Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki link mai, normális...

Valaki link mai, normális formanyomtatványról gyermekelhelyezési kereset indításához és "nyomtatvány költségmentesség engedélyezéséhez"?

Figyelt kérdés
gagyibbnál gagyibbakat találok csak, belebotlottam egy normálisba, azt meg most nem találom.
2015. jún. 4. 05:42
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
és jogosult lennék költségmentesre ha 13 a gyedem és 64 körüli a gyed?
2015. jún. 4. 05:43
 2/18 A kérdező kommentje:
a keresetlevél beadásától valóban hónapok kérdése mire a pert megindítják?
2015. jún. 4. 05:51
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem kell formanyomtatvany. Simán megirod a saját szavaiddal. A lényeg hogy minden szereplő minden személyes adata benne legyen. Ha kézzel írod tanú sem kell. Koltsegmentesseget a tárgyalason is kérhetsz, de a per költség amúgy a vesztes felét terheli, tehát ha te nyersz, neked nem kell fizetni semmit
2015. jún. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ja, max 30 napon belül kapsz válasz levelet, amiben az első tárgyalás ideje szerepel - ez a bíróságok leterheltsegetol függ, általában 2-3 hónap.
2015. jún. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

közös megegyezés, nincs vesztes fél..


most olvastam valami 28ezres határt a költégmentességhez, dehát én 77 ből élek összevissza tartozom mindenhova, magyarán így sem tudom vállalni a 30 ezres költséget.

szeptembertől menne bölcsibe, nagyon kellene a végzés a rendszeres gyermekvédelmihez, mert a bölcsit se tudom fizetni(jelenleg hitelem is van, és kb 2 havi rezsi nincs fizetve, de vannak csekkek, ami 3 hónapja nincs fizetve..)

a rendszeres mmegállapításánál meg meg sem mozdulnak végzés nélül.


nincs erre valami segítség?

2015. jún. 4. 06:30
 6/18 anonim ***** válasza:
Menj akkor be a bírósági panasznapra és ott majd segítenek.
2015. jún. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha közös megegyezés van minek mentek bíróságra?

Megírtok egy papírt... beleírjátok, hogy kinél marad a gyerek/gyerekek a gyerektartást és a láthatás szabályait 2 tanú és kész....

2015. jún. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
mert az önkormányzat bírósági végzést kér ahhoz, hogy a rendszeres gy.védelmit megadja..
2015. jún. 4. 07:45
 9/18 anonim ***** válasza:

"Ha közös megegyezés van minek mentek bíróságra?

Megírtok egy papírt... beleírjátok, hogy kinél marad a gyerek/gyerekek a gyerektartást és a láthatás szabályait 2 tanú és kész"


Az csak addig jó, amíg nincs probléma, ha valamelyik fél nem tartja magát hozzá, akkor ezt sehol nem fogadják el.

Márcsak ezért IS szükségese egy bírósági határozat.


A legegyszerübb, ha bemégy a bírósáig tanácsadó napra, ott segítenek megírni a beadványt és elmondanak minden tudnivalót.


Ha tényleg meg tudtatok egyezni, akkor a bíróság csak hározatba foglalja azt, ilyenkor nem tart sokáig az ügy. Csak annyi késedelem várható, amíg be tudják sorolni az ügyet a meglévöek sorába. Ha közbeesik a bíróságnál a nyári szünet, akkor azt is ki kell várni.

2015. jún. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

ez a bürokrácia a sírba visz

októberben már fizetni kell a bölcsi szeptemberi díját


na mindegy. újabb hitel...

2015. jún. 4. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!