös belőle. Úgyhogy szerintem a nyelv nagyjából mindegy. Ad egy alapot de nagyjabol sose fogja tudni használni és hacsak nem nyelvvel akar tovább menni akkor el is felejti azt ha kijárja az iskolát. De lehet, hogy egy kettannyelvunel ez mashogy van. Nem tudom.
2015. máj. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

elég szomorú, ha a szülő hozza meg a döntést arról, hova járjon középiskolába a gyerek

általánosban én dönthettem arról, melyik tanárnő osztályába szeretnék járni, majd később én dönthettem el, hova szeretnék menni középiskolába

2015. máj. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Én az alapján, ahogy a szüleim számomra (mivel elégedett voltam a stratégiájukkal akkoriban:). Tehát a gyermek képességei, érdeklődési köre alapján, az adott létesítmény híre és egyéb kompetenciái alapján (szakkörök, továbbképzések száma és milyensége).

A legkisebb szerepet a távolság játszotta - egy jobb gimnázium megér több utazást is, ha ezzel jobb képzésben részesül a gyerekem.

2015. máj. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!