Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális az, ha egy...

Mennyire normális az, ha egy szülő elvárja most 2015-ben is azt, hogy a gyermekei magázzák őt?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 9. 20:23
1 2 3
 1/28 Hosszú F. Kelemen ***** válasza:
33%
Az ilyen szülőnek annyi esze van mint egy retyerátornak!
2015. ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
52%
Semennyire....
2015. ápr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
62%
Ahány család, annyi szokás. Ennek köze nincs a dátumhoz.
2015. ápr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
67%
Nincs ezen semmi furcsa. Ha nem haltak volna meg 5 évvel ezelőtt a nagyszüleim akkor anyám, apám és mi a testvéreimmel is magáznánk őket.
2015. ápr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%
Ilyenről még csak nem is hallottam, pedig nem vagyok mai srác a 47 évemmel, de még a szüleim is tegezték a nagy- és dédszüleiket is.
2015. ápr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
69%

Kultúra és hagyomány kérdése. Nálunk csak én tegeztem a szüleimet, mindkét (nálam fiatalabb) testvérem magázták őket az érettségiig (nem volt elvárás egyébként.) Nagyszüleimet és anyósomékat halálukig magáztam.


48/N

2015. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
69%
Igaza van az egyik válaszolónak,nem dátum függő..ahány ház annyi szokás! Én is magázom mamámat,kereszt szüleimet és énsem vagyok annyira fiatal,de öreg sem.Sőt unokatesom magázzák a szüleiket( kereszt szüleimet)
2015. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
67%

Hát ha mondjuk 50 körüli emberek magázzák a 70 körüli szüleiket, főleg falun, az nem meglepő.

De ha pl most egy fiatal anyuka magázásra tanítaná a kisgyerekét, na az durva lenne.

2015. ápr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
76%
nekem van olyan kollégám, aki magázódik a feleségével...teljesen normálisak mind a ketten :)
2015. ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
58%

Kedves 8-as, vannak olyan értelmiségi dinasztiák, ahol természetes a szülő magázása.

Egyébként nevezzetek ódivatúnak, én nem szeretem, ha ismeretlen emberek helyből letegeznek, meghökkenek tőle. Persze, elfogadom, nem pirítok rá, de nekem fura. 20 felettieket nagyon ritkán tegezek le élből ismeretlenül.

Alapból persze az a természetes nekem is, ha a gyerekek tegezik a szüleiket, de mint korábban írtam, vannak családok, ahol más a kultúra és a családi hagyomány, kívülálló aligha szólhat bele. Ha az érintett gyereknek van ezzel gondja, azt a szüleivel kell megbeszélnie. (Mellesleg engem egyáltalán nem zavarna, sőt...node nem vagyunk egyformák.)

2015. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!