Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárható dolog ez egy gyerekt...

Elvárható dolog ez egy gyerektől, testvértől?

Figyelt kérdés

Az öcsém 14 éves, szeptemberben kezdi a középiskolát Budapesten. A családom, édesanyám és nevelőapám az öcsémmel (édesapánk meghalt) élnek 40km-re innen. Autójuk nincs, így azzal az ötletet álltak elő, hogy az öcsém költözzön hozzánk.

A férjemnek nem tetszik az ötlet, mert a másfél szobás lakásban így is szűkösen élünk. 6 hónapos terhes vagyok, már nem sokáig dolgozok.

Elmondtam édesanyámnak ezeket, de most én vagyok a rossz, mert nem segítek az öcsémnek, de nekem minden gond nélkül sikerült lediplomáznom, mert ők anno mindenben támogattak. Még azt is hozzá tette, hogy ő mikor fog nyugodtan élni? És, hogy én annaki idején, mikor kiderült a terhessége én megígértem, hogy segíteni fogok.

Lehet, hogy mondtam már nem emlékszem, de azt akkor sem úgy kell érteni, hogy ha ő belefáradt akkor lepaszolja nekem a fiát.

Az öcsém jönne, mert nem érzi otthon jól magát, amit megértek, mert anya nagyon szabályozza, annak ellenére, hogy jó gyerek.

37 éves vagyok és szeretnék nyugodtan élni végre, olyan nehezen jött össze a baba és a lakásért is éjjel-nappal dolgoztunk, mindenen spóroltunk.


2015. jún. 26. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem jó a kollégium? Ti akkor is ott lennétek mellette, de neki és nektek is nagyobb lenne a nyugalmatok. Elvárni egyébként nem elvárható szerintem, ti vállaltok saját gyereket, akiért felelősek lesztek, az öcséd születése anyád döntése volt. Azt a megjegyzést, hogy ő mikor fog nyugodtan élni, inkább nem is kommentálom..
2015. jún. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%
Szia! Én még fiatal vagyok ahhoz, hogy tanáccsal lássalak el téged, úgyhogy nem is teszem.
2015. jún. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Ez most csúnya lesz,de hiába...Az Ő gyereke az Ő felelőssége !!! Nem várhat el Tőled ilyesmit !!! Kolesz vagy albérlet !!! Neked se lesz egyszerű a babával ! Tiszteletben kell tartania a Te életedet/magán szférádat !!! Ha ilyen ok miatt megharagszik Rád és a születendő unokájára akkor eláshatja magát ! Bocsáat a szavakért,de felfoghatatlan dolog ez...
2015. jún. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz jutott eszembe, nem tud kollégiumba menni az öcséd?

Az, hogy egyszer megígérted, hogy segíteni fogsz, egyáltalán nem azt jelenti, hogy anyád lepasszolhatja neked az öcsédet, ha neki már terhes a jelenléte. Ezt olvasva amúgy nem is csodálkozom, hogy az öcséd szívesen elköltözne otthonról.

Ha nem megoldható a kollégium, akkor találjanak ki mást, de az teljes mértékben érthető, hogy nektek a pároddal a saját közös életetek, a születendő gyereketek a legfontosabb.

Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy anyád megsértődött, előbb-utóbb megbékél és megoldják a dolgot másképp.

2015. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kollégiumba nem veszik be, pontosan nem tudom miért vagy mikért. Vonattal is be járhatna nem egy óriási távolság, de anya azt nem szeretné.

Nagyon rosszul érzem magam.

2015. jún. 26. 21:06
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, kaphat-e kollégiumot így, hogy 40 km-re laknak.

Másfél szobás lakás egy (hamarosan) háromtagú családnak is éppenhogy elég, plusz főt beszuszakolni - hááát, én nem várnám el. Szerintem ha egyszer-kétszer egy héten elmehet hozzátok, kajál, megírja a leckét és este hazamegy, az is nagy segítség (ha pl. délutáni elfoglaltsága is van, mondjuk edzés a városban, és nem érdemes közben hazamennie.) Vagy 0. órás nap előtti éjszaka egyszer-egyszer nálatok alszik. De állandó ottlakást szerintem ő se bírna sokáig egy éjjel fel-felsíró csecsemő mellett, átjáróhelyiségben aludva.

2015. jún. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Ez hülyeség, én 25 km távolságra kaptam kollégiumot. A helyedben én nem venném magamhoz az öcsémet, éld a saját életedet, édesanyád pedig intézze a fiát. A kollégium egy király dolog.
2015. jún. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

"ő mikor fog nyugodtan élni"


Kérdezd már meg tőle, hogy akkor minek szült, ha 14 év után uncsi a második gyerek. Hogy lehet ennyire gyerekes egy anya?


Másfél szobásban nem tudom hogyan fogtok elférni hárman még egy kisbabával.


Ezentúl amúgy szerintem lehet nyugodtan élni 14 éves testvérrel, ha civilizált ember. Kisbabával is tud majd segíteni, szóval nem érzem nyűgnek, persze csak akkor, ha az anyagiakat a szülei állják.

2015. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

én csak az öcsédet sajnálom az egész sztoriban, mert ez kb úgy néz ki, hogy egymásnak passzolgatjátok, mint vmi tenisz labdát....

másfelől, nem a te felelősséged tény, de ha anyátok ennyire semmilyen, akkor segíts neki. Hálás lesz érte. Nehéz ügy, fogadd be egy darabig és próbáljátok elintézni neki a kollégiumot közben

2015. jún. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen világos, miért nem akarja koleszba küldeni:1, akkor ki kéne fizetni a kolidíjat, 2, akkor a kajáját is kéne intézni, fizetni, 3, akkor hétvégente haza kéne járnia.

Ha befogadod, nem kell ezeket intézni, esetleg még jóbár hétvégén is ottmaradhatna nálad, mert akkor már kitalálnák, hogy ne kelljen szegény gyereknek ingáznia annyit. Valamilyen mértékben hozzájárulna anyagilag az étkeztetéséhez, hogy nem mondhasd azt, hogy te tartod el.

Az, hogy te kábé 23 évesen megígérted neki, hogy majd segítesz, azt azért tudnia kellett volna, hogy nem úgy érted, hogy majd te neveled fel helyette. Mégis hány éves volt anyukád, ilyet egy óvodás mond. Meg azért szülte meg, mert te majd segítesz? Szegény öcséd. Teljes mértékben megértem, hogy nem akarod befogadni. Ha most 14 évesen befogadod, lesheted, hogy mikor fogsz tőle megszabadulni.

2015. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!