Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális az, ha egy...

Mennyire normális az, ha egy gyereket (kamaszt) ilyen mértékben kiszolgál az anyja?

Figyelt kérdés

Az egyik munkatársamról van szó. Sokat beszélgetünk, és mint kiderült, ő mindenben kiszolgálja a kamasz fiát. A fiú 16 éves, de az anyja pucolja a cipőjét, a szobáját ő takarítja, a gyerekre minden nap külön főz, mert csak 4-5 féle kaját eszik meg. Minden alkalommal anyukának elé kell tenni a felmelígett kaját- ő maga nem veszi ki, ha a hűtőben van, nem szed magának, nem teszi be a mikróba. Inkább este 9-kor képes az anyjának szólni, hogy adjon neki kaját, stb. Ha pl anyuka nincs otthon, a gyerek egyáltalán nem eszik semmit, egy vajas kenyeret sem ken meg magának, megvárja, amíg az anyja hazaér.

Azt azért hozzátenném, hogy anyukáék több, mint 20 évet vártak a gyerekre, már le is mondtak róla, mikor végül megérkezett. Ezért valamennyire megértem, hogy túlságosan "elkapatja" a gyereket, de azért én ezt nem tartom normálisnak egy 16 évesnél.

Ti mit gondoltok erről?


2015. ápr. 21. 16:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Na, volt páromra és anyósra ismertem. Egy élet kevés lenne hozzá, hogy az édesanyja által belé nevelt dolgokról leszoktassam.
2015. ápr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Majd ráfázik, ha nem tanul megy a gyerek saját lábán állni, és már nem lesz anyuci. Ezekből lesz a trehány kölök.
2015. ápr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
Figyelj, kajába én is válogatok, de azért megeszem azt is amit nem annyira szeretek, minden mást én csinálok magamnak, még 10en évesen is így volt, jelenleg még tanulok 22 éves vagyok, lassan külön költözöm. kajafőzést meg meg tudom oldani magamnak. 22F
2015. ápr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

hát ez nagyon gáz. anyukának is, de a fiú hogy nem érzi cikinek ezt? én szégyelltem volna, már azt is, ha 10 évesen anyám így kiszolgál.. és legkevésbé sem egészséges, vagy jótékony hatású ez a fiúnak, el tudom képzelni, mennyire önálló ember lesz belőle...

ennyi idősen azért már bőven illene egy kamasznak magát kiszolgálnia.

az anyuka nem jön rá, hogy mennyit is árt ezzel?

2015. ápr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
Talán ők is úgy gondolkodnak, hogy egy férfinak nem kell kiszolgálnia magát.
2015. ápr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Jóval fiatalabb gyereknél sem elfogadható, és szerintem kifejezetten káros ez a gyereknek. Hogy a manóba tanulja így meg a normális emberi/családi együttélést, hogy fog valaha is önálló felnőtté válni? Értem én, hogy egy ilyen helyzetben az anya legszívesebben még 25 évesen is babusgatná a pici fiát, csak éppen nem tesz neki jót ezzel.

Szerintem egészen kicsi kortól fokozatosan, az életkorának megfelelően rá kell nevelni a gyereket a feladatmegosztásra. Az, hogy evés után a tányérját beteszi a mosogatóba, már kisóvodás gyerektől elvárható, kisiskolástól nekem természetes, hogy egy vajas kenyeret megkenjen magának és kiöntsön egy pohár tejet uzsonnára, majd el is pakoljon maga után. Nálam 11-12 éves korban felváltva mosogattak is a srácok, elintéztek kisebb vásárlásokat (tej, kenyér, felvágott), elrakták a mosott ruhát, a szobájukat óvodás korukban is maguk rakták rendbe, én csak porszívóztam/törölgettem. Ma már a nagyobbak főzni is tudnak néhány dolgot (ez nem volt kötelező, érdekelte őket:-)), bevásárolnak, takarítanak (konyhát is, ha nagyon el vagyok havazva), nekünk ez a természetes.

2015. ápr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
Ismertem ilyen esetet, lehet, hogy ennyire durva nem volt, de a tinifiúnak helyébe vitték az ételt, amit kért meg minden. Amúgy elég bunkó is volt velem a srác, de fura módon hihetetlenül normálissá vált a végén. Gondolom, a többség inkább hozzászokik az ilyen, szerintem sem normális bánásmódhoz. Ha elég nagy, ne kelljen már kiszolgálni, bármekkora kiskedvenc is. Ha megszokja, s erre azért komoly esély van, nagyot koppanhat később... Hogy lesz így önálló ember? Lehet, hogy az lesz, ha kell, lehet, hogy megjön az esze, de én nem kockáztatnék, plusz a fene szolgál ki valakit ennyire, ha százszor is a gyermekem is. Főzök neki, örüljön, szedjen és lehetőleg mosogasson is el akkor már, ártani nem fog magának azzal sem :P
2015. ápr. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%

Ez számomra elég durva. Anyámnak van egy munkatársa, ő mesélte hogy a gyereke éjszaka is felébreszti őt, hogy anya hozz nekem vizet, szomjas vagyok, én megkérdeztem mennyi idős a gyerek de zaj volt és azt értettem, 7. Mondtam, hogy szerintem egy 7 évesnek már illene felkelni ha szomjas és kiszolgálnia magát, mire kiderült, hogy rosszul hallottam és a gyerek nem 7, hanem 17 (!) éves. A srác nélküle sehová sem megy, jár vezetni, anyukának oda is mennie kell vele stb. Egyke a srác de ez nem ad okot erre szerintem...én is egyke vagyok és 10 évet vártak rám, azt hitték, hogy már nem lesz gyerekük. Mégis nekem már kisiskolás koromban takarítani kellett és segíteni otthon, 17 évesen meg kb, elélhettem volna egyedül is. Nem mondom, hogy rabszolgamunkára kell otthon fogni a gyereket de egy nagy kamasz már igenis csináljon magának kaját, ha derogál anya főztje, takarítsa a szobáját és szolgálja ki magát a konyhában. Jó hogy a fenekét nem anya törli ki, már elnézést.


24/L

2015. ápr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is durva egy kissé, ezért tettem fel a kérdést.

Pl. pont tegnap mondta, hogy a gyereknek minden nap külön főz, mert szó szerint alig van, amit megeszik. Helybe viszi neki a kaját (felviszi a szobájába), majd ki is viszi a tányért...Csak együtt mennek ruhát venni, MINDENHOVÁ kocsival viszi a gyereket, stb, stb...szóval, nekem ez nagyon furcsa. Nem szóltam rá semmit, de elkerekedett a szemem. De ezek szerint ez nem csak engem döbbentett meg.

2015. ápr. 21. 17:49
 10/20 anonim ***** válasza:
79%
Én azt tudom mondani, a gyerek érdekében, a szülőnek kellene megtaníttatni, hogy elpakolunk magunk után, kitöröljük magunktól a fenekünket stb. mert ha a szülő továbbra is folytatja ezt, hogy úgy bánik a gyerekkel mint egy herceggel, annak a gyerek fogja idővel meginni a levét, mert azt szokta meg a gyerek, hogy mindent kapott. Ezután is azt fogja elvárni, hogy adjanak neki, de persze ő maga nem szeret adni. Sosem értettem az ilyen szülőket, mire jó így nevelni egy gyereket. Felnőtt korára egy feladatot nem fog tudni megoldani a gyerek önállóan. Kreativitás nulla.
2015. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!