Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti a 16 éves lányotoka...

Szülők! Ti a 16 éves lányotokat Meddig engednetek el este otthonról?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez sokmindentől függ, de mégis mondjatok egy időpontot körülbelül. (rendes, szófogadó lányról van szó)
2015. jún. 19. 20:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg tényezőtől függ

Városban/faluban egyedül/társasággal bkvval/kocsival/gyalog diszkó/pláza/sziget

Ha ilyen akkor 10ig ha olyan akkor 12ig is

2015. jún. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
én alapjáraton nem nagyon jártam el otthonról. inkább 20-ban. egyszer voltam 16 évesen bulizni, de anya azt mondta hajnal 2-re menjek haza. mondjuk ő aludt már akkor javában, szóval reggel is mehettünk volna haza így utólag belegondolva, de az volt az első alkalom és szófogadó voltam.
2015. jún. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
8ra otthon, engem is akkor vártak haza, most már értem, miért, és épp úgy csinálnám a büntit is, ha késik, mint nekem csinálták...
2015. jún. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
81%
Éjfélig, és megvárnám.
2015. jún. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Nekünk megvan mondva, hogy éjfél-fél 1. Ez is csak azért, mert gyalog haza másfél óra lenne, autóval jönnek be értünk és ne kelljen éjszakázniuk a szüleinknek.

Ha nagymamánál alszunk van, hogy 5-6 körül esünk ágyba, bár ő aggódósabb, de nem igazán szól érte.

Én 17 vagyok, húgom 15. Jó a kapcsolatunk a szüleinkkel, megbíznak bennünk, nem is élünk vissza vele, tudják, hogy merre, kivel mulatunk.

2015. jún. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
9%

21:00-ra itthon.

Ha késik 15 percet még belefér. Utána sávosan jönnek a büntetések:


-21:20 = 1 hét mosogatás

-21:30 = + a mosást is megnyerte

-21:40 = + az ablakok is koszosak

-21:50 = +egyéb ház körüli finomságok


22:00 az-az 1 órás késés:

-nincs net egy hétig, okos telefon, tablet lead téglafon elő.

22:30 következő 2 alkalommal, amikor szeretne nem mehet el, akármilyen fontos legyen is

23:00 alapos beszélgetés fejmosás kíséretében.


Éjfél vagy az után: lámpa lekapcsol, fotelbe besüpped és várni a pillanatot amikor nyílik az ajtó és jön a dadogó szabadkozás. De a sörétest ez már nem hatja meg.


Igazából fél óránál többet sose késett, tudja, hogy magával baxik ki. :P

2015. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Én tőlem meg akármeddig el mehet le se szarom.
2015. jún. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Savos buntetes? Edes istenem... Mi ez egy munkahely, hogy ilyen szankciok vannak? Erdekes csaladi legkor lehet..

Valaszolva a kerdesre, szerintem is eleg sok mindentol fugg, de szerintem a legfontosabb a kommunikacio. Ha peldaul ugy alakulna hogy a mozi 10ig tart (es ezt beszeltuk meg "zaraskepp"), de utana meg beulnenek valahova es felhiv, szol, hogy maradhat-e mèg velemenyem szerint semmi akadalya nem lenne.

Nekem sohasem volt megmondva, hogy hanyra kell hazajonnom. Erdekes megis felelossegteljes voltam-lettem. Tiltas nelkul is.

2015. jún. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Ez akkora baromság, hogy meddig engeded el vagy meddig maradhat. Anyukámmal jó a kapcsolatunk, sosem mondta meg, hogy meddig maradhatok, csak annyit kért, hogy ha indulok haza hívjam fel és ha úgy van, akkor ő vagy apukám értem jön... akár hajnal 3kor is hívhattam, jött. És ha felhívtam, hogy valamelyik barátomnál/barátnőmnél alszom ma, akkor az sem volt gond. 15 évesen kezdtem eljárogatni sűrűbben, és már akkor ugyan ez a helyzet volt, sokszor részegen mentem haza, de anyukám mégsem vezetett be ilyen hülye büntetéseket! Mert tudta, hogy akkor a bizalmas kapcsolatunk talán elveszne... Ennek ellenére megbeszéltünk mindent, és valószínűleg normális emberré nevelt, mert emellett kitűnő vagyok egy erős gimnáziumban, nem mindenkivel fekszem össze, nem cigizem, nem drogozom. Rendszeresen sportolok, tudatosan tervezem a jövőm, nem csak várom a szüleimtől, hogy megvegyenek nekem mindent, pedig megtehetnék etc.

Na de szerintem egy 15-16 évesnek már engedni kéne, hogy a hétvége legyen az övé, a többi csak a neveléseden múlik meg a baráti körén...

19/L

2015. jún. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

Én sosem szabnám ezt meg. Ha pl. beülnek egy filmre, ami 9-ig tart, utána gondolnám, hogy elmentek enni valahová, de mégsem érne haza éjfélre, ugyanúgy megijednék, mintha egész éjjel nem jönne haza. Tehát nagyban függ a körülményektől, hogy menyi idő alatt tud hazaérni, mert pl. ha 2 óra az út, nem akarnám, hogy 8-kor el kelljen jönnie, ha a többiek 10-ig maradhatnak, csak mert máshol lakik. De ha megbízom benne, márpedig megbízom, hiszen úgy neveltem, akkor a minimum 16 évesen éjfél-1 óra.


(A sávos büntetés meg a legnagyobb hülyeség, amit csak hallottam. Egyrészt, normális gyerek alapból besegít otthon, másrészt, még a busz is késhet negyed órát.)

2015. jún. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!