Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi segítene feldolgozni ezt,...

Mi segítene feldolgozni ezt, hogyan fogalmazhatnám meg a problémám?

Figyelt kérdés

Szüleim már régen szétmentek, de mindkettejükkel jó viszonyban maradtam utána, illetve köztük is megmaradt a jó kapcsolat.

Aztán apukám életébe belépett egy nő, ami mindent megváltoztatott. Apám szóba sem állhat anyukámmal, velem meg ugyan megpróbálja tartani a jó kapcsolat látszatát, de már régen nem ugyanaz. Eddig a teljesen őszinte kapcsolatunkat felváltotta a titkolózás. Vagyis, én próbálok mindent úgy csinálni, ahogyan régen, de ő titkolózik előlem a mindennapjairól, amiről persze a barátnőjének facebookjáról úgyis értesülök (el képzelni sem tudom, hogy mi mindent nem tudhatok ezen felül). A családi eseményekről engem már nem is értesít, nem hogy hívna, míg a barátnője gyerekét mindenhova magával viszi. Mindezek után ő sértődik meg rám, hogy olyan ritkán hívom fel (volt olyan hét, amikor 4 nap is hívtam, ezzel szemben ő aligha keres engem).

Egyértelmű, hogy a barátnő hozta a változást az életünkbe, de egy rossz szavam nem lehet rá, mert velem szemben nagyon aranyos és segítőkész, nincs semmi, amit jogosan a fejéhez vághatnék.

Már rég úgy érzem, hogy a nő gyereke sokkal fontosabb lett apám számára, mint én vagyok, erre jön a hír, hogy közös gyerekük lesz. Persze, ha értesülök arról, hogy vettek babakocsit, vagy ezt meg azt, abban a hónapban lemondhatok a rám fizetett gyerektartásról is. Ha kérek KÖLCSÖN, akkor mindig a "nincs pénzem, csóróság van" választ kapom. Mióta ezzel a nővel van, nem száll be az ajándékok költségeibe, nem vesz nekem semmit, csak pénzt ad, mindig ugyanazt a csekély összeget.

De ha vele vagyok, képtelen vagyok megmondani neki, hogy mennyi fájdalmat okoz nekem a viselkedésével, de már úgy érzem, hogy ezt nem bírom tovább.

Szerintetek mit tegyek?

Vagy mondjak le arról, hogy apámmal visszaállítható a köztünk lévő jó kapcsolat?

Hogyan lehetséges ezt feldolgozni, ezen túllépni és elfogadni a helyzetet?


15/L



2015. jún. 16. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Dettó. A mostohaöcséimnek minden szrt megvesz, tőlem sajnál 10 rugót a bérletre... ja, és az árvaságimat is ő kapja, amit szintúgy a nő gyerekeire, meg hóbortjaira szór.

A kajám a saját pénzemből veszem, a rezsi rám eső részét fizetem, így még azt sem mondhatja, hogy erre költi.


Egyébként lassan 5 éve nem beszélgetünk, hiába megyek le hozzá naponta 4-5-6x, 5 perc után jön valaki, aki szrik bele, hogy kicsit apával szeretnék lenni, leül és pfázik, ő pedig nem jön fel, pedig egy házban élünk. Előbb kopogtat be a srácokhoz, mint hozzám, az édes gyermekéhez.


Szerintem ez már csak kötözéssel fog változni, akkor fog rájönni, hogy bszki, van egy lányom is, aki elmegy... előbb kizárt.


Én nem tudom ezt elfogadni, sem feldolgozni, depressziós lettem, kajazavaros...

2015. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sajnálom!! :(


Mi már 2 éve nem élünk együtt, én anyukámmal maradtam, úgyhogy rajtam a költözés nem fog segíteni.. De remélem rajtad igen! ;)

2015. jún. 16. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!