Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez szerintetek normális? Mit...

Ez szerintetek normális? Mit tegyek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, most váltak el a szüleim, és apumhoz ítélt minket a bíróság. Anyu azóta majdnem egyfolytában sír, és random alkalmakkor odajön hozzám, átölel, és elkezdi szidni az apámat, hogy így nem képes vigyázni rám és a 2 öcsémre, meg nem fog tudni eltartani, stb... értem én, hogy most lelki traumái vannak meg minden, de ez attól még nekem fáj, hiszen ugyanúgy szeretem mindkettejüket. A másik meg az, hogy a szociális készségeim nem a legjobbak, az érzelmek és én távolabb nem is állhatnánk egymáshoz. Ezért megvigasztalni sem tudom sajnos. Már nem tudok mit csinálni, úgy érzem, túlságosan nagy rajtam a nyomás. Bocsi, hogy itt kipanaszkodtam magam, de tényleg szeretnék valami tanácaot kérni...
2015. máj. 22. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Elhiszem hogy szereted anyukádat. Ez így helyes. De tudnod kell, hogy ő most manipulálni próbál téged. Önző céljait rajtad, rajtatok keresztül próbálja elérni. Amennyire tudod, ritkítsd a vele való találkozásokat, érintkezéseket.
2015. máj. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
"értem én, hogy most lelki traumái vannak meg minden, de ez attól még nekem fáj, hiszen ugyanúgy szeretem mindkettejüket. " - ezt próbáltad már elmondani neki? Hátha.
2015. máj. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Már miért ne lenne normális? Ne viccelj már, az édesanyád és éppen most döntöttek arról, hogy 14 év után sokkal ritkábban fog tudni téged látni, ráadásul teljesen egyedül maradt.


Majd rendeződik a helyzet, idő kell hozzá, hát ez van.

2015. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy rosszul érzed magad ettől. Azt gondolom, neked nem kell vigasztalni édesanyádat, csak megnyugtatni azzal kapcsolatban, hogy ugyanúgy szereted, minden rendben lesz és tartani fogjátok a kapcsolatot. Mondd el neki nyugodtan, hogy neked fáj, ha édesapádat szidja, és erről nem akarsz vele beszélni, állj ki emellett következetesen! Biztosan történtek köztük rossz dolgok, ha válás mellett döntöttek, de ezek kettejükre tartoznak, titeket nem szabad ebbe bevonniuk - egyikőjüknek sem!


Csillapodni fog ez az egész, ahogy múlik az idő és kialakul az új életrendetek, édesanyád is meg fog nyugodni.

2015. máj. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%

:) Két sorból megállapította, hogy biztos manipuláció :)

Na kapjátok be a matyimat...

2015. máj. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt. Anyu kb. fél évig csinálta ezt, utána meg konkrétan nem is keresett minket többet.

Majd a tied is abbahagyja, nyugi. (Nem azt mondom, hogy ő is eltűnik, de hozzászokik a helyzethez, és normalizálódik majd a hangulat.)

2015. máj. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!