Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban elrontjuk ezzel a...

Valóban elrontjuk ezzel a gyerekünket?

Figyelt kérdés
Van egy tíz éves kislányunk, nagyon jó tanuló, most is ötös lett mindenből. Ezért úgy döntöttünk, hogy elvisszük egy kirándulásra, két hétre lemegyünk a Balatonra (még soha nem járt ott és nagyon szeretné látni), de anyám szerint, ezek a jutalmak csak elrontják a gyereket.

2015. jún. 10. 05:59
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
100%
Nem rontja el a gyereket ,ha már ilyen jól tanult megéremli a nyaralást semmi baja nem lesz tőle.Mindig év elején ha jó tanuló lesz kell neki jutalom.Ezért minnél jobban tanult :))
2015. jún. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha azt írtad volna, hogy vesztek neki egy ájfonnemtudomhányat jutalmul, akkor rezeg a léc. (Bár egy gyerek elrontása nem ennyiből áll, hanem az év 365 napjából...)


Szerintem ez teljesen normális jutalom, és a vége nem az, hogy CSAK ő kapott valamit, hanem az a jutalom, hogy ott vagytok együtt, ahova ő vágyott. Ez nagyon más!


Annak idején a kitűnő bizonyítványért mindig kaptunk valamit, változó, hogy elmentünk a Vidámparkba, kisebb ajándékot (tényleg kisebb!!!) vagy valami egyéb élményt kaptunk érte. Nem romlottunk el. Nem követelőztünk év közben, nem csak ezért tanultunk (mindketten elég sokra jutottunk azóta), de jól esett a pici jutalom érte.


Szóval gratulálok a kicsi lánynak a szép eredményhez, nektek a kislányhoz, és mindenkinek jó nyaralást! :)

2015. jún. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük :) Igen, nincs ennél jobb, mikor együtt a család :)
2015. jún. 10. 13:34
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Négy gyerekem van, (59F) anyuka hülyeséget beszél... de hát ez az elmúlt 10 évben nem került elő?

Meg főleg az, hogy a ti családotokban olyan elveket követtek, amiket ti helyesnek tartotok???? :O

2015. jún. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Szeritem is jó ötlet, és egyébként is alap hogy lássa a Balatont, meg hogy közösen elmenjetek nyaralni valahová. Nyáron el is kell.

A jutalmazás is rendben van szerintem. Aki nem viszi túlzásba, az nem rontja el vele a gyereket. Pl. nyilván nem kell minden ötösért fagyizni vinni, de ha jó lett a bizonyítványa, az azt jelenti hogy egész évben szorgalmas volt, így meg is érdemli a jutalmat.

2015. jún. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Nem visszük el minden ötösért fagyizni :) meg sajnos nem tudunk minden évben nyaralni menni se, (tavaly például egész nyáron Kanadában voltam ott kamionoztam) két éve meg a lányunk kapott vakbél gyulladást és meg kellett műteni.
2015. jún. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Nincs idő mindig nyaralni, amúgy csak az év végi eredményekért kap valami ajándékot, hol egy új ruhát, hol egy könyvet (imád olvasni) kap, nyaralásra sajnos ritkán van időnk. Ezért adtuk most azt neki.
2015. jún. 13. 13:57
 28/30 anonim ***** válasza:
Anyád nem normálisan gondolkozik.
2015. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ez miert jutalom? A csaladi nyaralas az egesz csaladnak szol, ha 4-esei lennenk is elvittetek volna, nem, csaknem hagyjatok otthon? Miert zavarja ez a nagyit? Vegulis nem halomszam csokit es edesseget edtok neki jutalom gyanant, az karos lenne, persze. De egy elmenyt adni neki?
2015. aug. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Ha csak hármasra tudta volna, akkor is elvittük volna. Azért választottuk a családi kirándulást jutalmul, mert addigra tudtam, hogy mikor lehetek szabadságon. Sajnos a munkám miatt ritkán vagyok Itthon. Most is kint vagyok, majd decemberben megyek haza.
2015. aug. 20. 19:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!