Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire megy ki ez az egész? Mit...

Mire megy ki ez az egész? Mit akarnak a szüleim elérni?

Figyelt kérdés

Korábban tettem ki egy kérdést a saját helyzetemről, akinek van türelme:


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__68888..


összefoglalva: 7-en lakunk egy 3 szobás házban vidéken, a szüleim, a testvérem a párjával és a gyerekükkel, illetve mi a párommal. Elég tarthatatlan így a helyzet, szinte már úgy élünk, mint valami kisebbségiek, az embernek nincs magánélete, nincs intim szférája, engem ez kicsinál már idegileg. A párommal a munkánk is borzasztó, külföldön végzünk aljamunkát diplomával, napi 100 km-t autózunk, sokszor éjszaka, többször összetörtük már az autót vad miatt stb.

A testvéremék házat újítanának, de nincs pénzük, mert a kettőjük nem kis jövedelmét is mind elszórják, anyám pedig nem ad nekik. Anyám és a testvérem nem csak emiatt, de a gyerek dolgain is folyton veszekednek, mindennaposak a kiabálások. Egy szobában tengődnek hárman a gyerekkel, plusz kutyával, de a szüleimet ez nem zavarja. Olyanokat mondanak a testvéreméknek, hogy bármiben fogadnának, hogy tőlük fog a gyerek majd óvodába menni meg ilyenek. nem érdekli őket, ha a testvéremék éjszaka üvöltöznek egymással, ha nem tudunk aludni, miközben másnap dolgozik mindenki, nem érdekli őket, hogy élősködnek rajtuk, eltartják őket (ők a kb. fél milliós jövedelmüket elszórják étteremre, márkás babaholmikra, kocsikázásra, miközben pelenkát is anyám vesz a gyereknek, ahogy a testvérem párjának itthoni kiadásait is fedezi). Anyám kért tőlük pénzt a rezsibe, de nem adnak neki. Apám mégis azt mondja, neki így minden megfelel, nem érti, nekem mi a problémám, és hogy soha nem fogja elküldeni a testvéreméket. Ingyen élnek itt, anyám főz, takarít rájuk velem karöltve, folyamatos veszekedések mennek nappal és éjszaka, a kutyájuk éjjel-nappal ugat, a gyerek sír, mégis jó nekik így. Mikor arról beszélek, hogy a párommal jobb munkát keresünk a szakmánkban, mert már nem bírjuk ezt a helyzetet, akkor csak kerekedik a szemük, hogy mi a problémám, hisz szerintük ennél nem is lehetne jobb az életem, mert jól keresek és biztos fedél van a fejem felett. Vajon mi az oka az egésznek, miért gondolkodnak így?

Én megkaptam a nagyszülői örökség egy kisebb részét, pár millió forintot. A testvéremnek ugyanezt nem adják oda, azt mondják, maradjanak csak itt, mert a testvérem meg a párja úgyis szétmennek előbb-utóbb (2-3 éve erre vár, mindhiába) és akkor a testvérem vissza fog jönni hozzájuk a gyerekkel. Normális gondolkodás ez? Arra ösztönözni a huszonéves gyerekeket meg a párjaikat, hogy jó így, éljünk csak így egy 3 szobás házban lassan 18-an, mint a cigányok, de nem baj, majd egy nagy boldog család leszünk így? Miért jó nekik, hogy lassan már időpontot kell foglalni a wc-hez vagy a mosógéphez? És mi lesz, ha nagyobb lesz a gyerek? Ugye, hogy minél előbb lépni kell innen, mert ez egy beteg család?


2015. máj. 28. 19:15
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem, hogy egyszer el akartunk költözni és a szüleim szinte a nyakunknak estek, hogy miért nem jó nekünk itt, úgysem tudunk önállóan megélni, úgysem tudjuk fenntartani az albérletet...stb. Én annyira összetörtem a támadásaiktól, hogy mindent visszamondtam és ittmaradtunk.
2015. máj. 28. 19:18
 2/17 vfrtom ***** válasza:
100%
Amint lehet le kell lépni, nincs más lehetöség.Pont.
2015. máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem ertem a problemead, ezt irod:

"Én megkaptam a nagyszülői örökség egy kisebb részét, pár millió forintot"

Abbol nem tudsz elkoltozni?

2015. máj. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk, a nyugati határszélen laktok, gondolom. Errefelé itthon is van bőven munkalehetőség, Ausztriában is, nyilván nem vezérigazgatói állások, de meg lehet élni belőlük.

A javaslatom: egyikőtök jelentkezzen be itthoni munkahelyre, a másik dolgozhat kinn tovább, akár ottlakással, ha megéri. Ha nem, keressetek más melót odakint, van választék.

