Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mondanátok ilyet a...

Szülők, mondanátok ilyet a kislányotoknak?

Figyelt kérdés

Kb. 13 éves lehettem, amikor anyukámnak segítettem otthon a tiszta edényeket, poharakat pakolászni a konyhaszekrénybe.

Valamit nem úgy raktam el, ahogyan az neki tetszett volna, és hozzám vágta, hogy "neked tényleg az lesz a sorsod hogy jól felcsinálnak és ott hagynak"

Ezt apuval tárgyalták ki, hogy milyen buta vagyok és csak jól felcsinálnak majd, és nem leszek több.

Nagyon rosszul esett akkor, hiszen tudtam, hogy nem vagyok buta, és bántott, hogy kibeszéltek.

Most együtt lakom a párommal, évek óta együtt vagyunk, fél éve együtt is lakunk, dolgozom. Tehát nem lett igazuk, hogy a nyakukra vittem volna eg ypotya gyereket kislány koromban.

(főleg úgy, hogy nem voltam fiúzós tipus, első komoly barátom 18 évesen volt, és rajta kívül nem is volt párom a jelenlegin kívül)


Túl vagyok rajta, hiszen egy felnőtt ember túl teszi ezen magát és nem másnak akar bizonyítani. Csak nagyon ritkán, néha eszembejut. És valljuk be, mindenkinek van azért 1-2 története, ami ha nem is viseli meg, de sosem felejti el. Nekem ez pont ilyen.


23N


2015. jún. 4. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Oké... nem.
2015. jún. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ezzel nem csak te vagy igy.

Nálunk se volt ez különb módon : nekem is anyukám itt-ott apró sértéseket rakott a hozzám fűzendő szavaiba... Egy ideig sz*rul estek, utána kezdtem nem törődni velük.

Meg a másik : bizonyitani, elsősorban magamnak, utána meg neki megmutatni.


Jelenleg nálunk pl az van, hogy egy hektárról látszik rajta hogy abszolút nem büszke rám, holott 20 éves létemre eddig a fundamentumokat már rég leraktam.

Tény, ha fejenállva mondanám el neki a héber abc-t, akkor se lenne rám büszke :)

2015. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Költőnő? ***** válasza:

a másik kérdés alatt olvastalak, az ihlette igaz?

Azóta is forr bennem a düh, mennyien vagyunk akik kaptunk durva sebeket az idióta "nevelés" miatt...

2015. jún. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen, a másik kérdés ihlette.. :)
2015. jún. 4. 14:31
 5/11 Költőnő? ***** válasza:
elborzaszt mennyien vagyunk:(
2015. jún. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Csak hogy eggyel többen legyünk. Alsóban amikor hazavittem pár rosszabb jegyet, azt mondta anyám, hogy így nem viszem semmire, örömlány lesz belőlem. Megkérdeztem, hogy mi az az örömlány? Azt mondta az, amikor a férfiak parancsolgatnak. :)

A másik 16 éves koromban volt, amikor nagyon rossz tanuló voltam középsuliba, lógtam is. Akkor azt mondta apám, nem fogok soha leérettségizni, 8 általánosom lesz és valami alkoholista agresszív férjem, aki csinál nekem 4 gyereket. Nem vettem ezeket magamra, nem is bántott akkor sem, tudtam, hogy nem így lesz. Nem is így lett.

2015. jún. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
és ha mostz esel teherbe meg tudnál élni egyedül?
2015. jún. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Ez vicces mondat lesz, röhögjetek nyugodtan, de ott és akkor nem volt az, főleg a hangsúly és a nézés miatt: "Azt hittem, űrhajós leszel, de nem lesz belőled semmi." Hozzáteszem, anyu skizofrén.
2015. jún. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem apám annyi mindennel megbántott, hogyha belekezdenék, reggelig írhatnám.
2015. jún. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ember mérgében gyakran mond olyanokat amiket nem gondol komolyan, a példás életed a nevelésük helyességét mutatja, ha csak 1 ilyen gondolatuk volt rólad rossz véleményként akkor ezt pozitív is lehet, meg kell bocsájtani. Talán azt a bizonyos sérelmedet se te hoztad ki belőlük, feszültek voltak valamiért és ez volt az utolsó csepp ami ezt mondatta velük, én úgy gondolom a szülőnek akkor is jó érzés ha a gyereke bajban hozzá fordul hiszen ez bizalom, szeretet, összetartozás kérdése is.
2015. jún. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!