Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nem fogadják el a...

Szüleim nem fogadják el a páromat és családját, mit lehet ebben a helyzetben tenni?

Figyelt kérdés

27 éves vegyok,párommal 11 éve szeretjük egymást.Gimi,egyetem után mindketten találtunk munkát,albérlet,majd egy saját kis lakás,nincsenek köztünk különösebb nézeteltérések,építjük a közös élelünket,úgy érzem sikerült 1-ről 2re jutni.


Egyetlen gond van,a páromat és szüleit az én szüleim nem fogadják el.

Ennek különösebb okák nem találunk,rendezett,tanult család,tényleg jó emberek,kedvesek,empatikusak még így is anyuékkal.Húgom eddigi 2 párjával is hasonlóan bántak,úgy gondolom,emiatt is ment tönkre a kapcsolat.

Beszéltem erről velük töbször is,de csak hárítanak anyuék..


Megkérdeztem család közeli barátokat,hogy ők kívülről,hogy látják és ők sem értik a viselkedésüket.


Megpróbálunk igazságosak lenni,egyszer anyósékhoz,egyszer anyuékhoz menni,nem kivételezünk,de anyut zavarja például ha pár napra elutazunk nyáron a Balatonra anyósékkal,noha velük is megtesszük.Nem tetszik nekik ha karácsony egyik napját ott töltjük,meg nyilván nem lehet csak velük.Családi programokon,eseményeken még mindig úgy tesznek,mintha 2 napja ismertem meg volna a férjem.


Szerintetek mit lehet tenni?

Anyósom,párom megértő,nem firtatják,de engem eléggé bánt,hogy így viselkednek.,..mikor annyi gondot és bajt lát az ember,valahogy meg kellene becsülni,hogy egészséges és boldog a nagy család.


2014. okt. 9. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Összeházasodtatok?
2014. okt. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Hellinger-féle családállításon tudsz utánajárni és fel is oldani az okot.:)
2014. okt. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen,2 éve házasok vagyunk
2014. okt. 10. 00:48
 4/7 anonim válasza:
Szia! Hát sajnálom! Anyu is ugyanebbe a cipőben járt,mint Te. Mama sose fogadta el apámat,se a családját. De mint kiderült,ő azért nem,mert felnőtt Anyu, és ahogy a többiek, úgy ő is "kirepült a családi fészekből" . Hiába voltak már Anyuék 10 éves és 15éves házasok, Mama mindig attól félt,hogy egyszer csak nem megy hozzá majd többet, egyedül marad,vagy messzebb költözünk..
2014. okt. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megértem azt az igényedet, hogy a két család kölcsönösen elfogadja egymást, talán ez lenne a természetes.Úgy tűnik Te megtetted a Tőled telhetőt.Illetve ha megengeded, szerintem valamit még meg kellene tenned.Ne "kövesd" szüleid példáját.Ők nem fogadják el párodat és családját, Te pedig ezt nem akarod elfogadni.Tudom Neked ott vannak az "észérvek", de hidd el nem mindig ez számít.Bizonyára szüleidnek is megvannak a saját "érveik" még ha azt nem is adják tudtodra. Szerintem van még egy fontos tényező.Ne engedd ,hogy a kapcsolatodat ez befolyásolja.Próbálj (jó értelemben)leválni szüleidről ha a pároddal szeretnél boldogan élni .Látom nagyon törekszel a két család közti "egyensúlyra". Szerintem a pároddal kellene most már az egyensúlyra törekedned,ha nem szeretnél úgy járni mint a húgod.Én már nem hiszek abban ,hogy egy szülő miatt megy tönkre a gyerek kapcsolata, ha a gyermek valójában felnőtt. Tehát ilyen értelemben Neked is fel kel nőnöd ,és ezt nem bántásnak szántam.Tudom, hogy fájdalmas időnként bizonyos döntéseket meghozni,illetve belátni, hogy nem minden úgy működik az életben ahogy azt mi szeretnénk.
2014. okt. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Ha a szüleim elutasítanák a páromat, akkor minimáöisra csökkenteném velük a kapcsolatot.

Emiatt a házasságomat nem vinném veszélybe.

2014. okt. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem mindig sikerül hídnak lenni. És nem is feladatod. Igazságosnak sem kell lenned. Ha valaki piszkálódik, áskálódik akkor meg kell védened a házasságodat akár azzal is, hogy csökkented a találkozások számát a szüleiddel. Ha az anyósékkal szemben áskálódnak, az pedig sima féltékenység, engedd el a füled mellett.

Az én szüleim gyakorlatilag csak "sátoros ünnepekkor" találkoznak a nászasszonnyal, mert mindegyik külön világ. Életfelfogásban, életstílusban, stb. Ha véletlenül valamelyik megjegyzést tesz a másikra, az rövid úton le van állítva. Mi pedig otthon megbeszéljük, hogyan lehet békében élni velük és nélkülük. ( 20 év házasság)

2014. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!