Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek, hogy a szüleim elfognak...

Félek, hogy a szüleim elfognak válni. Nem tudom, mit tehetnék, túl sok jel van. Szerintetek?

Figyelt kérdés

A szüleim lassan 20 éve házasok. Én 17 éves vagyok, van két húgom. Sajnos az elmúlt 1-2 évbe eléggé megromlott a szüleim házassága, két véglet van: vagy rengeteget veszekednek, vagy egymáshoz sem szólnak hetekig. Ez eléggé megvisel engem de legfőképp a tesóimat (én kolis vagyok.) Ami a legdurvább, ha úgy vesszük külön kasszára mentek, eddig közös volt a pénzük, de lassan 1 éve Apám a saját pénzét elrakja, Anyám is, és ennyi.. Semmit nem beszélnek meg egymással, soha sehova nem mennek ketten. Többször mondták már nekünk hogy el fognak válni de egyikük sem tesz semmit. A kapcsolatukon nem dolgoznak, de nem is válnak.

Én úgy érzem, 17 évesen nem tudok beleszólni a kapcsolatukba. Szeretném ha megbeszélnének mindent, de nem hajlandóak rá (vagy csak beletörődtek ebbe, nem tudom).

A tesóim miatt aggódok, nem akarom hogy ők még évekig ezt hallgassák/lássák.


Szerintetek mit tegyek?

17/L


2015. jún. 26. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Mélységesen sajnálom de én azt tudom mondani, hogy semmit nem tudsz tenni....legfeljebb egy valamit tanácsolok neked: Sírj, üvölts és add ki magadból a fájdalmad mert én többek közt emiatt járok most is dokihoz...Azt kellett volna tennem nekem is.
2015. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! nem tudom milyen a kapcsolat a szüleiddel, mennyire vesznek komolyan, de leültethetnéd őket és elmondanád nekik, nektek ez mennyire rossz, próbálják normálisan lerendezni a dolgot valamilyen irányba, mert nektek így a legrosszabb a helyzet..
2015. jún. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég idős vagy ahhoz, hogy ezt elmondd nekik. Hogy nagyon szenvedtek, és lépjenek valamit, mert tarthatatlan a légkör. Ha nem akarsz konfrontálódni velük, megkérhetsz egy közeli rokont is, aki ismeri a szitut, hogy beszéljen az érdeketekben (nagynéni, nagybácsi, nagyszülő).
2015. jún. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Már rengetegszer mondtam nekik, hogy beszéljék meg ezt az egészet, tegyenek valamit.. És semmi. Ők úgy vannak a megbeszéléssel hogy úgyis veszekedés lesz a vége..

És ennek hála semmit nem lépnek, se előre, se hátra..

2015. jún. 26. 21:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy rendeződik a dolog, ha végre elválnak. Ebből békülés már nem lesz. Sajnálom, én is megéltem.
2015. jún. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ők most ugyanúgy élik meg ezt mint te: a házasságuknak vége, de ezt nem akarják elfogadni mert azzal beismerik hogy az életük ezen része kudarcba fulladt. Ragaszkodnak a darabkákhoz mert még az is jobb mint elviselni a valóságot. Nekünk is évekbe telt beismerni hogy a kapcsolatunk halott, és csak a kudarctól való félelem tartja össze. Erre csak a szüleid jöhetnek rá maguktól amikor végre elszánták magukat, de addig mindenki más sérülni fog a családban.
2015. jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzőekkel.

A legjobb megoldás a minél hamarabbi és lehetőleg békés válás.

2015. jún. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha nincs megoldás, akkor ez lesz a legjobb. Inkább külön-külön legyenek, mint azt hallgatni, hogy folyton veszekednek. Nálunk is elment 10 évig, mert megvárták mig elég nagyok leszünk, hogy "feldolgozzuk", pedig ha tudták volna, hogy rosszabb volt hallgatni a vitát, mint mikor elváltak. Lehet, hogy külön lesznek majd, de veletek nemfognak máshogy bánni, ugyanugy szeretni fognak titeket, sőt idővel, lehet a szüleid is kibékülnek, de csak mint jóbarátokként.
2015. jún. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!