Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mostoha apát is lehet szeretni?

Mostoha apát is lehet szeretni?

Figyelt kérdés

Feleségem édesapja meghalt. Édesanyja 3 évvel a férje halála után ujra férjhez ment. Ők nevelték a párom aki akkor 7 éves volt.

Mi 7 éve vagyunk együtt, ismerem és nagyon szeretem a mostoha apját. Ugy látom jó ember, segítőkész, empatikus. Semmi rosszat nem tudok rá mondani, sokat találkozunk és nyaralni is voltunk együtt (az egész család ).

Ha vele/ velük vagyunk a párom udvarias és kedves vele. Mégis kerüli, nem akar találkozni vele. Engem is csak 2 év után mutatott be neki. Kérdeztem sokszor miért kerüli a vele való találkozást, de kitérő választ ad, fáradt, most nincs kedve.....

Felnevelte, sokat segített neki (lakás vásárlásnál, munkahely stb...)

Mégis látom rajta, hogy nem őszinte a mosolya amikor vele vagyunk.

Nagyon jó ember a nevelő apa, semmi rosszat nem tudok elképzelni rola.

Lehet valakit csak azert nem szeretni, mert "mostoha"?

A nyaralt tervezzük és ő nem akar a szüleivel menni. Végülis külön is meg együtt is lennének programok nem lennék folyton együtt.

Az őcsével menne a Balatonra, a szüleivel külföldre meg nem.


2015. jún. 30. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Biztos van oka rá a feleségednek. Az én apám is kívülről marha jófejnek látszik, otthon meg... inkább hagyjuk. Nem igazán az.
2015. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Nekem ez ilyen csendes elutasításnak tűnik.. Azért, mert az anyukája boldog, de csak ezért "elfogadja", igyekszik jófejet vágni az egészhez, de megszeretni nem fogja, mert úgy érzi talán avval átvenné az édesapja helyét, ha ő is 100%-ban elfogadná. (ergó, h anyukája újra férjehz ment, tehát az már egy lépés, nyitás volt a lezárásban). Szerintem ezért viszonyul így hozzá.
2015. jún. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is mostohaapja van, és imádják egymást. Mondjuk nálunk más a helyzet, az én fiamnak előtte sosem volt igazi apja, a vér szerintit nem ismerte, és nagyon hiányzott neki egy apakép, még ha ez így nem is fogalmazódott meg nyíltan.

A feleségednek viszont volt apukája, akihez kisgyerekként nyilván kötődött is, még akkor is, ha pici volt, amikor meghalt. Emiatt lehetett benne ki nem mondott, elfojtott ellenérzés a mostohaapa iránt, akármennyire is rendes, kedves ember.

2015. jún. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is mereven udvarias vagyok a mostoha apámmal és kerülöm.

10 évesen szeretettel fogadtam, miután az erőszakos apám lelépett. 1 évig nem is volt baj, majd elkezdett molesztálni...

Ó, külsőleg mi vagyunk a tökéletes család... Gyerekek egyetemen, okosak, szorgalmasak, csak az a csúnya csontváz a szekrényben!

Én se vallanám be (és nem is szeretném) a páromnak, hogy mi történt anno. Jobb a múltat nem piszkálni.

2015. jún. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet szeretni. Az én férjemnek is "mostoha" apja volt, mert a szülei még baba korában elváltak. Ő a "mostoha" apját tekintette mindig igazi apjának, ő nevelte fel.

De feleségednek biztosan van valami oka, hogy nem szereti, azért mert most jófej, még nem biztos, hogy régen gyerekkorában is az volt. Lehet, hogy szigorú volt vele, lehet, hogy nagyon az apja helyébe akart lépni. Lehet, hogy valamivel megbántotta, amit nem dolgozott fel.

Lehet, hogy nekem túl élénk a fantáziám, de ha ennyire kerüli és ennyire nem is akar róla beszélni, és tuti arra gondolnék, hogy bántotta, megverte, vagy szexuálisan zaklatta.

2015. jún. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem a nevelő apámat, és az édesapámat is! 5 éves korom óta él velünk, akkor váltak el anyukámék, és ment férjhez a nevelő apámhoz. Tisztességesen felnevelt, törődött velem, ugyan úgy foglakozott velem, mint a saját gyerekével, (féltestvérem tőle született). Soha semmilyen megkülönböztetést nem tett köztem, és öcsém között, Apunak szólítom őt is. És ő is kislányomnak, most már simán csak lányomnak hív, elmúltam már 40... Igenis lehet szeretni, nagyon is, egyformán szeretem őket, egyfromán fontosak nekem, mind az édesapám, mind a nevelő apám.
2015. jún. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én szerettem a mostohaapámat, sokat köszönhetek neki, sajnos már nem él. De őt tekintettem igazi apámnak, pedig 13 éves voltam, mikor megismertem.
2015. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet szeretni. De nem kötelező. Attól, hogy te kedveled és rendes ember, még nem biztos, hogy a feleséged szereti. Gondolom úgy érezte, az anyja túl gyorsan túl tette magát az apja halalan és a mostohat ellenségnek tekinti azóta is
2015. jún. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én az eredeti, original apámal vagyok így. Kívülről ő a legjobb ember a világon, mindenkinek segít, minden témához hozzá tud szólni, kitűnő szakember, mindenki hozzá fordul, ha baj van...aztán csodálkoznak, hogy én miért nem állok vele szóba. Nos, otthon úgy viselkedik velünk, mint egy szellemi fogyatékos és most nem túlzok. Annyira nem érdekli itthon semmi, hogy semmit nem javít meg, mindenre rávágja, hogy nem érti, holott nem érdekli. Ötvenszer visszakérdez, hü.lyeségeket kérdez, mellette rosszindulatú...ebből a külvilkág nem lát semmit, hanem azt hiszik hogy velem van a baj. Szóval sose a szemednek higgy,.
2015. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha normális rendes ember,jól bánik a családdal akkor igen lehet szeretni.Én felnőtt koromban ismertem meg az enyémet.Eleinte nem arról van szó hogy nem szerettem,csak még így is furcsa volt elfogadni egy idegen embert.De rájöttem hogy rendes és jobban érdekli a hogylétünk mint a saját apánkat.Szóval ha minden okés akkor lehet.Ha valaki ennyi idő után se kedveli meg a másikat,lehet valami nem stimmel.Valami történhetett.Vagy van valami régi meg nem beszélt sérelem.
2015. jún. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!