Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben adnátok még...

Ebben az esetben adnátok még egy esélyt az anyának? Vagy ezt (egyelőre? ) jobb nem erőltetni?

Figyelt kérdés

A történet röviden: fiatal egyetemista csaj összejött az egyetemi témavezetőjével (pár hónapos affér) és védekezés mellett teherbe esett tőle. Elvetetni nem akarta (bár lehet ezzel mindenki jobban járt volna), megszülte, mivel nyár elején született, 3 hónapig "nevelte" utána megmondta az apának, hogy vagy magához veszi vagy megy az árvaházba a gyerek. Az apa magához vette és ő neveli a 13 éves lányt. Az anya minden jogáról lemondott akkor, de most megjelent, hogy jelen akar lenni a gyerek életében (eddig is fizette "jóindulatból" a gyerek iskoláztatását és felébredt benne az anyai ösztön, mert 35 év fölé került és eddig a szép karrierjét építgette. Egyedülálló nő a mai napig).

De a kislány annyira utálja az anyját, hogy azt szavakkal elég nehéz leírni. Még képen sem nézi meg, meg se ismerné az anyját. Ráadásul nem egyszerű eset, mentális betegsége is van, zárkózott... jobb, ha elő se hozzák neki.


Mit szóltok ehhez a helyzethez?



2015. jún. 13. 10:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%

Nézd, ha a gyerek nem akarja, akkor nem kell erőltetni.

Bár mondjuk kamu szagú a történet, legalábbis az a része, hogy az anya lemondott a jogairól.

2015. jún. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

Tiszteletben tartanám a gyerek kívánságát, mivel elég idős már ahhoz, hogy ezt eldönthesse. Semmi értelme erőltetni.

Ha meg akarja ismerni, engedném, ha nem, akkor pedig megmondanám az anyának, hogy késő bánat, ez van.

2015. jún. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Első válaszoló, miért lenne kamu??

A mi anyánk ugyanezt tette, majd ő is pár év múlva megjelent, hogy "anya" akar lenni. Mi sem kértünk belőle.

29/N

2015. jún. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem adnék esélyt. Ebben az esetben a gyerek reakciója teljesen természetes. Éljetek ketten boldogan!
2015. jún. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors és normális válaszokat!!

A kislány a mostohahúgom (az apának van egy idősebb fia, azaz én, az én anyám is lelépett, de én már nem otthon élek, 2x annyi idős vagyok mint a húgom) és eléggé aggódok érte, mert nagyon feldúlta, hogy most meg "kell" az anyjának, mikor 13 évig mi neveltük apámmal. És nem kamu, írásba adta akkor, hogy lemond a jogairól.

2015. jún. 13. 11:09
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerek nem akarja, nem adnék esélyt. Elég nagy már ahhoz, hogy tudjon erre a kérdésre válaszolni. Szabad kezet adnék neki abban, hogy akarja-e tartani vele a kapcsolatot, avagy sem.
2015. jún. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
Aki valaha is lemond a gyerekéről, az soha többet ne nevezze magát anyának. A húgod reakciója pedig teljesen természetes, én sem akarnék arról a nőről hallani soha.
2015. jún. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
84%
Én is anya vagyok,és belegondolva a nő helyzetébe hát...neki sem lehet könnyü,de gyalázatos hogy 13év után döbben rá hogy hopika anyuka vagyok,na megyek is akkor és nevelgetem.Ha a gyerek nem akar hallni sem rola,hagyni kell,majd ő eldönti mit szeretne.Rontanak a helyzeten ha erőltetik.Semmiképp sem engedném a közelébe.Az anyának joga már nincs gyakorlatilag semmihez,viszont a kislánynak van,hogy eldöntse mi jo neki.
2015. jún. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
"anyukát" el lehet küldeni oda, ahol eddig volt. Hagyjon szegény kislánynak békét! Persze ha majd a lány akar találkozni vele, azt engedném, de ha most látni se akarja, akkor mindenféleképpen a gyerek akaratát érvényesíteném!
2015. jún. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
8%

Azért az apa is érdekes lehet, ha minden nő lelép mellőle :D

Nekem is kamuszagú.

De ha nem, akkor a kislányon múlik, hogy akarja-e tartani a kapcsolatot az anyukájával. Nem lehet erőltetni.

2015. jún. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!