Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért sajnál csomó szülő pár...

Miért sajnál csomó szülő pár száz forintot a gyerekétől?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap a belvárosban álltam sorban egy fagyizóban és az alábbi párbeszédre lettem figyelmes:

Kb 6 éves kisfiú: Anya, kaphatok fagyit?

Anya: Nem.

Kisfiú: Légyszi anya, csak egy gombóc csokit.

Anya: MONDOM NEM! DRÁGA, NEM VESZÜNK ILYET!

Teljesen lesokkoltam, egyszerűen nem bírtam felfogni a történteket. Egy gombóc fagyi 230 Ft volt, hű ez aztán tényleg drága!


De ez még semmi. Ma is hasonló dolog történt.

Reggel mentem a suliba és nagyon éhes voltam, mert otthon nem ettem, mert túl későn keltem fel. Útközben beugrottam a Mekibe, hogy vegyek valamit elvitelre. Mellettem sétált egy kislány és az anyukája.

Kérdezte a kislány az anyukájától: Anya, veszünk egy tojásos-baconos szendvicset? Az olyan finom, múltkor olyat ettem a többiekkel.

Anya: Mennyibe kerül?

Lány: Kb 600 Ft.

Anya: NORMÁLIS VAGY?? HÁT MIT KÉPZELSZ MAGADRÓL, TUDOD MIKOR FOGOK NEKED HATSZÁZÉRT SZENDVICSET VENNI, HÁT NEM VAGYUNK MI ILYEN GAZDAGOK, HOGY ILYEN HELYEN EGYÜNK.

Szegény kislány úgy leordította az anyja, hogy sírva fakadt.


Tiszta ideg vagyok emiatt. Miért léteznek ilyen szülők? Minek szülnek gyereket, ha ennyit sajnálnak tőlük?


2015. máj. 4. 11:39
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
92%

Mert valakinek pár száz forint is sok.

Pl. drága egy 600 forintos szendvics, amikor otthon ingyen megcsinál egy szendvicset, mert van hozzá minden hozzávaló. Akkor pazarlás inkább venni.

Van akinek nagyon be kell osztani, hogy mikor, mire költ, főleg ha már gyerek is van.

Fagyizni sem kell mindig, lehet, hogy éppen kaja előtt voltak, akkor nem kell előtte nasizni, vagy lehet, hogy otthon is volt fagyi, jégkrém.

Biztos nem sajnálják, hanem nem telik rá. De majd legközelebb hívd meg őket te, ha neked annyira nem számít :)

2015. máj. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
93%

Attól hogy akkor nem vettek meg neki valamit pár száz ft-ért, nem jelenti hogy máskor sem. Amúgy meg nem látsz bele a hétköznapjaikba, így kár ilyenen vinnyognod.

Majd ha saját keresetből el kell magad meg a gyereked tartani, rájössz hogy ami naponta csak 300 ft pl fagyi, az egy hónapban már 10.000 ft csak mert minden nap evett egy gombóc fagyit vagy egy drágább csokit. Most nem kapta meg, máskor meg valószínűleg megkapja. Nekem ugyan nem lenne nagy gond, de simán el tudom képzelni, hogy valakinek a napi 300-400 ft pluszba már nagy megterhelés, főleg ha felszorzod esetleg a testvéreivel..

2015. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
87%

Majd ha Te is szulo leszel akkor majd rajosz. Konnyu itelkezni, ha fingod sincs agyereknevelesrol.

En ha az 5eves fiammal elmegyunk setalni , ugy fel ora alat mar vagy 2-3 ezeret elkolteni szuksegtelen, egeszsegtelen baromsagokra ha hagynam. Es van amikor en is azt mondom, hogy draga, pedig megtudnam venni , de nem teszem.

2015. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 Trafó1 ***** válasza:
95%

Ne ítélj amíg nem ismered a teljes képet.

Ki tudja mi van a háttérben.

Ettől függetlenül nem mindegy a hangnem, főleg gyerekkel szemben.

2015. máj. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
90%

A fagyi árának a kispórolását túlzásnak tartom, régebben én is megemlítettem egy anyának, hogy vehetne egy fagyit, és közölte, hogy a gyereke kb 3 napja gyógyult ki a náthából, így nem akarja a szervezetét megterhelni.


A másik: Eleve nem normális, hogy valaki mekibe viszi a lányát. 600 Ftért sokkal finomabb és EGÉSZSÉGESEBB dolgokat lehet venni, amik nem csak fél órára laktatnak jól, de túlzásnak tartom a leordítást.

Az is lehet, hogy hitelük van, az anya szenved vele..


Azért mert te jól élsz, nincsenek anyagi gondjaid, másoknak 100 forint is áldás, ebbe gondolj bele.

2015. máj. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom, téged még a szüleid tartanak el, az ő pénzükből veszed a fagyit meg a mekis kaját. Nem magadnak keresed meg az árát. Így elképzelhető, hogy nincs -- nem is lehet -- sejtésed sem a kérdésben említett személyek anyagi helyzetéről, sem a sok, kevés, de legfőképpen az elég fogalmáról.

