Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családok! Ti mentek nyaralni?...

Családok! Ti mentek nyaralni? Esetleg szerveztek együtt programokat? Érdekelne máshol hogy megy ez?

Figyelt kérdés
Az én családom soha nem volt nyaralni együtt, de még programokon sem voltunk, és embereket sem hítunk meg. A szüleink sehova sem vittek el minket pedig volt rá idejük és pénzük is. a nyár minden hónapjában csak otthon ültünk és vártuk az iskolát, miközben a szomszédban és az ismerősök állandóan úton voltak. Más családokban ez hogy megy? Én egy kicsit kellemtlenül érzem magam emiatt.

2015. jún. 13. 14:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Mi mindig mentünk nyaralni is, meg programokra is.
2015. jún. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi is szüleimmel majdnem minden nyári hétvégén mentünk valahová, vagy itthon csináltunk valamit, pl áthívtuk barátainkat kerti sütögetésre, meg ilyenekre, vagy mi mentünk másokhoz. Jártunk nyaralni is, igaz belföldön de imádtam, nagyon szerettem.


Nekem már saját családom van, van egy 3 hónapos pici lányunk, tavaly voltunk a párommal nyaralni sőt akkor olyan sok munkája is volt a nyáron hogy még a Sziget fesztiválra is eljutottunk amire nagyon régóta vágytam. Idén a pici miatt nem megyünk el nyaralni mert hosszú is lenne az út, közelbe elmenni pár napra az nem nyaralás meg kb semmi értelme azét szállást fizetni, nagyon most nincs is rá pénzünk. Annyit vállalunk be hogy a párom tesójáékhoz utazunk le egy hétvégére ami kb másfél órás út, ezt bemerjük vállalni a picivel, meg ha úgy alakul akkor pár hétvégén csinálunk programokat, időjárástól függ mert hatalmas hőségbe sem szeretünk kint lenni, jó nem akkorába mint ami most van mert ez nyári idő, és ez nekünk tökéletes de 35 fok felett már gond, standra sem nagyon járunk most a pici miatt.


De persze tervezzük hogy ha már nagyobb lesz a gyerek akkor többet fogunk eljárni ide-oda ha anyagilag úgy alakul.

2015. jún. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Mi a Bora Borára szoktunk elmenni 2 hétre minden évben szép hely :)
2015. jún. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi minden évben voltunk nyaralni, pénzspórolás érdekében úgy, hogy egy évben külföldön, a rá következő évben itthon valahol egy hetet - általában valamelyik határ közelében, így a szomszédos országokat is megnéztük :)


Hozzánk mind a Velencei-tó, mind a Balaton elég közel van, így oda gyakran lementünk 1-1 napokra.


Már felnőtt vagyok és házas, a férjemmel évente egyszer megyünk egy nagyobb külföldi útra, és egyszer egy rövidebbre, hosszú hétvégére, de sokat járunk el kirándulni, kikapcsolódni 1-1 napokra is.

2015. jún. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem telik rá, de hiszem, hogy majd egyszer fog:)
2015. jún. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Mi még csak egyszer voltunk, Angliában, apu cége fizette. Nem vagyunk szegények de ha nyaralgatnánk minden évben, rövid úton azok lennénk, így maradunk itthon.

Én megyek néha egy-egy táborba, meg nagybátyámékkal voltam Németországban és Ausztriában egy hetet mert ők meg tudták oldani olcsón és vittek engem is.

Nem csinálunk kb semmit amúgy, se én se a szüleim nem vagyunk szociális típusok hogy áthívjunk embereket, nekem egy jó barátom van de túl messze a rendszeres találkozáshoz. Idén nyáron is csak közösségi szolgálaton fogom látni, ugyan oda megyünk majd.

15/l

2015. jún. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kicsi voltam minden nyáron jártunk Balatonra a szüleimmel illetve strandokra is. Rokonok miatt szoktunk menni egy-két alkalommal az évben, de nyaralás céljából ritkán. A szüleim dolgoznak, egyikük csak egy hét szabadságot kap és apámat nem igazán lehet rávenni, hogy elmenjünk bárhová is. Ő mindig ilyen volt és ahogyan "öregszik" egyre inkább jellemző rá. Ha teheti akkor minden percét otthon tölti, nincs igénye semmilyen emberi társaságra vagy kikapcsolódásra. Nincsenek olyan barátai vagy haverjai sem, akikkel leülnének beszélgetni vagy valami. Néha hívja egy-egy ismerőse bográcsozni meg ilyenek, de mindig nemet mond. Munka után hazajön és befekszik a tv elé és azt nézi. Azt mondja, hogy abban az egy hétben mikor szabadságon van ő csak otthon akar lenni és mindenki hagyja békén. Volt, hogy elmentünk egy hétre Balatonra, de nem sok értelme volt, én legalábbis halálra untam magam ott egyedül, de szerintem anyám sem élvezte különösebben. Soha nem jött hozzánk vendégségbe senki sem (rokonokon kívül) és ő sem ment sehova. Az én barátaimnak sem örül, ha átjönnek hozzám mert minek jönnek ide idegenek meg őt zavarják, stb.. Anyukámhoz néha átjön a barátnője, de ez is elég ritka. Az utóbbi években az idősebb testvéremmel voltam külföldön pár napot és ez idén is így lesz. Vele kirándulunk, nézelődünk és hasznosan töltjük az időnket, én nagyon élvezem és szeretem. Itthon aa környéken is szoktunk kirándulni vagy akár csak hétvégente biciklizünk. Régebben nem zavart, ha otthon ücsörögtem mert úgymond "ezt tanultam", de egyre rosszabbul viseltem és most már konkrétan beleőrülnék, ha egész nyáron otthon kéne ülnöm egyedül és várni a sulit.

16/l

2015. jún. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként sokat nyaraltunk, főleg rokonoknál. Aztán sok 2005-ben Bulgária öcsémmel és apámmal, majd 2008-ban már a férjemmel és anyámékkal. Majd sok év szünet után végül 2012-ben jutottunk el újra nyaralni, és azóta is minden évben mentünk a férjemmel 5-6 napra Balcsira + 2-3 nap hosszú hétvége valahol. Idén rokonokhoz megyünk Zalába.

Félreértés ne essék, ezek mind kuponos nyaralások, de nem bánom :) A terv az, hogy minden évben legalább 4-5 napra nyaralás. Idén 7-8 nap, de két hét szabin leszünk, ha jó idő lesz, utána is balcsi, velencei-tó stb.

2015. jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi ritkán tudunk csak családi programokat szervezni, de az igény megvan rá. Mivel a szüleim hétfőtől szombatig dolgoznak, alapvetően csak a vasárnapok vannak, amikor pedig általában pihennek, ritkán fér bele elmenős program. Anyagilag nem állunk valami jól, így az elmúlt években sajnos nem volt nyaralás, nem fér bele, csak egy-egy napra megyünk kirándulni, strandra, állatkertbe stb. A nagyszülők és a többi rokon is budapesti, mint mi, így nem szoktunk több napra vendégségbe utazni és hozzánk sem jönnek.
2015. jún. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Anya nem szeret repülni, így ő a kerti medence mellett napozik egész nyáron.

Apa annyira nem szeret engem, hogy inkább kifizeti a legjobb barátnőm nyaralási részét is, csak neki ne kelljen velem jönnie...

2015. jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!