Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám miért örül, ha szenvedni...

Apám miért örül, ha szenvedni lát?

Figyelt kérdés

Ha észreveszi, hogy nagyon szeretnék valamit, akkor direkt annak a szöges ellentétét csinálja. Ezért nem igazán merem előtte kimutatni az érzelmeim. Ez gaz kicsi és nagy dolgokra.


Például ha régebben szóltam, hogy halkítsa le a zenét, mert másnap témazáróm lesz és nem tudok tanulni, akkor nemhogy nem halkította le, hanem fel is hangosította. Ugyanez volt a tévével. 10-ből 10-szer így reagált, kérhettem akármilyen szépen.


Az ajándékozásnál is ugyanezt csinálja. Megkérdezte, mit szeretnék karácsonyra, én mondtam, hogy egy fülest, de ne füldugósat, hanem rendeset. Sokszor megkérdezte, így sokszor elismételtem. Erre mi történik? Csak azért is füldugósat vesz.


Ez csak két példa, de ez van mindennel. Most például a konyhában eszik, ilyenkor én sose merek lemenni, mert mindig ok nélkül belémköt. És tudja, hogy már alig várom, hogy lemehessek, és még direkt nekiáll kajálni, meg húzni az időt, hogy ne tudjak. Vannak még ennél is szemetebb dolgai. De az alapelv az, hogy örül, ha szenvedni lát.


Miért van ez? Mondhatok neki akármit, egyáltalán nem érdekli. Annyira rosszul esik...tanácsot nem kérek, már minden kört lefutottam, semmi nem segít, szakembernél is jártam, ő is, mert anyám elcipelte, de az se segített. Csak szeretném megtudni az okát, hogy végre túltegyem magam ezen a fájdalmon és elfelejthessem örökre ezt az egészet.



2015. máj. 30. 22:33
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Néha olyan érzésem van, mintha szándékosan az orrom alá dörgölné, hogy nem érdeklik az érzéseim.
2015. máj. 30. 22:34
 2/23 anonim ***** válasza:
79%

Rossz volt a gyerekkora, rossz volt az élete és ez kihat rá.


Amúgy az anyád ilyenkor hol van, amikor ilyesmiket csinál?


Olyan nincs, hogy szakember nem segít.... Akkor keresni kell jobbat.

2015. máj. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

2 Aki nem akar, azon nem lehet segíteni. A szakembernél is csak a kifogások jöttek, a végén pedig ő hagyta abba a terápiát azzal a kifogással, hogy nincs pénz.


Anyám is feladta, megtört és idegileg teljesen tropára ment, mert vele is így viselkedik.:(

2015. máj. 30. 22:57
 4/23 A kérdező kommentje:
Lemaradt: csak valamiért eltűri, pedig az lenne az egészséges, ha inkább otthagyná.
2015. máj. 30. 22:57
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen lehet, egyszerűen az az oka, hogy nem szeret téged meg anyukádat.
2015. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Próbáltad ezt már tőle megkérdezni? Abszolút konkrét esetekkel, konkrét példákkal, nem hagyva magadat félrebeszélésekkel lerázni.

Gondolom, anyukáddal is ilyen, így aztán nem világos, mért vannak még együtt.

2015. máj. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
5 De közben éjjel nappal azt hangoztatja, hogy neki a család az első és hogy mennyire szeret...folyton a szeretetről beszél. Marha idegesítő.
2015. máj. 30. 23:05
 8/23 anonim ***** válasza:
Ha annyira rossz anyukádnak, már otthagyta volna. Van ott egy kis sumákság....
2015. máj. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
6 Próbáltam, de annyit ért, mint halottnak a csók. Félrebeszélés félrebeszélés hátán, keresztkérdések, mellébeszélés, minden volt, csak őszinteség nem. Volt, hogy három órákat ültem vele és próbálkoztam, de semmi. És ez nem egyszer fordult elő, hanem sokszor... Ráadásul régen még anyám is sokat beszélt vele, hajnali három órákig hallgatta a hü.lyeségeit és nem jutott vele semmire...
2015. máj. 30. 23:06
 10/23 A kérdező kommentje:
8 Ja, én vagyok most a közös ellenség.
2015. máj. 30. 23:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!