Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyenkor mit érezhet / gondolh...

Ilyenkor mit érezhet / gondolhat anyám?

Figyelt kérdés

Még év közbe a könyvtárból ki lett hozva egy könyv... Jó magam hoztam ki, ezt leszögezem.


Kollégista voltam, így évközbe lustaság miatt nem vittem vissza.


A nyáron már többször próbáltam vissza vinni a könyvet, azonban többször problémába ütköztem...

Volt olyan hogy nyitva tartási idő után sikerült eljutni a könyvtárhoz, viszont nem tudtam róla, hogy meddig van nyitva, volt mikor szabadságon volt a könyvtáros, volt mikor beteg volt stb...


Nincs szerencsém. Ma is megpróbáltam vissza vinni a könyvet, viszont valami csoport ami busszal érkezett településünkre lefoglalta a könyvtárat, hogy most ők tanfolyamot fognak ott tartani, így a könyvtáros megint nem volt ott.


Na már most anyám délben hazajött munkából ebédelni, majd meglátta, hogy a könyv elő van véve... Elkezdett ordítani, hogy mégis mikor akarom vissza vinni, a könyvet, a ***** ki van már velem is, nekem se fog több könyvet kihozni a könyvtárból. (igen, Ő).


Ezek után áttért másik témára, hogy tovább ócsároljon.

Szoktam nagymamámhoz járni, (heti 3-4x) továbbá iskolaidőbe havonta kapok tőle 1000 forint költőpénzt, plusz most év végén a bizonyítvány jól sikerülte miatt kaptam egy kis extrát.


Ezt anyám felhozta, voltam e ma nála. Mondtam, hogy nem. Erre ő: "igazán bemehettél volna hozzá, ha már könyvtárba akartál menni. De bezzeg a pénz amit ad mindig jó."


Ez már nem ordítva mondta, hanem fitymáló, lenéző hangon.



Kérdés: ilyenkor mi a célja ezzel a viselkedéssel? Mit érezhet ilyenkor vagy mit gondol? 16. éve élek vele egy háztartásba, de nem tudtam sajnos rájönni.


Azt ismét szeretném leszögezni, hogy a könyvet én vettem ki a könyvtárból, nem ő.

Ha pedig valakinek a helyesírásommal van baja, elmondom, hogy nem vagyok jeles nyelvtanból ..


2015. júl. 8. 12:59
 1/10 piriiiii ***** válasza:
21%

Én se voltam jeles nyelvtanból (mondjuk négyes alá sem mentem), de attól még tudok írni. :)

Mondjuk nem vettem észre az írásodban semmi nagy hibát.

Szóval, anyukád elég fura, de, hogy mi a célja ezzel, meg mit gondol, azt esetleg tőle tanácsos megkérdezned, mi azt se tudjuk, ki ő.

Szerintem csak feszült vagy valami problémája lehet mostanság és rajtad vezeti le. Ami nyilván nem a legjobb megoldás, de néha szakad a cérna.

2015. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Ennek a viselkedésnek semmi köze hozzád, sem a könyvhöz, sem a pénzhez. Anyukád frusztrált, feszült, szerintem boldogtalan, és rajtad vezeti ezt le. Ennyi. Neked ehhez semmi közöd.
2015. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem az a baja, hogy ilyen lusta és felelőtlen gyereke van.

Sok ezer forint is lehet a késedelmi díj.

Mikor először mentél és láttad a nyitvatartási időt, másnap vissza mehettél volna a könyvel és most nem lett volna vita.

2015. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
24%
az előzőkkel egyetértek, szerintem anyukádnak csak rossz napja van. Megesik az ilyen ! :)
2015. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Kettesnek igaza van, sztem felhúzták a munkahelyén, te meg kapóra jöttél. Nem jó ez, de sajnos, előfordul. Ha gondolod, akkor, amikor már lehiggadt, próbáld meg tisztázni vele, kérdezd meg, milyen napja volt, ha kifújta magát, akár arra is megkérheted, hogy ne rajtad vezesse le a mérgét, mert ez nagyon rosszulesik.
2015. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#3 ahol mi lakunk, ott a könyvtárba nincs késedelmi díj


Köszönöm, mindenkinek a választ!

2015. júl. 8. 13:18
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Hát ne haragudj, de ennyi iőd után már mindenkit idegesítene szerintem.

A neten simán megnézhetted volna a nyitvatartási időt, sőt nekem a kártyámon is rajta van. De akár fel is hívhattad volna őket, hogy megbeszéld és egyeztess. Ne mondd, hogy nyáron nincs ennyi időd.

2015. júl. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Ha megadnád a város és a könyvtár nevét, akkor megnézném neked neten a nyitvatartási időt és a szabadságolást. Mennyire kell fogyatékosnak lenni, hogy ez ne jusson eszedbe? Vagy amikor többször(!) egymás után nyitvatartási időn kívül érkeztél, akkor miért nem vésted fel magadnak az ajtóra kiírt időpontokat? Ez a baja anyukádnak, hogy egy élhetetlen, kétbalkezes, tökkelütött kisgyerek vagy, de egy értelmes felnőtt minden öntudatával pattogsz!
2015. júl. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
igen nem veled van baja csak valakin "le kell vezetni" a feszkót.....
2015. júl. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Neked csak ennyi a problémád? Nálatok csak ennyi a gond? És ezt ide ki kellett írni? Sokan a nagyobb bajokat se irják ide. Tudod mit? Szard le anyádat meg azt is amit mond. Majd vissazviszed a könyvet amikor tudod, neki smemi köze hozzá.
2015. júl. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!