Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináltam rosszul? Miért...

Mit csináltam rosszul? Miért nem tud elviselni?

Figyelt kérdés
Anyukámmal már egy ideje nem jövünk ki. Egyfolytában szid és bármit mondok, felkapja a vizet. A húgomat isteníti. Utálja az anyját (a mamámat), mert azt hiszi, hogy csak a nővérét szereti. Már megfordult a fejemben, hogy most szeretné ezt visszaadni: mivel én vagyok az idősebb lány, így most gonoszkodik velem. A húgom (mivel ugye anyukám is a fiatalabb) pedig mindent megkap, egy szavába kerül. Nem elég, hogy a suliban is sokáig piszkálnak, itthon folytatódik minden. Talán lek**váz, azt mondja, hogy egy lusta disznó vagyok, hogy bármikor elköltözhetek, ha nem tetszik valami, de... azért én szeretem. Az más, hogy ő nem. Ha elveszíteném, nem viselném könnyen. Mert én tényleg szeretném, hogy jó legyen a kapcsolatunk. A sírásom mindennapi. Boldog szeretnék lenni a családommal. Egy fiatal senki vagyok, de szerintem mindenki megérdemli az anyja szeretetét. Sokszor nem bírom ki és visszabeszélek, flegmán viselkedem.. nos, nem vagyok tökéletes. 14/L (ha a válaszolók közül valaki játssza a 'énvagyokazatyaúristen'-t, akkor nem fogom vissza magam és jól visszaszólok neki, mert nem hiszem el azt sem, hogy nem lehet rendesen válaszolni)

2015. júl. 8. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Sajnálom!


Nem tudok mást mondani, kitartás! Sajnos valóban jó eséllyel a saját sérelmeit torolja meg rajtad, de nem tudom, mit kezdhetnél ezzel. Hosszú út lenne, hogy akár pszichológussal ő maga rájöjjön, mi történik. Egyszerűen nem ő, a felnőtt anya irányítja a szavait, tetteit, hanem az a sértett kisgyerek, aki benne van.

2015. júl. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
kamasz vagy,valoszinüleg elég idegesitö lehetsz,néha:)anyád pedig nem birja a gyürödést,de majd mind a 2-en változtok
2015. júl. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez is lehet, amit első írt, de szerintem sokkal inkább az van emögött, hogy kamasz vagy. Téged már sokkal nehezebb kezelni, mint a húgodat, néha magadat se bírod elviselni, rajta ülsz egy érzelmi hullámvasúton, és néha meg vagy róla győződve, hogy téged senki se szeret.Elhiszem, hogy szereted anyudat, csak ezt a kamaszhisztivel, visszabeszéléssel stb. elég nehéz kimutatni, oda nem bújsz hozzá, gondolom, mert ahhoz te már túl "felnőtt" vagy:-)

Tudom, hogy nektek, kamaszoknak is nehezek ezek az évek (én is voltam:-)), de hidd el, hogy a szülőnek is:-) Attól, hogy a húgod tutujgatásával relaxál, még nem szeret téged kevésbé, egyszerűen ez egy átmeneti időszak az életetekben, amikor változik a kapcsolat kisgyerek-szűlőből nagylány-szülővé. Mind a ketten megszenveditek.

2015. júl. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nem nagyon gondoltam bele abba, hogy én milyen vagyok... köszönöm, hogy ráébresztettetek, hogy mégiscsak egy kamasz vagyok, akit elég nehezen lehet kezelni.
2015. júl. 8. 17:43
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Hej!! Azért most nehogy elhidd rögtön ezt, amit írtak az előző válaszolók, hogy benned van a hiba, a te kamaszodásod a probléma! Komolyan, válaszadók, ti hogy tudtátok mindezt megállapítani a kérdezőről (főleg az utolsó), ha alig írt 1-2 mondatot magáról?! Figyelj igenis sokszor van ilyen, hogy az anyuka ok nélkül (mármint nem a te hibádból) ilyen utálatos és igazságtalan a gyerekek közt. Én sem ismerlek, mint ahogy a többi válaszadó sem, de ennyiből, amit írtál, szerintem nem benned van a hiba.
2015. júl. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves uttsó, pusztán azért mertem ilyeneket írni, mert

1. én is voltam kamasz, kisebb tesókkal, és még emlékszem rá

2. éppen a harmadik gyerekemmel élem át a kamaszkorát, ugyanezt a vádat megkaptam annak idején a nagyobbaktól:-)


Amit a kérdező írt, nagyon tipikus, segíteni kell neki, hogy kijöjjön ebből a borúlátásból. Szörnyű érzés, hogy azt gondolja, nem szereti az édesanyja, holott 99,99%, hogy ez nem így van. Én kérek elnézést, hogy tapasztalt anyaként nem elmérgesíteni, hanem megoldani szeretném ezt a helyzetet.:-) Jó lenne, ha te a frusztrációdat valahol máshol vezetnéd le, nem pedig egy 14 éves, sérülékeny kamaszlány lelkét mérgeznéd, ez az oldal nem erre való.

2015. júl. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Légy szíves, olvasd már el újból a kérdést. Szerinted ha a gyerekben van a hiba, akkor az normális, hogy az anyja rögtön felkapja a vizet, bármit mond a gyerek? És az is normális, hogy lek*rvázza? És azt észrevetted, hogy olyat nem említett a kérdező, hogy régen jó volt az anyjával a kapcsolata? Akkor nyilván nem a kamaszkorkor kezdődött az egész, hanem eddig is így volt. Igen, sokszor előfordul az a helyzet, amit te írtál, de itt nagyon nem úgy tűnik. Attól még, hogy nálatok kamaszkori lázadozás volt, igenis sokszor előfordul ez az oktalan lelki terror az anya részéről. Ne általánosís. De valúszínűleg azért sem tudod átérezni és felismerni a helyzetet, mert nem volt még benne részed.
2015. júl. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Közbeszólnék a vitába, ez körülbelül két éve vagy másfél éve kezdődött. Gondolom, hogy köze van a kamaszkoromhoz, főleg, hogy mondták is a válaszolók, akik szerintem tapasztaltabbak nálam, mivel én tényleg nem értek az élet dolgaihoz. ^^" Remélem, hogy a hónapok múlásával pozitív irányba változik a kapcsolatom anyukámmal.. Köszönöm, hogy időt szántatok rám! Jól esik, hogy ennyien hozzáfűztetek valamit a témához.
2015. júl. 15. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!