Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez hogy igazságos,...

Szerintetek ez hogy igazságos, ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy gazdag család, a fiú mezőgazdaságban dolgozik, szüksége volt egy több milliós gépre, az apja megvette. Majd a lánynak odaadott ugyanannyi pénzt, mert "nem akar kivételezni". Ez számomra érthető is lenne kisebb értéknél, de jó, ők megengedhetik maguknak, hát tegyék. De a lányának pár hónapon belül vesznek egy lakást. Akkor egyszerűbb lett volna a lány részére oda fizetni a körülbelül ugyanakkora összeget(Így a pénzből már lefoglalt valami egzotikus nyaralást, nem azt költötte a lakásra). Ti mit gondoltok erről, tényleg igazságtalan, kivételező bánásmód lenne-e, ha csak annak a gyerekének adna pénzt a szülő, akinek tényleg kell? Hiszen lehet, hogy legközelebb a másiknak lesz rá szüksége, akkor kap ő is.



Még mielőtt szemétkedő válaszokat is kapnék: tisztában vagyok vele, hogy nincs hozzá közöm, nem is érdekel az, hogy ők mit csinálnak, csak az, hogy mások hogyan látják ezt, illetve mit csinálnának hasonló helyzetben.


2015. jún. 9. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Ha ennyire lazán megengedhetik ezeket a dolgokat maguknak, akkor most min agyaljak, hogy jól teszik-e vagy sem? CSinálják! Én nem kaptam lakást, a tesóm igen. Mert nem telik rá a szüleimnek, és a tesóm rászorult, én meg nem. Na, bumm. Ha tehették volna, adtak volna nekem is.
2015. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy ha több milliót csak úgy egyik napról a másikra ki tud adni az ember, akkor felesleges ezen agyalni, mert jut is, marad is.


Ha pénz szűkében lennének nagyon szép gesztusnak tartanám, ha egyenlően kapnak, de nem szükségesnek. Nem igazságtalan, ha néha csak az kap, akinek tényleg kell. De ha megtehetem, hogy mindkettőnek adjak, el sem gondolkodom azon, hogy ne.

2015. jún. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, értem a problémádat.


Nálunk ez úgy volt, hogy volt egy "alap", nekem és a tesómnak is. A tesómnak előbb volt rá szüksége, így segítettek neki. De én nem kaptam csak azért pár millát, mert ő is. Nekem 10 évvel később volt rá szükségem, akkor kaptam meg.


És a köztes 10 évben sem jutott eszembe ezt felhozni, és semmi rossz érzés nem volt bennem, mert tudtam, ha én is rászorulok, számíthatok a szüleimre.

2015. jún. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem inkább az a fura, hogy "ha már az egyik gyerekemnek megveszem, ami kell neki, akkor ugyanannyi pénzt odaadok a másiknak is, mert csak".

A szüleim sose centizgették, hogy ki mit kapott. Mindenkinek megvették, amire szüksége volt. Idővel kiegyenlítődött. A gyerekeimmel is így fogom csinálni.

2015. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Biztos kap a fiú is majd lakást,vagy lehet annak már van lakása.
2015. jún. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még egy dolog. Azoknál a családoknál,akik nagyobb összeget adnak a gyerekük esküvőjére, úgy fair, hogy a másik gyereküknek is adjanak.
2015. jún. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!