Az örökség + a fölöslegessé vált autó ára bőven elég önrésznek, egyévnyi munkaviszony után lehet felvenni lakáshitelt, addig elmehettek albérletbe. Biztos, hogy egy percig nem maradnék abban a bolondokházában, amit leírtál. A másik kérdésedben említed, hogy étterembe járhattok, megengedhettek magatoknak sok mindent a havi 450 ezerből - ha ezek nagy részéről lemondtok egy ideig, ilyen jövedelem mellett simán lehet úgy gyűjtögetni, hogy néhány év alatt a hitelt is visszafizetitek.


Szerintem ne azon agyalj, hogy normális-e a szüleid gondolkodása (nem mindenben az), hanem azon, hogy ti mit tudtok tenni a boldogulásotokért, a szüleid nélkül.

2015. máj. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Megoldás: elköltöztök, és normális munkát kerestek. Ne itt nyafogj, hanem a megkapott pár milliódból kezdj önálló életet.


A szüleid meg a testvéredék úgy élnek, ahogy nekik tetszik, de téged senki és semmi nem kötelez arra, hogy te is uyganezt csináld.


Mellesleg attól, hogy napi 100 km-t autóztok, akár éjszaka is, meg nem kell összetörni a kocsit, hanem figyelmesen vezetni. A párom 15 éve vezet kb ugyanennyit, és még egyetlen balesete sem volt, vaddal sem!

2015. máj. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az elozo kerdesedbol nekem az jott le, hogy Neked ez igy jo.

Ha nem lenne jo akkor nem azon agyalnal, hogy mi lesz, ha egyedul maradtok, mi lesz ha ott is zajos lesz a szomszed....

Vagy pedig sulyos onbizalomhianyod van. Azt gondolod, felnott, kereso ember letedre nem birnal (a paroddal vagy nelkule) megallni a labadon ha nem a szuleiddel elnel.

Tanacsom, hogy koltozzetek el, nezzetek meg milyen lenne. Ha komolyan annyi penzetek van akkor nem latom akadalyat.

2015. máj. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Azt tervezzük, hogy külföldön helyezkedjünk el a szakmánkban, legalább az egyikünk, mert ezt a lenézett, folyton megalázott aljamunkás státuszt nem igazán bírjuk már pszichésen-lelkileg. Végtanultuk az eddigi életünket, erre így végeztük... De a családjaink még ezt sem értik meg, szerintük örülnünk kellene a diploma ellenére ennek is.

Az egyikünk itthon dolgozik, másikunk kint dolgot pedig már próbáltuk, 2-3 hónapig ment is, majd én is kimentem külföldre, mert teljesen ellentétesen dolgoztunk, pluszban én állandóan akkor voltam otthon, amikor a testvéremék + a szüleim is, munka után azt hittem, idegösszeroppanást kapok a veszekedéseik hallatán még. Most úgy dolgozom, hogy sokszor pont elkerüljük egymást a többiekkel, a párommal viszont egyszerre dolgozunk, így nyugisabb itthon.

2015. máj. 28. 19:48
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
fél milliós havi bevételből miért nem mennek albérletbe? 150ezerért már kurwa jó lakásokat lehet albinak találni 2szóbást.... meg azt se értem,te mit kínlódsz ott...persze te dolgod.
2015. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem Budapesten laknak, errefelé 60-70 ezerért is már olyan lakást lehet bérelni, hogy megszólal.


Miért nem néztek külföldön kecót? Akár bérelni, akár venni? Az oda-vissza utazáson, kocsifenntartáson simán megspórolhatnátok a bérleti díjat.


Én is az elhatározás hiányát érzem rajtad, kérdező, de hidd el, ezzel az önsajnálattal nem mész semmire. A dolgok nem ettől változnak meg.

2015. máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Itt nem az anyagiakról van szó, hanem a pszichés-lelki teherről, amit a családom ró rám. Szinte már lelki terrornak érzem, hogy el ne merjek költözni, mert hogy fogja anyám ellátni a háztartást 5 emberre nélkülem, hogy fogja apám a házkörüli munkákat elvégezni segítség nélkül (persze azt éreztetik velünk, hogy semmirekellők vagyunk, de szerintem igenis szükségük van segítségre).


Egyébként a kérdésben inkább olyan véleményekre voltam kiváncsi, miért akarhatják a szüleim tökretenni mindkét gyerekük életét, miért jó nekik, ha nem önállósodunk. Miért akarnak egy cigány-módra élő nagy, "boldog" családot létrehozni, amiben lasan 15-en osztozunk egy wc-n és fürdőszobán.

2015. máj. 28. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!