Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szigorúak velem a...

Nagyon szigorúak velem a szüleim, mit csinaljak?

Figyelt kérdés
17 éves csaj vagyok, 20 éves pasim van, már lassan 10 hónapja, nagyon imádjuk 1mást. Már bejar hozzam, ismeri szüleimet, rokonságot. Anyuék is kedvelték öt. De most nem tudom mi történt. A baratom focista, és mostanaban sok baleset történt vele. Utólag kiment neki a térde de ugy hogy meg kellett operálni. Mostmár minden ok, csak kicsit biceg meg. Anyuék mostanaban nagyon ellene vannak,de vele szemben nem mutatjak ki, folyton azt mondogassak hogy nem kell egy fiú mellett lekötnöm, meg h nagyon komolyan veszem öt, meg h fog ö engem eltartani, igy h ilyen fiatalon rossz a térde, stb... mar nagyon elegem van belöle, már annyiszor mondtam anyuéknak h ki tudja mi lesz, nem akarok férjhez menni.....De attol félek h ez a kapcsolatunk rovására fog menni. A baratom megért, mert szoktam neki erröl beszelni nagyvonalakban. Nem tudom miért, de már nem szeretem öt annyira mént régen, és ennek biztos h a szüleim az oka.Ha talalkozunk, akkor nem annyira bizsergek, mint annak idején szoktam. Mitöl lehet ez? Talan már mulik a szerelem? de ha belegondolok akkor nem tudom nélküle elképzelni az életem és nem birnam ki ha elveszitenem. Mit tegyek, birjam tovabb szüleim támadasat vagy szakitsak a pasival?
2008. máj. 24. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg kell próbálnod összebékíteni őket. A nők ehhez jobban értenek, mint a férfiak :-)


Én megértem őket is, meg téged is. Féltenek téged, és a legjobbat szeretnék neked. De azért azt elmagyarázhatod nekik, hogy ők sem hagyták ott egymást az első problémánál...

2008. máj. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez tényleg jó ötlet,meg fogom nekik mondani, köszi. Amugy joban vannak, el tudnak beszélgetni.. Csak ha nincs velem, akkor mondják nekem h jobbat érdemlek. Pedig tényleg rendes srác, semmi cigi, alkohol, drog meg ilyenek, ma már olyan nehez ilyen fiút talalni. De én megtaláltam és megis ellene vannak. Anyu azt mondta h én dolgom h mit csinallok, de ne akarjam elrontani az életem.
2008. máj. 24. 22:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy csak a szüleid támadásai miatt csökkent a barátod iránti érzelmed. Szerintem ha ő lenne a nagy Ő, akkor inkább erősödne a szerelmed, a ragaszkodások a fiú iránt, ha valaki megpróbál ellene hangolni, vagy szétválasztani. Persze nem látok bele a kapcsolatotokba. Én azt mondanám a szüleimnek, hogy meghallgatom a véleményüket (egyszer!), de aztán hagyjanak békén, fogadják el a döntésemet.
2008. máj. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, már nem érzed a kezdeti bizsergést. Ez teljesen természetes, hiszen a szerelemért felelős hormonok kezdenek lecsillapodni. Viszont tényleg lehet a szüleidnek is befolyása a dolgokra. Azt hiszem, hogy egyszerűen féltenek. Előbb-utóbb megbékülnek, ha látják, hogy nem tudnak szétrobbantani titeket! :)
2008. máj. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A tapasztalat azt mutatja, hogy a folyamatos rágicsálás amit a szüleid csinálnak igenis tönkreteheti a kapcsolatot. Akárhogyan is szeretnék mást mondani, de ez van. Két lehetőség közül választhatsz:

Vagy a szüleidnek megmondod, hogy őt választottad és őt szereted, és ha nyünnyögnek, akkor egyértelműen kiállsz a pasidért. Ekkor vagy megromlik a kapcsolatod a szüleiddel, vagy végül elfogadják a pasit. Rizikós.


A másik opció, hogy előbb-utóbb felőrlődik a kapcsolatod. Ha ez így lesz, akkor a szüleid lám megmondtam pillantásokkal fognak rád meredni, mintha ők nem tehetnének a szakításról.


Amit mindenképp mérlegelni kell, hogy van-e ez a kapcsolat olyan jó, örökké tartó stb, hogy esetlegesen összerúgd a családoddal a port. Vajon szülőknek a konkrét pasi nem tetszik, vagy egyszerűen csak megijedtek, hogy komolyra fordultak a dolgok, és jaj a pici lányukkal mi lesz.


A lángoló szerelem kb 2 évig tart, mint azt írták fentebb, annak elmúlása semmit nem jelent. A sokéves házasok nem úgy szeretik egymást mint Rómeó és Júlia, de valami szeretetnek lennie kell. Szerintem 10 hónap körül még nincs itt az ideje ennek a váltásnak, de nem kizárt, hogy csak erről van szó.

2008. máj. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!