Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám békülni akar, de én nem...

Apám békülni akar, de én nem érzek semmit?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy sose jöttem ki apámmal, nagyon sokat bántott, regényt lehetne írni belőle. Odáig elfajult a kapcsolatunk, hogy nekem egyáltalán nincs rá szükségem. És itt most nem olyan bántásokról beszélek, hogy nem kaptam meg a legújabb ájfónt és micsodda hányatott gyerekkorom van, hanem folyamatos sértegetésekről és hogy csak szemétkedni tudott velem, amikor kisebb voltam, akkor meg le se tojt. Most viszont békülni akar, de bennem semmi hiányérzet nincs, az az igazság, hogy sose hiányzott nekem egy apa, már amikor kicsi voltam, akkor is csak azt vártam, hogy bárcsak meghalna, vagy eltűnne örökre. Most sincs bennem hiányérzet, még akkor se, ha azt látom, hogy mások milyen jól kijönnek az apjukkal. ilyenkor még boldog is vagyok, mert jó tudni, hogy nem minden férfi ilyen szemét állat, aki folyton csak bántani tudja a saját gyerekét. És igen, ott tartottam, hogy békülni akar, de közben egy csöppet se változott, borzalmas a természete és ott rúg belém, ahogy tud. Nektek mi a véleményetek erről? pocskondiázást nem kérek, azt már épp eleget kaptam az apámtól.

2015. júl. 8. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sok mindent nem írtál le: hány éves vagy, mennyi idő óta igazán feszült a helyzet, milyen jellegű a "bántása", miért akar békülni éppen most (ha tudod), mit tesz ezért stb.

Nem hiszem, hogy releváns lenne, hogy nem érzel semmit. Az ember csak akkor fordítson hátat közeli rokonnak, ha kifejezetten tarthatatlan a viszony. Ha "semleges", akkor megérhet egy próbát a dolog.

Az viszont nem jó jel, hogy nem változott semmit. Lehet, hogy észre sem veszi, hogy bánt azzal, amiket mond (lehet, hogy nem is gondolja komolyan). Az én szüleim is egy csomó mindent mondtak, amivel nem is gondolták, hogy bántanak (pedig gondolhatták volna). Kerek perec, tételesen felsoroltam (vagy még inkább akkor rögtön megmondtam, hogy mi az, ami számomra lekezelő / sértő és miért - általában "vették a lapot" (azért nem mindig)

Te ismered a részleteket, de az alapján, amit írtál, csupán azért, mert az apám, és tiszteletben tartva, hogy az apám, legalább meghallgatnám, és megpróbálnék beszélni vele (ha "békülős" hangulatban van, lehet, hogy most lehet), aztán ha nem él az eséllyel, akkor is elmondhatod, hogy te megpróbáltad.

2015. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Neked nincs apád. Nem is volt. Ez az ember nem apa. És embernek se igen nevezném ilyen hozzá állással.
2015. júl. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Én ertem miről beszélsz valóban nem egyszerű a helyzet.

Annyit tudok mondani hogy tedd fel megadnak a kérdést és rögtön vágd rá a választ gondolkodás nélkül és amit akkor mondasz azt tedd meg.

2015. júl. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető, ahogy érzel, én is így vagyok apámmal, tönkretette anyukám és az én életemet. Már nem tartom vele a kapcsolatot, ha 2 havonta felhív, akkor is lerázom gyorsan, vagy leosztom. Semmit nem érzek iránta, nincs szükségem rá.

Hagyd a francba. Sosem szeretett téged, csak saját magát. Sajnos ez az igazság.

2015. júl. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
1 Igazad van, tényleg több infót elárulhattam volna, de akkor lehet, egy kcisit hosszabb lett olna és akkor nem olvassa el senki... Amúgy ha valaki 100-ból 100 alkalommal megbánt és még ilyen hosszú idő után se veszi észre magát, azzal nem lehet mit kezdeni. Amúgy szerintem tudja nagyon jól hogy fájdalmat okoz és élvezi is. De egyszer ő is lesz öreg:)
2015. júl. 9. 14:36
 6/11 A kérdező kommentje:
2 Így van.
2015. júl. 9. 14:36
 7/11 A kérdező kommentje:
3 Ezen már egy párszor túl vagyok...csak senki se hisi el, hogy nekem tényleg nem kell apa.
2015. júl. 9. 14:37
 8/11 A kérdező kommentje:
4 Bárcsak a helyedben lennék...én sajnos minden nap látom, de igyekszem mindig lerázni.
2015. júl. 9. 14:37
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem írtad, hogy vele élsz. Igen,. úgy azért elég nehéz lerázni. Próbáld meg levegőnek nézni,meg ne kérd meg semmire. Majd észreveszi, hogy felesleges erőlködnie. Ezek úgyis csak muszájból próbálkoznak, hogy valaki lássa, hogy ők milyen fantasztikus apák. Engem sem tud már megtéveszteni apám, hiába is néz hülyének még mindig. Azt hiszi, hogy nem emlékszek a mocsokságaira... ha tudná, hogy mennyire is emlékszek, és lenne annyi agya, hogy felfogja, elásná magát...
2015. júl. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9 Én már nem is tudom hány éve csinálom ezt, hogy levegőnek nézem, szerintem van 10 éve is, mert már nagyon régen kiábrándultam belőle. De azóta is hülyének néz...úgy beszél velem, mintha semmi se történt volna. Pofátlan és gusztustalan.
2015. júl. 9. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!