Tudod, amíg nem volt munkám, eljártam takarítani meg idős nénit gondozni. Ez heti 6.000 Ft keresetet jelentett. Ebből kellett MINDENT kigazdálkodnom. Volt, hogy 500 Ft-ból kellett megoldanom a napi kaját -- egész napi, érted? --, nem még 1 szendvics 600 Ft! Sőt, kapaszkodj meg, olyan is volt, hogy egy teljes hétre volt 1000 Ft-om! Ha meg gyereket nevel az ember, természetesen megint teljesen más dimenzióba kerül a pénz. ("30-ért meg minek venni egy gombóc fagyit, mikor lehet kapni 130-ért is, jó minőségűt? Ez így tényleg drága, ne haragudj!)

Nem leugatni akarlak, kérdező, csak pontosan tudom, hogy amit az ember maga személyesen nem élt át, arról nincs fogalma. Lehet, hogy elképzelése van, de fogalma, az nincs.

Lehet, hogy az említett szülők nem pár száz forintot sajnálnak a gyerekükre, hanem SOKKAL FONTOSABB DOLGOKAT is megvonnak -- tőlük, és/vagy saját maguktól is.

Az már csak az én személyes véleményem, hogy fagyi és mekis kaja nélkül is van élet...

2015. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy tényleg nem engedhetik meg maguknak. De lehet, hogy a gyerek aznap már a harmadik-negyedik dolgot akarja megvetetni a szülővel.
2015. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
89%

Én nem vagyok rossz anyagi helyzetben, de megmondom őszintén ezek tényleg nagyon drágák!


Jó a szülőnek nem így kell reagálnia a dolgot ezzel veled értek egyet, de azért ez tényleg sokba kerül ám.


A Mekis kaja szín tiszta egészségtelen szemét igaz gyerekként 3-4 havonta én is ettem ott nem tagadom meg legutóbb tavaly amikor olyan helyen jártam hogy volt meki és már kajás voltam én is vettem ott egy csirke burgert vagy mi volt az már nem emlékszem csak mert elég sokat kellett várnom, kocsiba nem akartam ülni így gondoltam picit elütöm bent az időt. Tényleg sokba kerülnek ezek, én idehaza számolgattam csak így fejbe nagyjából fele ennyiét otthon ezeket én is megcsinálom úgy hogy legalább tudom mi van benne. Én fagyit már évek óta nem ettem így hogy fagyizóba vettem, ez nagyon sok! Jó te lehet azt mondod hogy nem drága mert ehhez vagy szokva és telik rá, nekem is telik, nem erről van szó csak én gyerekként amikor időnként megkívántam a fagyit alig 100Ft volt egy gombóc, de az is finom volt legalább és már akkor sokallták. Én fagyit is inkább megveszem dobozosba a fagyasztóba elfér, és ha megkívánom pár gombócot kiszedek és azt eleszegetem.


És ugye lehet ezt te még nem értheted de sok szülő azért sajnálja mert sokan egyik napról a másikra élnek, minden egyes forintot többször meggondolnak mire költik el. Én dolgozom, még szüleimmel élek így elég sokat tudok félre tenni, de én sem dőzsölök állandóan ilyen dolgokkal persze én most ha apuka lennék nem sajnálnám a gyerekemtől, de azért rászoktatni sem szabad hogy mindig kap, mert ha nincs pénz és nem telik erre akkor meg kell tanulja hogy nem mindig van ám fagyi. Mi is éltünk a szüleimmel úgy hogy egyikőjüknek sem volt munkája 3 hónapi és a tartalékaikból éltünk, akkor én dolgoztam egyedül diákmunkán hogy ami nekem kell arra teljen tankönyvek, füzetek, táska, ruha, buszbérlet, és bizony az összes pénzem erre ment el. A szüleim egy vasat nem kértek el tőlem, de mondták hogy nekik nincs pénzük tanulni meg kell így ezt rá kell szánjam nincs mese. Amikor már lett munkájuk és ugye jobbra fordultak a dolgok már nekem is volt pénzem, de ezzel még jobban megtanultam hogy a pénz nem a fán meg a földben terem és ha valami kell azt a szükséges dolgok után vehetem meg ha kispórolom magamnak.

2015. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
84%
Bocs, 230-ért.
2015. máj. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
85%

Valakinek tényleg drága a 230forintos fagyi vagy a 600forintos szendvics. Nem mindenki visz haza 150-200ezer forintokat havonta. Nem biztos, hogy sajnálja tőle azt a párszáz forintot, de a nincsből nem lehet adni. Az már más dolog, hogy leorditja a gyerek fejét. Meglehet neki szépen is mondani.


Én pl megtehetném, hogy naponta mekibe egyek, de az minden csak nem étel. Házi koszt az igazi.:)

2015. máj. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!