Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy szülő hogy...

Szerintetek egy szülő hogy tudja feldolgozni hogy a gyereke gyilkos lesz? Ti hogy reagálnátok? ( nem történt semmi ilyen csak érdekel hogy dolgozzák ezt fel az emberek)

Figyelt kérdés

2015. ápr. 15. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Sokszor felteszem magamban ezt a kérdést az elmúlt napokban, a zalaegerszegi gyilkosság kapcsán... Vajon a gyilkos fiatalember hozzátartozói elítélik a gyermeküket? Akkor vajon miert fizetik az ügyvédet a szerencsenmosdatáshoz?? Engem annyira megrázott pl ez a konkrét ügy. Nem tudom mit éreznek de biztos hogy nem jó erzes... Vagy a soproni lőteri gyilkosok... Itt is jo családból való fiatalok az elkövetők... A szulok perkálnak a legmenőbb ügyvédnek :/ tehát a gyilkos kölyköt támogatják.
2015. ápr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Légyszi, ne gyertek ezzel a jó családból valóval. Teljesen átlagos család, három gyerek, panelban, a srác a család isten tudja hány éves, egyetlen kocsiját törte össze, nem a segge alá tolt vadiúj mesetütüt.


Én ismerem mindkét felet, vasárnap óta nem térünk magunkhoz... Sokat elmond, hogy mikor csak azt tudtuk, hogy melyik suliból, a lányom azt mondta, két tippje van, ki az, aki biztos nem, és ők voltak belőle az egyik pár...


Végtelenül normális szülei vannak a srácnak, el nem tudom mondani, mennyire sajnálom őket is, legalább annyira, mint a lány szüleit. A lány családja mellett ott áll mindenki, ami teljesen érthető, ugyanakkor a fiú családjának a halálát akarják a neten sokan... pedig nekik is nagy segítségre és támogatásra van szükségük. A kislánynak (a fiú húgának) nagy szerencséje, hogy olyan iskolába jár, ahol értelmes diákok veszik körül,biztos vagyok benne, hogy nem fogják bántani.


fogalmam sincs, mit tennék hasonló helyzetben, de képtelen lennék elfordulni a gyerekemtől. De azt sem tudom elképzelni, mit érez a lány anyukája, aki elmegy a ballagásra úgy, hogy egy gyereke áll ott a kettő helyett. Felfoghatatlan tragédia :(

2015. ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az munkál bennük, hogy a "gyerekem, kötelességem mellette állni". Nyilván ők sem tapsikolnak a gyerekük dolgaihoz, de ha már így alakult, mitől lenne jobb, ha elfordulnának tőle?
2015. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik rokonom kőkemény alkoholista (42 éves), már rég elvették a jogsiját, de ha volán mögé kerül szinte mindig valami történik, általában kerítést tör össze, na meg a kocsit, ami nem egyszer csak kölcsön autó... Az anyja kétségbe van esve, hogy mi lesz, ha egyszer a fiát nem egy kerítés állítja meg, hanem ártatlan embert gázol halálra. Milliószor fordult orvoshoz az anyja, meg egyéb helyekre, hogy elkerüljön egy esetleges tragédiát. Senki nem foglalkozik vele, mert egy aggódó anyukával semmi dolguk, és lerázzák. És itt kéne valami jogszabályt módosítani, ami alapján betegnek lehetne minősíteni azt aki már szó szerint elitta az eszét. Ha az alkoholista nem fordul önszántából orvoshoz (de ő miért tenné?) akkor nincs konkrétan megoldás ilyen helyzetekre sem. Az anyukája már évek óta attól retteg, hogy a fia egyszer tényleg halálos balesetet csinál. Én viszont attól rettegek, hogy egyszer úgy megharagszik az anyjára, hogy őt fogja bántalmazni, mivel ő nem veszi észre, de egyre agresszívebb. Ha bármi történne, feldolgozni nagyon nehéz lenne, de mindennek van előzménye, amit lehet meg kell előzni!
2015. ápr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 I.B.T. válasza:
100%

Ez talán kukacoskodásnak fog tűnni de nem annak szánom: attól függ, hogy miért gyilkolt. Én nem vagyok szülő de ha én tennék valamit , mondjuk önvédelemből akkor biztos azt várnám el a szüleimtől, hogy ne érezzenek semmi "negatív" dolgot.

Ha pedig szánszándékkal nekimennék valakinek csak mert megtehetem akkor vigyenek a börtönbe... ha hagyom magam elkapni (ha ilyet csinálnék biztos nem bíznám magam a magyar igazságszolgáltatásra). Félreértés ne essék, ok nélkül (önvédelem, stb) nem ártanék ilyen mértékben senkinek sem.

2015. ápr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A barátaimnak is ebben a helyzetben vannak, fiúk rossz társaságba keveredett, kamasz is volt és most börtönben van. Szüleit nagyon sajnálom.

Én biztos idegösszeroppanást kapnék, de megtennék mindent, ami tőlem telne.

2015. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy szülő mindig a gyereke mellett áll. Valószínűleg mentsegeket keres neki bár ez attól függ miért tette pl. Elmebetegnek gondolják vagy hasonló okokat.
2015. ápr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, másodiknak üzenem hogy nem ismertem a hátteret , a srácról mindenhol ez jon le a médiából, hogy aranyifjú. Engem sokkol ez az egesz, fel nem tudom fogni, hogy lehet ezt túlélni. Én a soproni ugy hátterét ismerem jobban ott tenyleg "jo családból" való a jéghideg elkövető. Imádkoztam egyébként a lány es a fiu családjáért is, pedig nem vagyok templomba járó. Egy édesanya vagyok.
2015. ápr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi is sokat beszélgettünk erről a férjemmel a zalaegerszegi ügy kapcsán, mert itt lakunk, és a fiú anyukájához is volt szerencsém terhesen, és tényleg nagyon kedves, aranyos szülésznő. A fiunk még csak másfél éves, de sokat beszélgetünk arról, hogyan szeretnénk nevelni, milyen értékeket adjunk át neki. Persze nem neveli senki erre a gyerekét, nem erre gondoltam ezzel kapcsolatban. Pont az volt az első gondolatunk, hogy kétccsaládot tett tönkre a fiú. Nem tudom, hogy mit tennék. Biztos meglátogatnám, de nem tudom, hogy ügyvédet fogadnék-e neki. Ezek nagyon nehéz helyzetek, és az ember élképzelni sem tudja a reakcióját, amíg bele nem csöppen egy ilyen szituációba. Mondjuk remélem, hogy soha nem kell.ezt átélnem.
2015. ápr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg tönkretette a fiú a saját családját és a kislány családját is. Egyiküknek sem lesz soha többé olyan az élete, mint a gyilkosság elott ;(
2015. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!