Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bennem vagy bennük van a hiba?

Bennem vagy bennük van a hiba?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Szeretetben,boldogságban nevelkedtem,sokat nevettem,a szüleim nem váltak el,szóval tényleg minden boldog. Nincs testvérem.

Pár éve,amióta kamaszodom,sokkal többet igényelem az egyedüllétet,bezárkózom a szobába,a barátnőimmel beszélek és filmez nézek. Ritkán jövök ki a szobámból. Amióta ez a korszakom tart,szinte havonta vannak nagy beszélgetéseink a szüleimmel,és olyanokat mondanak nekem,hogy "én csak a cseléded vagyok,csak arra vagyok jó neked,hogy mossak és süssek rád" vagy azt,hogy "úgy viselkedsz mint egy idegen". Én megértem őket,hogy rosszul esik nekik,hogy nem vagyok velül,de egyszerűen sem igényem,sem kedvem nincs hozzá,hogy kiüljek a nappaliba hozzájuk,és beszélgessünk. Én nagyon szeretem őket,érzem,hogy amint kiléptem ebből a zűrös tinikorszakomból,ismét a régi leszek.

A porszívózást és a törölgetést szoktam én csinálni. Valljuk be,ki szeret takarítani? De megcsinálom. Anyukám ebbe is beleköt,hogy "ha látnád magadat,hogy milyen undorral csinálod mindezt". Tegyük hozzá,egyke vagyok,városi gyerek,1 éve költöztünk kertes házba. Nem vonzanak a kinti dolgok. Ők ezt sem értik meg. A szomszédunkban van pár fiú gyerek,mindig velük példálóznak,hogy ők mennyivel rendesebbek. De ha én mondok valamit,akkor azt mondják "engem nem érdekelnek a többiek".Azt is mindig mondják,hogy mindenki másnak lát engem,mint ahogy velük beszélek és viselkedem. A barátaimmal persze,hogy beszédesebb vagyok,hisz velük beszélek meg mindent!

Egyszerűen már nem tudom mit tegyek,de nagyon bánt ez az egész! Kérlek írjátok le a véleményeteket,azt,hogy Ti milyenek voltatok ennyi idősen,vagy hogy a gyerekeitek hogyan viselkednek veletek!

Köszönöm :)



2015. jún. 3. 20:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%

mindenki ilyen kamasznak, teljesen normális vagy. a szüleid viszont nem... próbáltad nekik elmondani ezt a tini dolgot? elég durva hogy te jobban tisztában vagy vele mint ők.

ha nem hisznek neked akkor nézzenek utána.

meg mi az h látnád magad? örüljenek hogy megcsinálod nehogymár elvárják azt is hogy mindezt önfeledten dalolva tedd ha utálod.. és persze tök normális hogy utálod. Ilyen voltam én is,most felnőttként meg szeretek takaritani és magamtol megcsinálom,meg sok más dolgot is amit kamaszként nem. A most kamasz hugom ugyanazokat csinálja mint én akkoriban.

a szüleid meg ebszéljenek sok más szülövel. ne csak a szomszéddal példálozzanak különben sem látnak bele hogy ott milyen az élet. De ha jó is, lehet hogy pont kifogta azt az egy sem gyereket akinek nem ment el az esze kamaszkorára.

2015. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tisztában vannak ők vele,csak nehezen fogadják el,hogy lassacskán felnövök.
2015. jún. 3. 20:15
 3/15 A kérdező kommentje:
Próbáltam elmondani,de mindig azt mondják,hogy ne példálózzak ezzel,mert kívácsiak lennének,hogy máshogy hogyan mennek a dolgok...
2015. jún. 3. 20:16
 4/15 anonim ***** válasza:
19%

a máshogy alatt másholt akartál gondolom érteni. ha kiváncsiak máshol hol mennek akkor menjenek utána a dolognak és kérdezzenek körbe.vagy olvassák el a válaszokat itt.

Ők is felnőttek. Igen nehéz elfogadni de nem rajtad kéne leverniük ezt. Ilyenkor megértésre és toleranciára van szüksége a tininek akkor is ha már a haját tépi a szülő. Ha ellenségesek,akkor ilyenkor válik a tiniböl távolságtartó felnőtt.Persze nem mindenkiből, de aki hajlamos rá abbol igen(tapasztalat apám részéről)

2015. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

ja és nem tudom hány éve tart nálad ez, de ha csak mostanában akkor örülhetnek! a hugom most 12 és kiálhatatlan. de már 11 évesen elkezdte a kamaszodást...

Ha te nemrég kezdted akkor két év és kinövöd. Szerintem.... Ha annyi a bűnöd hogy elvonulsz és másokkal jobban érzed magad akkor legyenek hálásak mert egy átlag tini felesel, bunko ,flegma, csattog,kiakad,ordibál, veszekszik.ha épp egy idözitett bomba. Máskor meg ugye egy cukiság.

2015. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Te semmi rosszat nem tettél. A szüleidnek tisztában kéne lenniük ezzel az egésszel. Nyilván mivel egyedül vagy gyerek otthon, ezért nincs túl nagy gyakorlatuk, de ez azért túlzás. Ezt viszont mindenki a kinövi, úgyhogy nem kell félni, hamarosan minden olyan lesz mint volt. :)
2015. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Volt egy-két olyan osztálytársam,akinek elég furcsa szülei voltak,mindent megengednek a gyerekeiknek és nem foglalkoznak velük. Erre mondják mindig azt,hogy "azt szeretnéd,ha ilyen szülők lennénk?"

Igazából nagyon jó szülők,mindent megteremtenek nekem,anyukám 7,5 évig tanult velem,ösztönzött,az ő segítsége miatt vettek fel egy jóhírű gimibe. De próbálom velük megértetni,hogy változok.

2015. jún. 3. 20:30
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

fogadjunk ők már nem emlékeznek a saját gyerekkorukra vagy már az agyukban átszinezték. Sok szülö csinálja ezt óóó én sose voltam ilyen. Na persze....

dehogy kell mindent megengedni ,de ha olyanod van ugyis le fogod szarni,és ha azzal dobáloznak h lehet elmenni itthonrol ha nem tetszik még le is lépsz ha oylan tipus vagy szoval a zsaroolással sem érnek el semmit:D


Ez csak a tulélésröl szól:)

2015. jún. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ja,meg én nem hallom magam,de állítólag flegmán beszélek és viselkedek velük. Igen,hisz idegesítenek.

Mindig azt mondják,hogy ez így nem normális,miért nem bírok kimenni velük egy kicsit a kertbe,vagy a nappaliba leülni velük..hát istenem...

2015. jún. 3. 20:34
 10/15 anonim ***** válasza:
25%

igen az tök normális hogy flegma vagy ha idegesitenek, ez még felnöttként is elöfordul:D Tul eröszakosak.

Élnek a nagyszüleid? Kérd meg őket hogy meséljék el a szüleidnek milyen égetnivalóak voltak.

Ők tuti emlékeznek!

2015. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!