Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nagyon szigoruak,...

A szüleim nagyon szigoruak, mit csinaljak?

Figyelt kérdés
A szüleim túl szigoruak. Nem engednek sehova. A baratnoim mindig hivnak hogy menjek veluk moziba, ide-oda, kondizni, de a szüleim sehova nem engdenek. Mintha bezárva tartanának. A telefonomat is mindig megakarjak nezni. Utalom hogy nem engednek ki a házbol. Mit csináljak hogy engedékenyebbek legyenek? Már mindent probaltam. Utalom igy az eletem. Minden nap ugyan az. Haza erek, tanulok, eszek alszok. Ennyi. Ebbol all az eletem. 15/l
2015. máj. 28. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Mi az hogy megnézik a telefonodat? Az a te magánügyed. Ez már túlmegy a szigorúságon, ez már beteges. Talán a barátnőid szülei beszélhetnének a szüleiddel hogy legyenek kicsit belátóbbak, az én testvérem néha megjátsza ha nagyon nem akarják elengedni a szüleim.
2015. máj. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

"Mi az hogy megnézik a telefonodat? Az a te magánügyed."


Nem egészen, mert a szülők felelnek a gyerekért, tudniuk kell, hogy mikor hol van, mit csinál.

Ha zűrös a gyerek, akkor én is belenéznék.


A fenti esetben viszont valóban nincs értelme, mert sehova nem engedik. Hogy egy mozi, konditerem miért nem fér bele, azt nem tudom megérteni.

2015. máj. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Igen, de mivel egész nap otthon van, nagy zűrjei nemigen lehetnek.
2015. máj. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Harcold ki, hogy elmehess, ez így működik. Valószínű, eddig túl engedékeny voltál.
2015. máj. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Mondd nekik, hogy ha nem tudsz elmenni semmilyen programra, akkor senki sem fog veled barátkozni, ki fognak közösíteni.
2015. máj. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kèrdezd meg tőlūk, ők ennyi idösen otthon ūltek? Biztos nem. Elhiszem, hogy fèltenek, de ezzel csak rontanak a helyzeten, inkàbb engedjenek el egy kèt òràra mondjuk hètvègente, minthogy egyszer csak beleunsz, ès lelèpsz egy egèsz èletre. Ezt azèrt irtam, mert volt ilyenre pèlda a környezetembe
2015. máj. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!