Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elkölteni a gyerek tandíját,...

Elkölteni a gyerek tandíját, jó vagy rossz dolog?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, születik egy babátok, és köttök neki egy biztosítás szerűt, amit pl. 18 éves korában vehet kézhez és szabadon felhasználhatja.


Nem éltek nagy dúsgazdagságban, de egy normális 3 szobás házatok van, nincs hitelek, sem semmilyen nagyobb összegű tartozásotok.


A gyerek 14 évesen elmondja, hogy ő szeretne majd egyetemre menni, ezért a középiskola 4 évét végigtanulja.

De mire 18 éves lesz, és szüksége lenne arra a pénzre, amit a szülei gyűjtöttek neki, az a pénz már nincs meg, mert a szülő elköltötte. És nem létfontosságú dolgokra, a ház még mindig megvan, még mindig semmi tartozás!!! És ezért a gyerek nem tud továbbtanulni, kénytelen feladni azt a 4 évet amit végigtanult, és az egyetemnek is fuccs.


Mit gondoltok az adott helyzetről? Mit gondolnátok a gyerek helyében, hogyan éreznétek? Hogyan éreznétek a szülő helyében? Felelőtlennek gondolnátok magatokat? Esetleg a gyerek helyében neheztelnétek a szülőre?

Vagy hogyan csinálnátok tovább az életet akár a szülő, akár a gyerek helyében?


2015. jún. 22. 20:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
Az ilyen szülőknek élni se lenne joguk.
2015. jún. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Ha a gyerek annyira jól tanult miért nem vették fel ingyenes állami képzésre?
2015. jún. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
#2 Egy jogászképzésre 460-as ponthatárral igen nehéz bekerülni, ha országosan!!! 100 államis lehet!
2015. jún. 22. 20:44
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Még mindig nem kell minden képzésért fizetni. Van kollégium olcsón, szociális ösztöndíjak, illetve diákmunka. Emiatt nem kell feladni az egyetemet.


Persze ettől még szomorú a helyzet és minősíthetetlen. Egy percig nem védem az olyan szülőt, aki felesleges dolgokra elherdálja a tanulmányokra szánt pénzt.

Vannak helyzetek, amikor megérteném ha valaki hozzányúl. Ha én ilyen helyzetben lennék, akkor az egyetem alatt támogatnám erőmön felül a gyerekemet.


Az elherdálással nem értek egyet.


Na mindegy, szóval ezért nem kell feladni a tanulást.

2015. jún. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Mindenki jogásznak megy..nem csoda, hogy szabályozzák. Biztosan ezt szeretnéd csinálni?
2015. jún. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ezt meg kellett volna mondaniuk hamarabb , hogy ne alapozz arra, hogy majd mész önköltségesre.

Akkor választhattál volna másik szakot vagy tanultál volna keményebben stb. (Nehéz, de nem lehetetlen annyi pontot elérni)

De nem ez volt a kérdés. Az a pénz már szerintem régóta nem volt meg. Nekem is volt letéve pénzem, volt amikor hozzányúltak a szüleim mert kellett, de mindig visszarakták amikor tudták. Ezt utólag elmondták. Így korrekt, de csak úgy lenyúlni anélkül, hogy szóltak volna hatalmas szemétség volt a részükről.

2015. jún. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemistaként én a "gyerek" helyébe képzelem magam.

Mire költötték el? Lehet, hogy volt valami válság, ami miatt muszáj volt, csak engem nem akartak idegesíteni ezzel?

Azt a 4 évet gondolom nem a semmiért tanultam végig... Hogy sikerült az érettségim, ha ennyire szorgalmas vagyok? Államira nem vettek fel? Ekkor elgondolkodnék azon, hogy vagy megyek önköltségesre diákhitellel vagy halasztok egy évet úgy, hogy közben dolgozok és a kevésbé sikeres érettségit újra letenném, hogy felvegyenek államira (utóbbit választanám). Ekkor pénzt is spórolhatok.

Feltenném magamban a kérdést, hogy a jövőm tervezése előtt miért nem jártam utána, hogy minden feltétel adott (pl biztosításról miért nem kérdeztem mega szüleimet).

