Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni ilyen helyzetb...

Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Sos

Figyelt kérdés

Apa alkoholista es allandoan fenyeget kiabál velunk.

De közben rajottem hogy anya meg ossze járkál egy masik emberrel.Ez miatt mar volt egyszer balhé anyuval es megígérte hogy nem csinal tobbet ilyet.De most megint elkezdte.Nagyon felek hogy mi lesz a vege ennek az egésznek.Hiszen apa ez miatt iszik.Most akkor egyik szulomre se számíthatok? Nagyszüleim nincsenek.Teljesen kétségbe vagyok esve.17/l


2015. júl. 6. 00:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
most milyen választ vársz?az, hogy anyád kivel jár össze nem a te dolgod. tudom,nehéz,de nem tartozik rád,ne is szítsd a parazsat apád és anyád közt ezzel..az meg,hogy apád alkoholista, biztos,hogy nem csak anyád viselkedésének a következménye. apád mivel fenyeget?tettlegesség történt már? igazából amíg nincs látleleted,addig sajnos semmit nem tud tenni senki. van tesód?
2015. júl. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A tesóm teljesen kizárja magat a csaladi életből.Nem számíthatok rá és ezt ő közölte velem sajnos.

A legutóbbi balhé során apa fel akarta gyújtani a lakást.Azóta konkrétan rettegek hogy mi lesz a következő..

2015. júl. 6. 00:47
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem csodálom, hogy anyád menekülni próbál otthonról. Ahelyett, hogy visszatartod, inkább beszélj vele, hogy vagy beszélje rá apádat az elvonóra, vagy váljon el sürgősen, és vigyen magával. Bocs, de utóbbival jobban járnál, apád alkoholizmusának semmi köze ahhoz, hogy anyád mit csinál.

Ha ordibál, fenyegetőzik, hívjátok ki a rendőröket.

2015. júl. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Apa már volt elvonón és utána rá ivott arra a gyógyszerre amit kapott.Most megint elvonón van.Anya szerint most meg fog változni, de hát erről nem lehet leszokni egy hónap alatt (szerintem).

Igazából lehet hogy önző vagyok, de attól félek hogy apa bántani fogja anyát vagy hogy anya lelép én meg teljesen egyedül maradok.

2015. júl. 6. 01:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a helyzeted, de abban teljesen biztos lehetsz, hogy apád nem anyád miatt iszik, hanem mert alkesz. Mindig kell valamire fogni az ivást.


Anyukád biztos nem lép le nélküled.

2015. júl. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Anyukád csak jobban járhat, ha talál egy normális pasit. Egy alkoholista agresszív emberrel én sem élnék együtt.

De nyugi, téged biztos magával visz, nem hagy ott:)

2015. júl. 6. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy önző, minden normális ember először saját magára gondol, főleg ilyen helyzetben. Aki azt mondja, hogy nem, az hazudik. Én a helyedben annak szurkolnék, hogy szétváljanak. Anyukádnak valószínűleg nagyon rossz egy alkoholista mellett. Tudom, mert én is így nőttem fel.
2015. júl. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Anyukádnak nem megcsalnia kellene apukádat, hanem elválni tőle, és utána keresni egy normális párt magának. Apukád nem nagyon fog megváltozni szerintem. Egyhamar biztos nem. Az ilyen típusúak csak nagyon ritka esetben szoktak megváltozni. És nemcsak alkoholista, hanem veszélyes is, és az lenne a legjobb, ha anyukád elválna. Te maradhatnál anyukáddal. Az olyan embernek, mint apukád, n em való feleség, család.
2015. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tegyétek azt, amit mi csináltunk, fogjátok magatokat anyátokkal és leléptek otthonról, 150-200 km-re apádtól. Így 12 év távlatából ez volt a legjobb döntés, amit tehettünk. Sajnos az az igazság, hogy apád sosem fog megváltozni.
2015. júl. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Anya nem akarja itt hagyni apát pedig könyörgök neki.Viszont nagyon haragszom anyára is amiért ezt tette.

Olyan mintha hátba szúrt volna engem is.Hazudott nekem egy éven keresztül. Úgy érzem nem bírok már megbízni benne többet. Viszont nem is tárgyalhatom ki ezt senkinek hiszen ha vissza jut apa fülébe tuti hogy megint nagyon nagy balhét csinál és én fogom megszenvedni a legjobban.

Van munkám, de az a fizetés nem lenne elég hogy eltartsam magam.Úgy érzem anya nagyon nagy bajba sodort engem már másodszor.Teljesen kilátástalannak látok mindent.

2015. júl. 6. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!