Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom szeretné magához...

A párom szeretné magához venni a gyermekeit, ami elméletben nagyon szép gondolat, de a valóságban kivitelezhetetlen. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt. Neki van az előző kapcsolatából 2 lánya (9 és 12 évesek), nekem egy fiam (7 éves) és egy lányom (5 éves).


A párom mostanában elkezdett arról beszélni, hogy milyen jó lenne, ha az ő lányai is velünk élnének. Egyre többször kerül szóba ez a téma és ismerem annyira, hogy tudjam, szeretné ezt megvalósítani.

A probléma azzal van, hogy úgy már végképp nem férnénk el. A ház amiben élünk 50-50%-ban az enyém és a testvéremé, 4 szoba van benne. Kettőt mi használunk, kettőt a tesóm és a barátnője.

Mindkettőnknek van állásunk és bár nem élünk fényűzően, nem lehet okunk panaszra.

A párom gyerekei most az anyai nagyszülőknél élnek, mert az anyjuk külföldön dolgozik és csak 2 hetente van otthon. Szerintem nem lenne jó ötlet kirángatni őket a megszokott környezetükből.


Nem tudom mi lenne jó reakció a részemről. Próbáljam lebeszélni, támogassam vagy tegyek úgy mint aki meg sem hallja az egészet?


2015. jún. 16. 12:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%

Hát a leirasodban semmi megvalisithatatlansagot nem latok.

En tamogatnam a parom inkabb es keresnem a megoldast.

2015. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 HUN_Sector ***** válasza:
95%
Ülj le vele és beszéld meg vele ezeket. Meg kell teremteni a feltételeket a gyerekek lakhatására, ha ezt szeretné. De úgy, hogy 1 szobában ti laktok, egy másikban meg 4 gyerek, az nem kivitelezhető. Végül is nem kollégiumról van szó, hogy egymás nyakán legyenek a gyerkőcök. Amint ezt megérti, szerintem ő is tud gondolkodni majd olyan megoldáson, mely kölcsönösen megfelelő lehet mindenki számára.
2015. jún. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%

Én megértem, ha a gyerekeit szeretné maga mellett, főleg így, hogy a nagyszülőknél vannak.

Viszont azért kérdezd meg tőle, hogy melyik szobába szeretné elszállásolni őket? Mellétek? Vagy a másik két gyerekkel együtt?

Neki nincs lakása, hogy esetleg egy nagyobbat tudjatok venni közösen?

2015. jún. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 1#es!

Azért két szobába 6 ember nekem picit soknak tűnik... ha megoldható, keressetek egy nagyobb lakást-házat

2015. jún. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%

hát 4 gyerek egy szobában nem egyszerű, de nem is megoldhatatlan...viszont a lakás a tiéd, nem neki kell eldöntenie, hogy odaköltöznek-e a gyerekei vagy sem


esetleg keressetek egy másik házat

2015. jún. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem teljesen érthető, hogy magához akarja venni őket. Végül is nincsenek is az anyukájukkal.

Gondolj bele, hogy ha te szeretnéd magadhoz venni a két gyereked, mert épp nem veled élnének. Ez ugyanaz a helyzet! Neki ők ugyanolyan gyerekei, mint neked a te gyerekeid!

Támogasd! Bár ugye elsősorban az számít, hogy a gyerekek mit szeretnének. Ha nekik úgy jó, ahogy most van és nem akarnak ezen változtatni, akkor nem szabad erőltetni. Akkor inkább azt kell megoldani, hogy többet találkozzanak az apukájukkal, hogy szoros lehessen köztük a kapcsolat.

2015. jún. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
76 %-os. Te normális vagy? Mi az, hogy addig ütnéd??? A kérdezőnek ez a saját lakása, nyilván van joga eldönteni, hogy a két szobában ezután négyen, avagy hatan laknak, ugyanis egyáltalán nem mindegy. A párja pedig tehet ez ellen, mégpedig úgy, hogy saját pénzből vesz egy nagyobb kéglit, ahol elférnek a saját gyerekei is. Vagy megbeszéli a párjával, hogy közösen vesznek egy nagyobbat.
2015. jún. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

4 es.. mondom megoldast jeresni. Azt mondta mindketten keresnek esnem elnek azert rosszul . Nyilvan nem a tesojaek nxakava gondoltam... amugy meg nem tudunk negyzetmetert. Lehet siman osztato az egesz. Lehet a 4 szoba 4 kicsike es mar most is eppencsak elfernek..


Nekem ha amugy dolgoznak es rendben vannak az azert fura egybol elhatarolodni ilyentol.

Megoldast kell keresni. Nem azt mondani ide nem. Barhol lennenek pkusz ket gyerek valtoztatasokat igenyelne.

2015. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
44%
A tesódéknak nem elég egy szoba? Mert akkor a másik szobájukat bérelhetnétek tőlük.
2015. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
Én nem mennék bele. 4 gyerek egy szobában = semmi magánélet. Inkább akkor egy 3 szobás ház kellene Nektek. Nem zsúfolnék össze senkit így.
2015. jún. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!