Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám miért örül, ha szenvedni...

Apám miért örül, ha szenvedni lát?

Figyelt kérdés

Ha észreveszi, hogy nagyon szeretnék valamit, akkor direkt annak a szöges ellentétét csinálja. Ezért nem igazán merem előtte kimutatni az érzelmeim. Ez gaz kicsi és nagy dolgokra.


Például ha régebben szóltam, hogy halkítsa le a zenét, mert másnap témazáróm lesz és nem tudok tanulni, akkor nemhogy nem halkította le, hanem fel is hangosította. Ugyanez volt a tévével. 10-ből 10-szer így reagált, kérhettem akármilyen szépen.


Az ajándékozásnál is ugyanezt csinálja. Megkérdezte, mit szeretnék karácsonyra, én mondtam, hogy egy fülest, de ne füldugósat, hanem rendeset. Sokszor megkérdezte, így sokszor elismételtem. Erre mi történik? Csak azért is füldugósat vesz.


Ez csak két példa, de ez van mindennel. Most például a konyhában eszik, ilyenkor én sose merek lemenni, mert mindig ok nélkül belémköt. És tudja, hogy már alig várom, hogy lemehessek, és még direkt nekiáll kajálni, meg húzni az időt, hogy ne tudjak. Vannak még ennél is szemetebb dolgai. De az alapelv az, hogy örül, ha szenvedni lát.


Miért van ez? Mondhatok neki akármit, egyáltalán nem érdekli. Annyira rosszul esik...tanácsot nem kérek, már minden kört lefutottam, semmi nem segít, szakembernél is jártam, ő is, mert anyám elcipelte, de az se segített. Csak szeretném megtudni az okát, hogy végre túltegyem magam ezen a fájdalmon és elfelejthessem örökre ezt az egészet.



2015. máj. 30. 22:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, az, hogy azt mondja, szeret, a világon semmit nem jelent. Nagyon ritka az olyan ember, aki képedbe mondja, hogy utál, pláne ha közeli rokonod. Ráadásul aki a legjobban utál, gyakran az szokta a leginkább hangoztatni, hogy mennyire szeret.
2015. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
70%

Az a helyzet hogy vagy rossz volt az élete és most ő is, mint a legtöbben, rajtatok veri ezt le.

Vagy pedig csak úgy alapból apád egy ritka sz a r, jellemtelen ember.Csak az agyonverés segítene rajta, más nem.Ő ilyen ember, kezeld úgy mintha nem is létezne.Ha szól hozzád ne válaszolj, kezeld levegőként.Amint tudsz költözz el.Az ilyen féreg rohadjon meg egyedül egy öregotthonban, a saját székletében fetrengve, senki ne látogassa.Akkor majd megtudja mennyi mindent veszített.

2015. máj. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit tudsz a nevelkedéséről? Őt nem nyomta el valamelyik szülöje? Pl leuralva nőtt fel, akkor az elfolytott agresszivitása most törhet utat.
2015. máj. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Csináld vele ugyanazt, ha valamit kér, direkt mást hozz neki, ha megkér valamire, totál mást kezdj csinálni. Aztán majd ha kikerekedett szemekkel nézi, hogy mi ez, na akkor mondd neki, hogy na, milyen érzés?
2015. máj. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amúgy egy iszonyat buta, idegesítő, önző ember. Aki normális, az ilyeneket nem csinál. Szó sincs itt gyerekkori elnyomásról, én is rengeteg ilyet ilyet ismerek, és egyikük se csinál ilyen gyökérségeket.
2015. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
11Sajnos ebben nagy igazság van. Csak azt nem értem, mire jó neki ez az alakoskodás. Sokkal jobban tisztelném, ha legalább a képembe mondaná, hogy utál és elhagyna minket. De így egy utolsó féreg.
2015. máj. 31. 13:41
 17/23 A kérdező kommentje:
12 Szerintem még ez se segítene rajta...
2015. máj. 31. 13:41
 18/23 A kérdező kommentje:
13 Annyit, hogy a testvérét jobban szerették, mint őt, ő volt a fekete bárány. De az a furcsa, hogy a testvére is hasonlít rá, gonosz, rideg természet, sérteget mindenkit, a saját anyját úgy meg szokta bántani, hogy szegény mamám egész nap zokog a szobájában és semmi lelkifurdalása nincs:( Amúgy meg nem nyomta el senki, csak ő volt a fekete bárány, mert nem tanult és iszákos volt már fiatalkorában is.
2015. máj. 31. 13:44
 19/23 A kérdező kommentje:
14 Ezt csinálom már hosszú évek óta:D De még így se tudom kikerülni a balhét,mert most azért hibáztatnak, mert sose vagyok a családdal. És ha elköltözök, akkor még kevesebbet leeszek.
2015. máj. 31. 13:45
 20/23 A kérdező kommentje:
15 Ja, apám testvérét egyáltalán nem nyomták el, sőt, el volt kényeztetve, mégis annyira gonosz, szívtelen ember, hogy csak sértegetni tud, semmi mást.
2015. máj. 31. 13:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!