Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy szüleim ilyenko...

Normális, hogy szüleim ilyenkor is rám sóznak egy csomó házimunkát?

Figyelt kérdés

3 műszakban dolgozok, most épp délutános vagyok, ami azt jelenti hogy 13:00-kor kell elindulnom itthonról, és este 11 körül érek haza.

Az időm úgy 11-től elmegy arra hogy ebédet csináljak, aztán egyek, elmosogassak, stb (most is épp két falat között írok egy-egy mondatot), ráadásul a párom hétköznaponként itt "lakik", és nagyon próbál segíteni a házimunkában, de egyelőre csak lassít, mert mindent el kell neki mondani, amivel szintén csomó idő elmegy.

Ma 10-kor keltem, megmostam a hajam, tehát volt fél órám ami szabad, anya hagyott cetlit hogy menjek ki gazolni......

Hiába mondom neki, hogy délelőttös meg éjszakás héten rohadtul ráérek majd délután itthon ilyenekkel bíbelődni, elmond minden lusta dögnek...

Tényleg akkora kérés hogy minden 3. héten a nagyobb dolgokkal hagyjon békén? Bármit szívesen megcsinálok ami egy óra alatt megvan, de nem akarok fél napos programokat. Rossz ember vagyok emiatt?


2015. jún. 10. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális.
2015. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem miért hétköznap kellene gazolni!A kerti munka az pont hétvégére való.


Szerintem se normális, hogy ilyen feladatokat adnak neked 3 műszak mellett.Inkább örülniük kellene, hogy van munkád.

2015. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az oké, hogy segítesz,meg minden, de te is elfáradsz.

Attól,hogy ők dolgoznak,ő is meg tudná csinálni. Nem hiszem, hogy rossz ember lennél emiatt.

A 3 műszak amúgy is leamortizál.

A szüleid mivel foglalkoznak? Ők is későn érnek?

2015. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem csinálnám meg, ha számon kérne megmondanám, hogy sajnos nem jutott rá idő.
2015. jún. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Ilyen kérdéseknél mindig ugyanoda lyukadunk ki: amíg nem költöztök el anyuék nyakáról, addig ez van. 1000-ből ha 1 család képes egy ilyen helyzetet kultúráltan kezelni... Súgok: a tietek nem az az egy.
2015. jún. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Adsz pénzt a szüleidnek? A szüleid dolgoznak? ...stb...
2015. jún. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%
Én nem igazán értem, miért ne tudnád most megcsinálni, ha már beosztás mellett meg tudod. Legfeljebb az a probléma, hogy nem tudtad előre, hanem akkor szembesülsz az elvárással.
2015. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hagynèk egy válaszcetlit, hogy: ha ha ha.

Amúgy mèg ha rá is èrnèl 30 fokban nem elvárgató, hogy valaki hirtelen ès azonnal gyomlálni kezdjen, már ez nem normális.

2015. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Gazolni én sem állok neki hétköznap, ha kevés az időm rá, pedig nekem rugalmas a munkám.

Eleve 30 fokban a kutyámat sem küldöm ki, általában estefelé, vagy reggel csinálom. Arról nem beszélve, hogy utána az ember úgy néz ki, mint az ürgeásó kutya, még akkor arra is legyen időd, hogy rendbe teszed a körmeidet, kezed, lábad. Jól kidolgoztad magad, aztán mehetsz "pihenni" a melóhelyedre.

Hát kösz, ez nekem sem feküdne. Sajnos az alap probléma sok szülőnél, hogy Azt hiszeik, Te jobban bírod, mert fiatal vagy. Nem hiszik el, hogy mi fiatalabbak sem bírjuk annyira a meleget, mi is előbb elfáradunk ilyenkor. Egyik nap engem is kiakasztottak a szüleim:

Elmentem hétvégén hozzájuk segíteni valamiben, és óránként elmondták, hogy mennyire elfáradtak a fűnyírásban. Pedig nekik egy zsebkendőnyi sík területük van a miénkhez képest, és senki nem mondta nekik, hogy délben álljanak neki a melegben, holott hétvége volt és megcsinálhatták volna reggel. Mondtam nekik, hogy megértem, de nekem háromszor annyi területem van, és tízszer annyi növényt kell kerülgetnem.

Erre ők: "De te fiatal vagy!" Igen, persze, meg én vagyok a Supermen. Végig szántom 10 perc alatt nem?

39 éves vagyok, (még zsenge) és 27 évesen írta fel az orvos először a Betaloc-ot. Abban az időben dolgoztam reggeltől estig, és mellette iskolába jártam. Szóval a bajok nem 60 évesen kezdődnek, ha az ember túlhajtja magát.

2015. jún. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elöljáróban annyit, hogy nem tudom, a szüleid mit csinálnak meg otthon, amikor nem dolgoznak, de...


De azt bizony tudomásul kell venniük, hogy amióta van munkád, meg párod, azóta a te életed nem róluk, vagy az ő házukról szól. Nem egy szülő képzeli ingyencselédnek a gyerekét, akit naphosszat foglalkoztathat, csak mert biztosít neki egy szobát.

Szóval én azt javasolnám, hogy vagy osszátok meg arányos mértékben a házimunkát és a rezsit, vagy keressetek a pároddal egy albérletet.


Külön vicc-témaköre - ahogy olvasom - a másik végzett munkájának becsmérlése, illetve a saját munka nehézségeinek eltúlzása. Ha valakinek olyan könnyű a máséval verni a csalánt, azt biza rá kell szoktatni, hogy a sajátjával tegye.

2015. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!