Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám nem akar elengedni...

Az anyám nem akar elengedni külföldre. Mivel tudnék rá hatni ebben az ügyben? Teljesen tehetetlen vagyok?

Figyelt kérdés
Jövő májusban érettségizek. Eddig úgy volt, hogy maradok Budapesten és jogot tanulok majd (szüleim, nagyszüleim is jogászok). Viszont 13 hónapja van egy barátom és neki a tesója Angliában tanul, szeptembertől ő is ott fog. Többször voltam kint vele/velük én is és nagyon megtetszett ez a lehetőség, mindig is szerettem volna külföldre költözni, ott élni, tanulni. De anya hallani sem akar erről a lehetőségről, mert az is elég nehéz lesz neki, ha különköltözöm, nem fog elengedi Angliába, hogy aztán alig lásson majd... És nem is hajlandó erről beszélni, ha próbálkozok, egyszerűen otthagy, hogy őt ez nem érdekli.
2015. jún. 9. 15:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%
18 elmúltál már? Ha igen, akkor oda mész, ahova akarsz.
2015. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
9%
Figyelj, itt nem az a kérdés, hogy mit csinálj. Gondolj bele ha most elmész és anyukáddal netán történik valami, akkor mi lesz. Esetleg te képes lennél ilyen távol lenni tőle vagy nem annyira erős a kötelék köztetek?
2015. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
75%
És miből fogsz megélni kint, miből fizeted a tandíjat?
2015. jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
72%
Semmivel nem tudsz hatni.Betöltöd a 18at,és te is egyszerűen otthagyod,hogy téged ez a nyivákolás nem érdekel.Mást nem tehetsz.
2015. jún. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Még nem múltam el 18, de amikor már időszerű lesz a továbbtanulás, akkor már leszek annyi.

Akkor is történhet vele bármi, ha 3 utcával arrébb költözöm... Ennyi erővel senki ne költözzek el a szülővárosából, amíg bármelyik rokona él?

Az anyagi rész nem lényeges most.

2015. jún. 9. 15:51
 6/26 anonim ***** válasza:
84%

Van egy jó hírem, addigra már nagykorú leszel, magad döntesz a továbbtanulásodban, nem kell senki engedélye hozzá

Azt javaslom, hogy ne a barátoddal érvelj, hanem , hogy milyen jó lehetőség lenne nyelvet is tanulni egyben, valamint a diplomád értékesebb lesz, kint nagyobb eséllyel találsz majd vele munkát, valamint bármikor hazajöhetsz dolgozni is.(ennek nem tudom a hátterét, hogy igaz -e , ez csak példa, hogy hozz fel neki érveket, a barátodon kívül.)

Vagy mondd meg anyukádnak, hogy nem szeretnél Magyarországon dolgozni akkor se, hogyha már nem leszel akkor a pároddal.Akkor meg mi értelme lenne itthon tanulni, később csak csesztet majd az egyetem, hogy perkáld vissza a tandíjat.Akkor már érdemesebb lenne ott tanulni, ahol szeretnél majd dolgozni.

És ne hagyd, hogy ne hallgasson végig. De ez már tényleg a te döntésed, ha nem hallgat meg, akkor vessen magára.

Én nem maradnék csak azért itt, mert neki ez nem tetszik.

Persze, hogy félt és a közelben akar tudni, de nem te lennél az egyetlen aki elhagyja az országot...

2015. jún. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%
Van pontos terved arra, hogy hol tanulnál Angliában? Hol laknál? Ki tartana el?
2015. jún. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%

állj már le a kamu kérdéseiddel, minden nap kiírsz egy ilyet, nem unod még?

17 éves lány vagy, akit a palija drága külföldi utakra visz, az anyád terhes, nem sokára megszül, szüleid jogászok, ezért téged is erre a sorsra kárhoztattak, de életedben nem akarsz dolgozni, majd a szülők bevesznek a vállalkozásukba

már kívülről fújom az összes kamu sztoridat, uncsi vagy, fordulj szakemberhez

2015. jún. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
Lenyeges az anyagi dolog, hiszen az europai egyetemekkel ellentetben a UK-ben eleg draga a tandij!
2015. jún. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem igen is lényeges. Ha meg akarod győzni valamiről anyukádat, akkor annak a valaminek minden része lényeges, és minden részére megfelelő érveidnek kell lennie. Ha az én gyerekemnek lenne ilyen terve, ez lenne az első kérdésem hozzá.
2015. jún. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!