Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nővérem miatt nem engedik,...

A nővérem miatt nem engedik, hogy azt hallgassak, úgy nézzek ki ahogy akarok?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és imádom a punk,rock és a metál műfajt.A nővérem 23 éves.7 év van közöttünk.Már oviban is az ilyen fajta zenéket szerettem, soha nem voltak korszakaim, mindig tudtam,hogy ez való nekem.A nővérem is ugyanígy volt.Ő 14 évesen kezdett el úgy öltözködni, hogy látszott rajta mit képvisel.A szüleim engedékenyek voltak vele nagyon minden téren hiszen ő volt az első gyermek a családban és nem volt nevelésből tapasztalatuk.Ezt Ő ki is használta..Elkezdett drogozni, elszökni, inni stb..mindig meggyűlt vele a bajuk.18-20 éves koráig átment egy teljes stílusváltáson személyiségileg és kinézetileg is.Most én is szeretnék úgy öltözni.Persze eszemben sincsen drogozni meg kiszökni csak egyszerűen öltözködésileg.A szüleim ezt nem értik meg és már azt is megtiltják, hogy punkot vagy rockot hallgassak, mondván, hogy egy lányra nem illik ez a stílus..De én ilyen vagyok és nem fogják fel.Hiába magyarázom nekik, hogy attól, mert valaki kinézetben képvisel egy adott műfajt nem lesz lecsúszott narkós, nem értik meg.Mit tegyek?

Köszönöm a válaszokat:)



2015. jún. 15. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Nos...mivel én is imádom a rockot és a metált, tudok adni tapasztalatot:


Led-Zeppelin Stairway to Heaven. Led-Zeppelin egy hard rock együttes volt egészen 1980-ig. Ezt a számot még egy hitoktató is imádja, mert kellemes. Itt bemutathatod a rockot, mint lágy oldalt. Aztán mehetünk a keményebbekhez:

Deep Purple Smoke on the Water ez már klasszikusabb...

aztán keményebb: Metallica Nothing else Matters ezt feldolgozta az Apocalyptica egy négy csellós banda (ha szeretik a komolyzenét, ezzel bevághatsz nekik)

aztáááán...a punkot nem szeretem, arra nincs tippem.


próbáld a lazábbik, érzelmes oldalukat is megmutatni, illetve, fokozatosan válts öltözködési stílust. ne mindent egyszerre. én is ezt csináltam.

2015. jún. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
hülye vagyok...nem tapasztalatot...tippet...más felé járt az agyam, épp headbangelni készültem :D
2015. jún. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Borosta2 ***** válasza:
53%
csukd szépen be az ajtót és had szóljon a zene xd hidd el én is hasonlóképp voltam képzelj el egy konzervatív polgári családod na én abba hallgattam állandóan Rammsteint meg ilyeneket.((ami azért a betegnél is betegebb ahogy apám állandóan mondta... mondjuk ez miatt àlltam neki még nyelvet is tanulni... szóval számomra haszna is volt)bocs nem hallgattam mert most is szoktam...) nem értem miért kell ilyeneken fennakadni.
2015. jún. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Azert feltenek, mert nem akarják hogy te is oda juss, ahova a nővéred. Ez teljesen érthető részükről.
2015. jún. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

A vege lemaradt:szoval szerintem ha látják hogy neked tenyleg csak az eleterzesrol szól, es nem a drogról, pialasrol, akkor szerintem idővel elfogadják. :)

Ha amugy jol tanulsz es megbízható vagy, tuti hogy egy idő után lazabbam veszik :)

De ez sok idő.


En a helyedben finoman jelezném, hogy azért mert otthon tiltják hogy metalt hallgassak, mashol még lehet, ezzel a te korodban mar semmit nem érnek el.

Engem személy szerint az is érdekelne, h a nővéred miert kezdett el lecsuszni.

Ennek mindig, mindig oka van- és ez nem a zene, az biztos.

2015. jún. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy nem a zene az oka... kb 17 évesen jöttem rá én, hogy ez való nekem, de egyszerűen azért, mert akkor éleset változott a személyiségem. Azóta semmi mást nem hallgatok.

És mégis, 22 évesen, alig voltam együtt valakivel (csak komoly kapcsolat), soha droghoz nem nyúltam, mert lenézem, nem cigiztem, és inni is csak ritkán, sportolok, normálisan élek. Tökre nincs kapcsolat a kettő között. És ismerek olyan punkot, aki szintén nem cigizik!

Meg mi az, hogy lányra nem illik?:D

Jó mondjuk azt elismerem, én nem öltözök úgy. Max annyi, hogy utálom a színeket, inkább csak feketében vagyok, a hajam is az, és hosszú, de alapból nem tűnik fel. Így viccesebb, ha valaki megtudja, még nagyobbat néz:D

Próbáld meg őket példákkal meggyőzni, hogy köztük is vannak normális emberek.

Meg ne a nővéredből induljanak ki. Mi is teljesen más személyiségek vagyunk a húgommal, ő pont olyan, mint a te nővéred, de én a teljes ellentéte.

2015. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Diplomata szülők, szóval ezt a fajta zenét is évekig tartott feldolgozniuk.A tanulást olyan szinten szigorúan veszik, hogy 4.6-rol rontottam év végére 4.4-re már egyből megkaptam, hogy ez azért van, mert egybefügg a zenei izlésemmel...

Múltkor vettem egy Green Day-es pólót és hetekig azt hallgattam, hogy te is kezded majd a drogokat meg, hogy olyan leszel mint a nőv3res.Bár az összefüggést én sem értem.

2015. jún. 15. 23:51
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Ó, hát az ilyen nagyon teljesítménycentrikus szülők gyermekei eleg gyakran élnek a droggal, mert legalább ott tudnak lazítani. :/

Nem lehet könnyű neked.

2015. jún. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
Ne az öltözködéssel akard már önkifejezni magad, hallgasd, amit szeretsz és kész. Minek kell a szüleid arcába tunkolni, Gondolkodj már. Az egyik gyerekük emiatt lett ilyen szánalmas (amit írsz, az alapján hát bocs, de az), eszükben sincs ezzt mégegyszer eljátszani. Fejezd ki maagd másként, értelmes, felnőtt ember módjára és ne ilyen hülyeségekkel. Úgy mindenki megnyugodhatna.
2015. jún. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Igen a nővérem tényleg szánalmas VOLT.De a viselkedéshez mi köze van a zenéhez?A testvéremre senki nem erőszakolta rá a drogokat ő döntött így és a zene miért bíztatna valakit arra, hogy szerekhez nyúljon?Plusz az öltözködésen nem múlik semmi attól, mert Ő ilyen lett nekem nem kell.Csak ezt nem tudják felfogni, hogy nem mindenki egyforma.
2015. jún. 16. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!