Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban elrontjuk ezzel a...

Valóban elrontjuk ezzel a gyerekünket?

Figyelt kérdés
Van egy tíz éves kislányunk, nagyon jó tanuló, most is ötös lett mindenből. Ezért úgy döntöttünk, hogy elvisszük egy kirándulásra, két hétre lemegyünk a Balatonra (még soha nem járt ott és nagyon szeretné látni), de anyám szerint, ezek a jutalmak csak elrontják a gyereket.

2015. jún. 10. 05:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
42%
Kedves kérdező! A Baltonra kartok menni. De! Ha egy kis kitérőt tesztek, akkor a Velencei-tóra is le tudtok menni, mondjuk egy kis pihenő keretében. Nem akarok beleszólni a tervetekbe, de szerintem megéri. Legalábbis nekünk igen, mert mi amúgy is országúton megyünk :3
2015. jún. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
87%

Dehogy is rontjátok el :)


Eleve szokás nyaralni menni, jegyektől függetlenül.

2015. jún. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
20%

Ne a Balatont kapja ajándékba, hanem a bizonyítványosztás után menj el vele, és egy klassz játékot,áhított könyvet stb-t amit szeretne vedd meg neki.

A Balaton azért necces, mert ha jövőre szintén átlagon felül teljesít esetleg a családod nehezebb körülmények közé kerül és nem fogjátok tudni kifizetni az csalódás lesz neki.

Ezzel a kis apró trükkel, meg tudod előzni.

Szóval valahol igaza is van anyukádnak, meg nem is. Muszáj, hogy egy kicsit előre is bebiztosítsd magad.

2015. jún. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekszemmel válaszolok (19 vagyok). Az én szüleim is így csinálták, igaz, nem nyaralást választhattam, hanem mást, volt, hogy egy hajvágást kértem a jó biziért, vagy azt, jogy fizessenek be nyelvvizsgára.

Amíg így álltunk anyagilag, mindig kérhettem valamit a jó eredményért, gimi 2. osztályában február környékén elmondták, hogy gáz van (addig is éreztem, hogy valami nem ok), és össze kell húznunk magunkat nagyon, úgyhogy nem lesz családi nyaralás, se drága ajándék. Felfogtam, ugyanúgy tanulok azóta is (most érettségizek), mondanám, hogy jutalom nélkül, de jutalom pl. a jó pontszám is, amivel bejutok majd egyetemre.

Összefoglalva: szerintem nem rontod el ezzel a lányod, pláne, hogy ő nem is drága ajándékot kap, hanem azt, hogy választhat.

2015. jún. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
93%
Ez hülyeség. Az eredményeket jutalmazni kell. Akkor rontanátok el a gyereket, ha a rossz viselkedést vagy a semmittevést jutalmaznátok.
2015. jún. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Kirándulással jutalmazni az eredményeit?


Ez furcsa, nálunk a családba nyáron majdnem minden hétvégén kirándultunk, semmi nagy dolog, barangoltunk az erdőben, tavakhoz jártunk, ilyesmik.

Ez alap kellene, legyen, hogy tanuljon a gyerek más dologkat is, nem csak ami a könvyvben van, plusz, hogy minőségi időt tölthessen a családjával...


Ha jó jegyet kaptam, akkor megdícsértek, sok szeretetet kaptam, és ennyi elég is volt.


Anyukád irigy, vagy nem tudom.

2015. jún. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
A mama maradhat otthon pletykalgatni a szomszedasszonnyal, onnantol meg kit zavar? :) A nyaralas nagyon jo ajandek szerintem, csak aztan nehogy esos napokat fogjatok ki..
2015. jún. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Én általános iskolás koromban végig kitűnő voltam. Minden évvégén kérhettem valamit a kitűnő biziért. Nem voltak nagy dolgok, így utólag tudom, hogy akkor is megkaptam volna, hogyha nem hajtok annyira a jó eredményért.

De egy 10 éves még nem biztos hogy tudja, hogy magáért és a későbbi jó életéért tanul..Szóval igenis kell a biztatás neki!

Most végeztem gimnáziumban, eddig úgy néz ki, hogy kitűnő érettségivel.Nem kapok érte semmit, de nem is nagyon érdekel,már magam miatt tanulok, de általánosban ezt még nem értetettem meg, kellett az ösztönzés.



Szerintem jót találtatok ki, biztos tetszeni fog neki a Balaton.Anyukával meg nem kell foglalkozni... Már egyszer nevelt gyereket, most nincs túl sok joga beleszólni.

2015. jún. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy sajnos a munkám miatt ritkán vagyok itthon. Egy belga szállítmányozási cégnél vagyok kamionos
2015. jún. 10. 11:08
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem rontod el. Én 10 évesen a bizonyítványosztásra kaptam a fehér nagy kerékpárom. Azzal jártam iskolába aztán de még mindig megvan pedig már 37 éves vagyok. Nekem akkor az volt a nagy vágyam.

Később egy torta volt, azt húsvétra kaptam, cukorbárányokkal meg ilyesmi :D

Ezek a dolgok teszik széppé az életet.

2015. jún. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!