Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondják azt hogy az...

Miért mondják azt hogy az örökbeadás egy hálás dolog és mennyi tisztelet éri ezért a nőt amikor nem így van?

Figyelt kérdés
Szerintem ezt csak azok mondják akik szeretnének gyereket, de nincs nekik. Van egy ismerős nő örökbeadta a gyerekét azóta született két gyereke. Az örökbeadás után évekig depressziós volt. A gyerek akit örökbeadott felnőtt koraban megkereste, azért hogy elhordja mindennek. A nő családját, férjét is megviselte az esemény, a veszekedést a szomszédok is hallották, és mivel kis faluban él azóta általános ellenszenv van iránta. Akkor nem értem miért is éri meg örökbeadni a gyereket, ha maga az örökbefogadó szülő is ilyen utalatra neveli a gyereket, és bantast, rosszalast kap érte az akinek köszönhetik a gyereket?
2015. jún. 29. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Ne törj pálcát senki fölött amíg nem tudod a teljes okát, hogy ki miért adta örökbe a gyerekét.

Én személy szerint abortuszpárti vagyok, vagyis ha egy tinédzser vagy fiatal lány terhes lesz, és már az elején tudja képtelen felnevelni a gyereket akkor abortuszt a jó megoldás.

De ha már megszülte, és így sem képes eltartani akkor még mindig jobb ha örökbe adja, minthogy az újszülött csecsemőt a wc-be gyömöszölje,m vagy falhoz csapkodja (mindkét eset megtörtént)

2015. jún. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Mivel gondolom nem ismered a gyereket, ezert nemntudhatod, hogy erre nevelték -e az örökbefogadó szülők.

Hálásnak ugyan nem mondanám a dolgot én se, de meg mindig emberibb, mint abortálni.

2015. jún. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Éppen arról írtam hogy nem értem mi a hálás ebben amikor a közösség elítéli érte? Nem én ítélem el. Így érthető.
2015. jún. 29. 18:55
 4/10 anonim ***** válasza:
42%

Mert a nő aki vagy igy vagy ugy megszabadul a gyerekektől az nem nő nem anya... ez a mai elfogadott álláspont.

A gyereket meg nem tudhatod mire nevelik. De pl abba az esetben amit leírásban van itt az is élő jöhet, hogy az a kettő miért ő miert nem... nem lát bele a családba, hogy az most jó vagy rossz helyzetű nem tudhatja. Csak azt tudja, ő nem kellett. Pedig lehet ez volt az érdeke.

2015. jún. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

Azért, mert megszül egy gyereket és nem megöli...részben ezért, de amúgy nem tudhatod, hogy hogyan nevelték a gyereket és miért adta örökbe.


Egyszer olvastam, hogy abortuszt akart egy nő, de volt egy kisfia is.

A doktor megkérdezte, hogy hogyan szeretné megölni a kisfiút, erre a nő felháborodva mondta, hogy nem a kisfiát szeretné, hanem a magzatot.

Erre a doki így felelt: nem tökmindegy melyik gyerekét ölöm meg? mindkettő él és a magáé csak az egyik a hasában, a másik a kezében van. Mindkettő ugyanolyan gyilkosság, csak nem halljuk a magzat vagy az embrió hangját, sikolyát, ahogy kikaparják.

2015. jún. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hogy jön ide, ez a hülyeség hogy melyiket ölje meg? Nem az abortuszról van szó, hanem arról hogy szidást, lejárást kapott attól a gyerektől akit megtartott, megszült semmi hála nincs felé. Mellesleg az örökbefogadó szülők sem kezelték jól a helyzetet, ha a gyerekben ilyen indulatok vannak.
2015. jún. 29. 19:23
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

ma 19:16

Amit írtál azt egy abortusz ellenes találta ki. Egy orvos sem mond ilyet. Vannak orvosok akik elvi okokból nem vállalnak abortuszt. Akik elvállalják azok nem mondanak olyan hülyeséget.

Az embriót a törvény értelmében nem tekintik élő embernek. Ezért is engedélyezett sok országban az abortusz.

De hogy miért hálás dolog az örökbe adás?

Nem tudni.

A gyerek ha örökbe is adták legalább az a tudat megmarad, hogy nem ölték meg. Itt nem az abortuszra gondolok, hanem arra amikor a nő titokban megszüli, megfojtja majd elássa a kert végében.

Talán a nő is hálás ha tudja a gyereke olyan családhoz került akik boldoggá tették a gyereket.

Ismerek olyan embert akit örökbe adtak, és amióta ismeri a biológiai szüleit, hálás azért, hogy a sorsa így alakult. Sokkal jobb helyre került, jobb élete van mint amit a biológiai szüleitől kaphatott volna.

2015. jún. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
2 örökbefogadott gyerek van a családban, egyiküket az anya új férje a másikat egy pár fogadta örökbe, egyikük sem utálja azt a szülőjét, aki örökbeadta
2015. jún. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Engem örökbe adtak. 19 évesen találtam meg az anyámat aki megszült. Én is megkerestem ami nagy bátorság kellett. Évekig tervezgettem, hogy ha találkozom vele, mit kérdezzek, mit mondjak. Még listát is írtam a kérdésekről. Amikor ott álltam az ajtó előtt, és becsöngettem, az anyám nem tudta ki vagyok. Pedig ahogy ránéztem már tudtam, hogy tőle örököltem a göndör, fürtős hajamat, az arcomon lévő gödröcskéket is, és a szemem színét is. De neki nem tűnt fel a hasonlóság. Nem hordtam el, nem ordítottam vele, csak bemutatkoztam, és mondtam, hogy én vagyok az a kislány akit örökbe adott. Kiderült, hogy a családja nem tud rólam. Behívott az otthonába, megkínált egy kávéval, és csak ennyit kérdezett.

- Elmondjam az okát vagy csak eljöttél, hogy szemembe köpj?

Kíváncsi voltam az okára. Megértettem a döntését, felfogtam, hogy nem volt más választása.

Később a családjának is bemutatott. Nincs köztünk anya-lánya viszony, nem is igazán vagyunk részesei egymás életének, de a karácsonyi üdvözlőlap mai is megmaradt.

Én esetemben mint gyerek hálás vagyok anyám döntése miatt, és szerintem ő is hálás, hogy jó helyre adott.

A hála kérdést mindig a benne szereplő emberek tudják megadni.

Egy biztos. Az ismerősöddel nagy bajok vannak ha kérdezés nélkül vagy meghallgatás nélkül rárontott az anyjára és lehordta. Engem az anyukám (mert az az anyukám aki felnevelt) mindig arra tanított, hogy az éremnek két oldala van. Ezért mindig hallgassam meg, hogy mit mond a másik mielőtt teszek vagy mondok valamit.

24/N

2015. jún. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%

Én nagyon tisztelem azt, aki bevállalja a szülési fájdalmat és a testének változásait egy olyan gyerekért, akit nem akart. Esélyt ad a gyereknek, hogy felnőjön még ha nem is ő neveli fel. Nem értem miért kell ezért megvetni. Mondják, hogy nem attól anya valaki, hogy a világra pottyant egy gyereket, és ez igaz is, de mégiscsak "szükséges lépés" a gyerek életében, és erről nem kéne megfeledkezni.


Nem vagyok abortusz ellenes, félre értés ne essék. Nem nézem le azt, aki nem vállalja a szülést egy tervezetlen gyerekért. Egyedül azt vetem meg, aki azért csinál abortuszt, mert ha az övé nem lehet, másé se legyen. Sajnos van ilyen.

2015. jún. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!