Leülnék velük és megkérdezném mi történt, de nem kérném számon rajtuk, elvégre az ő pénzük volt, csak azért jó lett volna tudni, hogy erre ne számítsak, szomorú lennék az 1 év halasztás miatt, de ennyi.

2015. jún. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is az volt az első gondolatom, hogy ha szép ház, rendezett családi élet van, akkor valószínüleg nem hülyeségekre költötték el, hanem muszájból. Egy 12-14 (vagy 18) éves gyerekkel nem osztanak meg ilyeneket, hogy szerencsét azon agyaljon, lesz-e holnap mit enni. Na akkor romlott volna le a tanulmányi eredményed...

1000 esetet el tudok képzelni. Gondolom nem k-sok millióról volt szó, csak 1-2-3-ról.

Többször említed, hogy nincs hitel. Talán épp ezért, mert amikor szükség volt rá, volt hová nyúlni! Most jobb lenne, ha felvettek volna egy több milliós jelzáloghitelt a házra, ami tutira elvinné egyikük fizetését teljes egészében? Egy fizetésből kellene élni, rezsit fizetni, ruházkodni, hobbit megfizetni, nyaralni járni... máris nem tűnnétek egy boldog jómódú családnak!

Mi van, ha évekkel ezelőtt egyikőjük okozott egy közúti balesetet? Sose tudod meg? Lehet nem is láttad a kocsit, mert szerelőnél volt, vagy kamuztak valamit, de közben meg kártalanítani kellett a vétlen felet, monjuk egy sokmilliós kocsi árát kellett kifizetni. Na, ez olyan elképzelhetetlen? szerintem nem.

mi van, ha egyikőjük (vagy nagyszüleid) súlyos betegek voltak? és te nem is tudtál róla. egy rák, vagy hasonló milliókat elvihet.

mi van, ha befektették, de m jártak sikerrel? egy kis vállalkozás, ami csak viszi a pénzt, aztán egyszer csak becsődöl, és csak az adósság marad utána? szintén olyan, amiről egy gyereknek nem kell tudnia.

vagy ha örököltetek az elmúlt 10 évben bármit, amiből ki kellett fizetni a többi örököst? ki tudja?

tudnám még sorolni, de a lényeg:


NEM, nem az az első gondolatom, hogy a szülő felelőtlen volt, hanem az, hogy nem tudhatjuk, mi történt!

egy (azaz két) felelőtlen szülőnek nincsen 3 szobás gyönyörű lakása, hitel nélkül! egy felelőtlen szülőnek 10 milliós jelzáloghitele lehet, szóval mindig azt mondom: halgattassék meg a másik fél is!

2015. jún. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%

Ott a diákhitel, eltud menni dolgozni. Szerintem sok gyereknek nem kezdtek el gyűjtögetni, mégis egyetemre ment.

Ha olyan jó tanuló és tényleg végigtanulni mind a négy évet, akkor a 460 pont sem lehet(ne) akadály.


De a véleményem az, hogy a szülők se lehetnek teljesen okésak, bár azt is kellene tudni, hogy mire költötték, mert ez így kicsit kevés, hogy elköltötték.

De azért elszégyellhetik magukat!!

2015. jún. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

És honnan tudta a gyerek, hogy annak idején volt ilyen pénz félretéve?

Talán azért sincs továbbra sem hitel azon a házon, mert ebből (is) fedezték a kiadásokat, amit máshonnan nem tudtak.

Egyébként ezer féle lehetőség van a továbbtanulásra. Ingyenes és tandíjköteles is. Nem ezen múlik a továbbtanulások. Én is munka mellett tanultam tovább. Szóval én a te helyzetedbe tudom magam beleélni. Nincs elveszve az a 4 év!

A szüleid helyébe nem tudom magam beleképzelni, hiszen nem tudom, hogy miért költötték el a pénzt, mennyire volt szükséges. Ezt velük kell megbeszélned. De veszekedni felesleges, attól nem lesz meg a pénz.

2015. jún. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!