Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám szerint miért "fölöslege...

Anyám szerint miért "fölösleges rongyrázás" külföldön vásárolni?

Figyelt kérdés

Akarok majd venni laptopot. Magyarországon relatíve drágák, körülnéztem európában hol olcsóbb. Lengyelországban megtaláltam ugyanazt a modellt, kb 100ezerrel kerül kevesebbe. Utazás oda-vissza Krakkóba 10ezer, plusz billentyűzetet kéne cseréltetni a gépben, de így is SOKKAL olcsóbban jönnék ki, mintha itthon venném.

Anyám húzgálja a száját, hogy ez fölösleges sznobság, meg rongyrázás csak ezért kiutazni.

De miért? Ha egyszer látja hogy így megúszom 300ezer körül 400 helyett?? Akkor miért nem érti meg hogy ez jó biznisz?


2015. júl. 5. 15:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom felnőtt ember vagy, ha ilyen drága laptopot tudsz venni, úgyhogy nem szólhat bele.
2015. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel, mit gondol? A saját pénzed, nem?
2015. júl. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
63%
Mi lenne ha ezt tőle kérdeznéd meg?
2015. júl. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ne törődj vele
2015. júl. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem felesleges rongyrázás, de gondolom, ha már ott vagy Krakkóban, akkor nem csak laptopot fogsz vásárolni. :) + mi van a garanciával? Érvényes Magyarországon?
2015. júl. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De, csak laptopot tervezek venni. Nemrég voltam ott, a városnézés akkor megvolt.

Garit el lehet intézni.

2015. júl. 5. 16:11
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

5. A garancia nem országfüggő. Magyarországon sem viszik be az interneten rendelt laptopokat személyesen a szervízbe, ez 30 éve volt így a rossz tv-vel...

Manapság egyszerűen futárszolgálattal feladod, megjavítják és jön vissza.


A billentyűzetcsere viszont más kérdés, mert az lehet, hogy kizáró oka a garanciának. A legtöbb helyen problémás, ha belepiszkálsz a gépbe. Bár általában amíg a hátlapot nem veszed le, nincs gond.


Egyébként nem hülyeség, de én nem utaznék el Lengyelországba csak ezért (kivéve, ha összekötném nyaralással), hanem egyszerűen TNT-vel vagy UPS-el vagy egyéb csomagküldőszolgálattal hazahozattatnám.

2015. júl. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet. Egyébként hogy hozattathatom haza? Az áruházban odaadják a futárnak? (meg akarom rendelni úgy hogy az áruházban átveszem, nem kellemes lengyelországig menni aztán rájönni hogy nincs raktáron)
2015. júl. 5. 16:25
 9/14 anonim ***** válasza:

Odaadják a futárnak ha ki van fizetve és meg van beszélve persze. De ezt előzetesen e-mailben vagy telefonon beszéld meg velük (angolul vagy németül menni fog gondolom).


De sok áruházban eleve lehetséges az online rendelés, és ott nemzetközi szállítás is van.

2015. júl. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
melyik laptop ez?és melyik bolt?
2015. júl. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!