Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti meddig éltetek a szüleitek...

Ti meddig éltetek a szüleitek nyakán?

Figyelt kérdés
Hány évesen költöztetek el?
2015. jún. 11. 08:40
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit durvának érzem a kérdésedet. Engem a szüleim tudatosan vállaltak, megfelelő anyagi körülmények közé, házasságba. Az elmúlt 22 évben nyilván voltak jobb és rosszabb helyzetek is. De ez sosem jelentette azt, hogy nyűg lennék nekik én vagy akár a testvérem. Mostmár egyetemre járok és még mindig otthon élek. De már 16 éves korom óta dolgozok nyáron. Ebből fizetem a nyelvvizsgát, ruházkodom, stb. Olyan is volt már, hogy egy hirtelen jött kiadás miatt nagyon megszoroltunk, és a nyáron keresett összes pénzemet odaadtam a szüleimnek. Amikor jobban álltunk anyagilag, akkor meg ők támogattak. Pl. külföldi utak, stb. Mi családként próbálunk működni, egymást támogatva. Mégha ez manapság hülyén is hangzik.
2015. jún. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen agresszió miatt páromhoz költöztem, befejeztem a szakmát, közben amikor volt mit, vállaltam egy-egy napi diákmunkát. 6 évvel később most továbbtanulni igyekszem, mellette itthoni melót kreáltam magamnak, és hálás vagyok páromnak, hogy átvállalta mindazt, amit soha nem kaptam volna meg a szülőktől: a (igaz szűkös) anyagi biztonságot és esélyt a fejlődésre.
2015. jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
75%

Ez elég bonyolult volt. Hosszú ideig jártam egyetemre, nyáron dolgoztam, abból tartottam el magam év közben, de persze támogattak is a szüleim. Félig már átköltöztem egy egyetemi társam, egyben akkori páromhoz, de megromlott a kapcsolatunk és 4 év után vége lett. Anyagilag nullán menekültem vissza a szülőkhöz, szerencsére ebből sosem volt vita vagy konfliktus. Gyakorlatilag ekkor már eltartottam magam, csak a lakhatást adták nekem, szeretettel, jó szívvel. Elfértünk.


25 évesen találkoztam életem párjával, mostmár évek óta együtt élünk, szóval valahogy 26 körül szakadtam le végleg otthonról.


Szégyellnem kéne? Szerintem nem, sosem voltam semmittevő, élhetetlen, mindig ambíciózus, magasabbra törekvő voltam. Sosem használtam ki a szüleimet. Anyám 26 évesen is még marasztalt volna... :)

2015. jún. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Én 26 éves vagyok és még mindig nem sikerült elérnek azt a szintet, amire azt hittem anno, hogy ennyi idősen már képes leszek. Ráadásul a szüleim nem tudatosan vállaltak, gyerekkorom óta azt hallgatom,, hogy amíg az ő kenyerüket eszem...meg majd 18 éves koromban...már ők is várják, hogy elmenjek, de tök béna vagyok ehhez:(
2015. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
19 évesen ismertem meg a párom, ekkor kezdtem el dolgozni a fõiskola mellett, majd a 21. szülinapom után kicsivel költöztem össze vele, amikor befejeztem a sulit.
2015. jún. 12. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
NYAKÁÁÁN?!?! A mai napig nem bocsátották meg, és mindennap felemlegetik, hogy 40 évesen már nem velük akarok lakni!
2015. jún. 12. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Nem költöztem el, de nem élek egyiknek a nyakán sem. A szüleim elváltak, itt van egy családi ház, ami ketté van osztva, az egyik része üresen állt amikor végre megtörtént az osztozkodás. Egyértelmű volt, hogy nem megyek albérletbe, ahol teljesen egyedül lennék, és fizethetnék egy idegennek. Megegyeztünk, hogy kifizetem a rezsi rám eső részét és teljesen önellátó vagyok. Mintha egy társas házban lennénk szomszédok. Külön bejárat, külön konyha, fürdő, magamra mosok, főzök, bevásárolok... mégis ott van a családom, ha kell vmit segíteni. De nem szólunk bele egymás dolgaiba. Majd külön költözök, ha aktuális lesz a családalapítás téma. 30/n
2015. jún. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
19 évesen tanulni vidékre Bpestről, 22 évesen vissza, 26 évesen végleg el.
2015. jún. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!